Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy 16-17 éves trabival, most meg zsír új rönyóval!
86-os volt a benya. :)
Nincs kiragadva egy dolog. Ez egy jó összehasonlítás, hogy a közlekedés/autózás milyen mértékben terheli a bevételt. Elég jó képet mutat a vásárlóértékről.
Most is kéne, mert egyszer csak nem lesz kihez......
Akkor 15-20 ezret autóztam egy évben, nem 6-8-at mint az utóbbi években. Igaz, havonta mentem haza anyámékhoz.
Én nem várom őket,ők választották meg a jelenlegi rendszerüket.Nekem meg tényleg nincs okom panaszra.
Mer most nincs mi?
csak a feltett narancsos kepek 2/3a celtalan autozas volt.
12 ft volt egy doboz szofi gyerekkoromban(kb. 85) fizetések lehettek kb. 3000 Ft (és abból nem kellett költeni vízre, villanyra, gázra, a gyerek étkeztetésére és iskoláztatására mert ezek csak jelképes összegek voltak és az üzemanyag is felébe került mint a valódi ára mert iszonyat állami dotáció volt ezeken )
Na mindegy számoljuk ki 3000/12=250 doboz cig/hó
Mai nettó kb. 220 ezer ft 220 000 /1600 Ft =137,5 db cigi pont fele olyan jól élünk mint akkor ha a cigit vesszük alapul. Arról ne is beszéljunk, hogy kamatmentesen lehetett lakásokhoz hozzájutni mert vagy az állam vagy az állami vállalat finanszírozta

na nézzük fagyi? 1,5-ven volt gyerekkoromba (most maradjunk a nagy gombócosnál) 3000/1,5= 2000 gombóc fagyi
Most. 220000/250 Ft = 880 gombóc megbukott az elméletetek. Sokkal jobban éltünk rendszerváltás előtt.
Igaz a fagyi szarabb is volt a benne lévő jégdarabokkal együtt
Természetesen jobban, de akkoriban mégis valahogy minden sokkal vidámabb volt. Egy 16-17 év körüli Trabantom volt, és mindig volt egy kis pénzem céltalanul autózgatni, ha éppen kedvem támadt. Pedig albérletben laktam.
Zloty a régi
aha kopejka?
édesapám meg édesanyám lenyomtak egy 40 évet a pedagógusi pályán Az első fizu olyan 800 ft körül lehetet Ha édesapám szombatonként el ment vagont rakodni a konzervgyárba ami az oroszoknak vite az uborkát meg a paradicsomot, több pénzt kapott mint a havi fiuzuja
De akkor átszámolhatod benzinre, hogy jobban élsz-e most, mint akkor a valós akkori és mostani fizetésednél.
Csóró banda
Nekem 89-ben 20 ezer volt egy heti fizetésem szállással és teljes ellátással
Olyat még nem ittam, de a gondolatára is rögvest elhányom magam....
Nekem 85-ben 4100 forint volt a kezdő fizum mérnökként, és abból még volt valamennyi levonás is.
Kumisz?
A tej nem jó, mert annak elenyészően csekély az alkoholtartalma.
Nekem se cigi se tej soha
Audi fos diesel
Nyerő vagyok.
Jol vagy osszerakva?
Benzin az kell, avval megy a motor, de cigi meg tej?
Cigit soha, tejet meg 40 eve nemittam.
Mondjuk 85-ben lett meg a segédmotoros jogsi, akkor a 85-ös nyál 16,50 huf/liter volt.

1985: átlagkereset: 5961 huf, azaz 361 liter benzin.
2019: átlagkereset: 367833 huf, azaz (385 huf/lit) 955 liter benzin

https://www.ksh.hu/docs/hun/xs...

Mind a két esetben a bruttó bérrel számoltam, mert ez van megadva.
Dinnye. Az is 1 huf volt egy kiló.
Ne bonyolítsd!
Van egyszerűbb!
Tej?
Cigi?
Üzemanyag?
Fagyival! Az egyszerű, kezdjük azzal a korszakkal, ahol egy gombóc = 1 huf.
Messze nincs akkora jövedelmem, mint ahogy a fagyi ára változott.
AKkor várjuk őket szeretettel itt a jólétben!