Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem vagyunk sajnos tesz róla... ez van.
Van neki par szoval kerdes melyikkel. 😆
Akkor nem vagy jóban a lányoddal?
Látod, itt tévedsz. A sok már biztosan jó? ugye ismered az ide vonatkozó legyes viccet?
A fiamnak már most jobb, és támogatom ahogy tudom minél jobb legyen neki. A lányunk elkúrta de nem kicsit hanem nagyon, azon már sajnos nem tudunk segíteni. Meg már nem is szeretnénk.
Mióta ideköltöztünk azon vitatkozom kevés haverommal, hogy a gyerekeiknek igyekezzenek változatos és jobb életet megteremteni, de jellemzően falba ütközöm mondván minek akarna többet az a gyerek, ami nekem jó volt legyen jó neki is sőt mihamarabbi munkavállalást és szülést erőltetnek rájuk bár mivel nem látnak mást így nem is akarnak mást, Te pl. miért engeded, hogy a gyerek Bp.-re (ááá, fertő, nihil, drog és még tán dugni is fog!!4!) költözzön és nekiálljon egy operatőr sulinak hisz neked sincs olyan akkor neki minek? Minden tiszteletem azé aki a gyerekének többet és jobbat akar mint magának és ezért tesz is.
kár hogy nem lehet szavazást csinálni, mert akkor meglátnánk hány ember ért velem egyet
Tőled nem is vártam mást.
...viszont nem is lenne a kormánynak (nem ennek, hanem általában bármelyiknek) ilyen mozgástere.
Több export, kevesebb import. Több export, ha piacképesebb az áru. Mitől piacképesebb? Hát, sok mindentől, de az olcsóságuktól mindenképpen. Így a sok pénz a kínálati oldalon jelenik meg, ha sok a pénz, lenyomja a kamatot, ha alacsony a kamat, ki akar megtakarítani? Így a pénzt valahogyan forgatja, még ha cigit vesz belőle, akkor is. és amíg így tud játszani a kormány az inflációval, kamattal, addig megteheti azt is, hogy az ÖRÖKÖLT külföldi hitelezőket felváltsa a lakossági hitelezőkkel, így (részben legalábbis) függetleníteni magát a külföldi buzeránsoktól.
meg is látszik rajtad mert hülye vagy 😂
nem buta meg képzetlen, hanem egyszerűen hülye....
Te. Én jártam úszni, cselgáncsozni meg egy ideig a MHSZ-be repülőgépmodelles szakkörbe.
Aztán az enyémek Aikido (most is), zeneiskola, úszás, ez utóbbit mind a három.
Nekem volt időm, és volt idejük ezeknek is játszani, az idegrendszeremen mindenképpen. Én "alapműveltségek" közé GONDOLOM az úszást és legalább egy, valamilyen sportot, lehetőség szerint a zenét is. A spéci zongora most is megvan. Volt, amikor még megvolt a légfegyver, lőni tanítottam őket, a fiúk az airsoftot még most is, igaz hellyel-közzel, mert már nem sokan errefelé.
Szerintem az ingergazdag és változatos környezet csinál az emberből az átlagtól különbet.
Ezzel egyet értek. Pont a szar árfolyam a jó a multiknak pl mert nem mindegy mennyit fizet mindenért. Nem lesz kicsiny pöcegödrünkbe ójró amíg rajtuk múlik.
ezért kellett volna az az euro már sok sok éve
utána kicsit szarabb lett volna de már régen nem szopatnának minket az árfolyan hintákkal
régen nem úsztunk meg nem zenéltünk meg a sok egyéb faszságot sem csináltunk suli után, hanem hazamentünk és tanultunk
és ezért nem vagyunk "idióták" mint a túlképzett gyermekeink
No igen, most már váltani kell az összeget 800-ra vagy inkább 1000-re oszt ha majd azt is eléri akkor 2000-re és így tovább. 😵 🤓
Emlékszem rá 😅 azóta annyit romlott a forint, hogy lehetne 800 is 😂
Én mehetnék bringával is, de odafelé emelkedő, nem szeretnék kiizadt ruhában lenni egész nap, másrészt hazafelé általában bemegyek friss tejtermékért a boltba és a sok cigány miatt nem gondolom tutinak a bringa lezárását. Robogó az már jó - jó időben, illetve akinek gyereke van, az vagy kocsi vagy szopás. Helyi közlekedés is gáz, nekem a 3,4 km lakás és munkahely távolság busszal szerintem 40-45 perc, de érdekes módon gyalog is ennyi (tudom, mert latyakban nem használom az autóimat).
Amúgy én is mindenhová gyalog-motorral megyek, de így is csak 6 ezer jött össze ebben az évben, mert csütörtökön volt a műszaki az autómnak.
Igen ez is gond, de Ini-t nem érinti (már engem sem) és így nem mertem felvetni nehogy még ez is egy bélyeg legyen rajtam mint hedonista élvhajhász aki nem, hogy a budira, de még az ágyba is kocsival jár. 😁
A gyerekesek vannak a legnagyobb gondban szerintem.
Iskola/munka után az egyik úszáson van, a másik zeneiskolában, vagy szülői, vagy plusz matek, utána bevásárlás. Nekem három van, én csak tudom.
Kevés vagy, nyáron a legjobb időm eddig 9 perc volt, amikor a medencében ültem. Most plusz kettő perc kéne ehhez.
(Robogóval persze, meg egy kis zöldhullám is jól jönne.)
Persze, hogy a buziknak más az érdekük, pl. az, hogy ők jól járjanak, csak erre nem emlékeznek az ingyen sör-virsliben reménykedők.

https://hvg.hu/gazdasag/00000000005BA755

""
Gyurcsány: "beledöglünk ebbe az erős forintba"

A gyengébb forint és az alacsonyabb kamatok mellett érvelt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök csütörtökön egy televíziós műsorban. ...""

Amúgy abban is van logika, amit a komcsi mond, ami nem tetszik az az, hogy amikor ő van a fazék mellett akkor ez a fontos és jó, amikor más, akkor meg homlokegyenest a másik végletet szeretné látni.

De mondok nektek egy örökbecsűt, ezt meg kéne jegyeznetek:

Az infláció a szegények adója.
Valahogy felénk nagyon nem így van, fél óra alatt azon kollégáim akik városon laknak nem érnek be a melóhelyükre a helyi tömegközlekedésel nem beszélve, hogy általában átszállós a dolog és nem 5-10 percenként van következő járat mint Bp.-n hanem 20-30 és a környező településekről bejárásról végképp nincs értelme beszélni mert megoldhatatlan autó nélkül főleg a több műszak és igen a kényelem is ha még Bp.-n laknék akkor is autóval járnék (kivéve belvárosi melóhely) mert nem sok kedvem van egy halom nyakamba turházó és röfögő idegennel együtt markolászni a ki tudja előtte mit fogott markukkal összerondított kapaszkodókat. 😄
gázzal járok, az is drágul
a hétvégi pecák üzemanyagjai legalább 1000ft, plusz az etetés robogóval 1500ft
a bojli meg majd 5 ezer de azt ki számolja 😂