Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Gondolom ez nekem szolt.. Itt is csetelek meg nemet forumokon is. Van magyar tv is meg nezem a nemetet is. Van magyar ismerösöm meg nemet meg jonehäny orszägbol valo. Nekem ez az elet tetszik. Nem kenyszerü döntes volt. Vagy ha külföndön akarok elni , meg kell szakitanom minden kapcsolatot azzal aminek magyar vonatkozäsa van ?
... a pokolban, a harmadik üsthöz érve, kérdőre vonja az ördögöt Viktor!
Hol vannak az őrök, így kimásznak az emberek a kondérból!?
- Ezeknek nem kell, ezek Magyarok, ha az egyik elkezd kimászni, a többiek visszahúzzák! ... :)
Neked ritt a szad, hogy azok a mocskos kivandorlok miatt szar a helyzet. Most akkor megsem?
Ezt az otthon maradok ak kerult penzebe dumat nem ertem honnan vetted. Tehat a Bela mondjuk kiment nyugatra dolgozni, fizette az immar nagyobb fizetesebol a hitelet, amivel lerantottak kemenyen. Hol kerult ez penzebe neked mint otthon maradonak. Megis mit gondolsz itt nem er utol az adosagod? Ooo dehogynem. Ahogyan a gyerektartas is es egyeb nyalanksagok is. Ahoz olyan orazagba kell lepattanjal, ahol nincs kiadatas. Ezek szerint nem vagy kimuvelve, csak hiszel valamit es eloadod tenynek
Nekem nincs problémám 😄Nem tudom, miért gondoljátok minannyian, akik elmentek, hogy az itt maradóknak csak problémája lehet.
Tudom, sokan kénytelenek voltak elmenni, talán épp a svájci frankos buli miatt (persze az is az itt maradóknak került pénzébe)
Ma valóban jobb lehet a helyzet, mert akkora kínálatot ad a volt keleti tábor a nyugati munkaerő piacon, hogy a nyugati polgárnak már dolgoznia se nagyon kell, vagy csak "jó" munkákat. De azt elhiheted, hogy az István által említett fél millió külföldön munkát vállaló itthon hiányzik.
Tudod, mi a vicc ebben? Az, hogy te kint élsz, mégis itt csetelsz... talán mégis hiányzik valami?
Hát nem sokat fogadtál be abból, amit írtam... azt se mondtam, hogy hibáztatnálak bármiért is - úgy összességében ez a kivándorlós jelenség nem szimpi nekem, okokat leírtam már.
Azt gondolod, engem az irigység motivál? Tévedés... jó anyagi körülmények közt élek, és nem kell megszakadnom se. Eddigi életemben azt csináltam, amit akartam. A munkámra nem volt sosem panasz. Mire legyek irigy? Arra, hogy idegenként is élhetnék egy idegen országban?
Ertelek en, konyu masokra fogni a sajat problemad. Az a sok ember nem joszantabol ment ki, meg kalandvagybol. A nagy reszuk a politikus maffiozok svajci frankos mutatvanya miatt volt kenytelen. Utana mar tudtak fizetni a hiteluket, romba dontve ugyebar ezzel a magyar gazdasagot. Regen ugy volt, ahogy mondtad, kevesebbet kapott a kukfoldi, vagy szarabb veget a melonak. Ma mar orulnek ha talalnak valakit dolgozni
Ne egy esetből vonjál le következtetést. Tudott dolog, hogy a külföldiek kevesebbet kapnak, ill. bizonyos pozíciókba be se kerülnek. Droidok vagytok, teccik vagy nem.
Sörözőben nem osztok észt, csak vicc topicban 😃a véleményem hadd legyen már meg.
nagyjából ingyen van a diploma/szakképesítés ingyen van az orvosi ellátás amíg tanul
csomó kedvezmény van pl diákbérlet meg hozzá hasonlók
aztán kitanulbmindent és elnegy külföldre hogy ott adózzon
kb mintha felnevekst egy tenyész kutyát járatod kiállításokra de ellés előtt átviszi a szomszéd hogy mistantól itt kakik és majd én eladom a kölyköket jó pénzért
szóval aki ezt nem fogja fel hogy ez nem fasza az debil....
mert ugye az állam azért ad mindent ingyen hogy utánna itt dolgozz és adózz az országnak hosszú évekig
de nincs evvel baj aki menni akar az menjen, csak fizesse ki anibe eddug került, ha közben adózott akkor azt le kell vonni belőle
ebben nincs irigység.....
Ez hulyeseg.
Mint ahogy itthon is.......
István, itt sűrűn előfordul, hogy kiragadnak egy példát és kivetítik az egész társadalomra. Személyes érintettségem lévén nem is olyan régen én is begurultam, amikor hazaárulózták azokat akik az országunkon kívül találták meg a számításukat, holott nem attól értékes az ember, hogy itthon marad, vagy mer lépni, hanem attól hogy a helyét hogyan állja meg és milyen példával jár elől. Nekem az a fontos, hogy mindkét fiamra büszke lehetek, az egyik itthon küzd a másik már 6 éve távol tőlünk, mindkét élet előnyeit és hátrányait látom rajtuk keresztül, de vannak akik 20 éve ugyanabból a fotelből bírálva látják a világot, amivel nem is lenne baj, de gyűlölködik és utálkozva beszél a másikról, ez sajnos csúnyán ki szokott jönni ezen az oldalon is. Ezt hozta az internet adta névtelen szabadság, ahol mindenki hozzászólhat mindenhez, sajnos legtöbbször következmények nélkül, tényleg kár ezzel foglalkozni.
Itt nem atomfizika ez, barki kepes lehetett megcsinalni. Az ettermekben a mai napig is soralateten szamoljak ki a veget, nincs online penztargep. Nem is ertem. Itt van mas problema, nem mindenkinek ez valo. De hogy hazamenjek es nem fizeti a tb a gyogyszeremet es a nav darabokra szedjen, na ezert en senki ne haragudjon meg, de hazafi nem leszek. A sajat csaladom boldogulasaert vagyok felelos, nem holmi hozongo brigadert. Aki a pofajat jartatja, de ha baj lesz mint az ukranoknal, majd akkor menekul mindenki. Amit meg is ertek, mert en sem adnam az eletemet csak azert, hogy egy politikus bunozonek tobb penze legyen. Es itt er veget a hazafiassag
Hogy is szokták mondani,egy fecske nem csinál nyarat?Na mert hogy 10ezer migránsra vetítve hánynak van 6 társasháza?
Ezt ugye szemelyes tapasztalatbol tudod ugye?
Na csak azert mert a bisnyak koma, aki itt epitget, burkol, szigetel mar vagy 6 tarsashaza van kiadva es latod, hogy a helyi meg csak irigykedik es pont igy osztja az eszt a sorozoben mint most te itt. Leegyszerusitve ezek szerint lebonthatjuk az emberek csoportjait okoskodokra es torekvokre
En kerülök penzbe az otthon maradoknak ??? Ezt nem ertem...JA de ! Ez a Forum/Viccek..
Akkor nem az Orbán, hanem MI vagyunk mindenért is a hibásak?! :)
Nagyon jól felépített, elsöre "jól csengö" szólam, de szerintem egy kicsit túllöttél a célon vele. Ez nekem amúgy a félig tele-félig üres pohár esete. Azért az "otthom maradatottak" egy része válogathat a munkában, jobban keres, még kisebb képesitéssel is. De miért az én gondom, hogy nem tanul mindenki, hogy legyen elegendö kvalifikált munkaerö az összes gazdasági bumm idejére is. Másrészröl meg azt veszem észre, hogy a "ecsúszás" a munkerö képzetségét illetöen abból is fakadhat, hogy nagyon elszálltak az igények, és már mindenki is ért mindenhez, vagy pont hogy nem, de beleugat. (Pl a villanyszerelö megmondja a épitö tulajnak, hogy ne sporljuk a villanypadlófütés termosztátján hanem a 16A-ként(3.7kW) tegyünk termosztátot, ne relével baszakodjunk. Az épitettö figyelmen kivül hagyja a szaki javaslatát. A relé 1.5 év után megfekszik...a termosztátra 5 év gari van -na ilyen esetben ki a hülye.)

Ha nem haragszol érte nem ingem, nem veszem magamra...és szeritem ezzel nem sok embernek okozól lelkiismeretfurdalást, hogy nem maradtak OTTHON.
Èn becsülettel dolgoztam otthon, luzerek másztak fel a hátamon karriert csináltak az én tudásomból, szorgalmamból, több ember helyett is dolgoztam, az adó vitte a fél fizum(szerintem vastagon kifizettem a "kitanításom" (is). Kicsit nyújtozkodtam, már falakba ütköztem, a bebetonozott státuszu öreg szakik miatt nem vagy alig lehetett érvényesülni. (Pl mérnöki kamarák) Ha beterveztünk vállalkozónak, "elfelejtett" kifizetni. Unalmos volt, hogy folyamatosan arra kellett figyelni, hogy mikor hol basznak át a folyton ügyeskedök. Fárasztó volt, hogy mindent magamnak kellett csinálni, mert senkiben nem lehetett igazán megbízni. Okosodni sem lehetett, mert mindeki féltette a kis "tudását"...
Èn ezekkel felvértezve, de nem ezek miatt, hanem a párom miatt pattantam, úgy hogy várt rám egy mérnöki állás, amiért a bizalmat korábbi kiutazásaim önzetlen segítségnyujtsa során nyertem el, de nem ez miatt segítettem!

Akárhogy is próbálom értelmezni de irigység, anyagi hátrány motiválja az ilyen és hasonló eszmefuttatásokat. Lehet ezeket sérelmeket nemzeti, vagy politikai jelmezbe bújtatni, de mégis egyszerü emberi irigység motiválja, és egyszerü honfitársak akik nem hajlandók megfelelö mennyiségben, és minöségben a munkájukat ellátni..., de ezért ne az legyen a hibás már aki ezt a lécet meg tudja ugrani és bárhol megállja a helyét.

A legbosszantóbb az egészben, hogy az ilyen általános csoportutálatnak soha semmi jó eredménye nem volt és nem lesz. Egyének felelösek a rosszul meghozott döntésekért, rosszul kivitelezett dolgokért, nem a "politikusok", "pártok", "embercsoportok", stb...emberek nem csinálják meg az utakat, orvosok nem gyógyitják meg a beteg, az beteg nem tesznek semmi az egészsége érdekében, a pék nem süt rendes kenyeret, pénztáros számol rosszul...és ezek az emberek mind ugyan azon az ANYAFÖLDÖN születtek és földijüknek tesznek keresztbe.
Ez most témába bele is illik 😂 😂 😂
https://www.youtube.com/shorts...
Akkor mesélek neked, itthon hogy mennek a dolgok 😃
Először is, kik mentek ki? Nyilván azok, akik többre vágytak, és ezért akartak is tenni valamit, ill. legalább megpróbálni.
Kik maradtak? Kevesebben, és sok szakmában a selejt. Ennek az lett a következménye, hogy itthon szar munkáért is irdatlan pénzeket kérnek. Nincs mester, nincs szakember, nincs, aki akar is dolgozni - és erről azok tehetnek, akik elmentek. Itt megkapták a képzést, az alapokat, aztán mikor "termőre fordultak" itt hagyták az országot (meg sok esetben szüleiket) Egy másik országot segítenek, ott teremtenek értéket, ott adóznak. Na ezért rühellem az ilyeneket, ezzel az opportunista viselkedéssel nem tudok azonosulni. És itt most úgy tűnik, nacionalista hőzöngés jön, de nem annak szánom: nekünk itt a helyünk, itt kéne érvényesülnünk. Nem vagyok híve a migrációnak, nem azért, mert fideszbirka vagyok, hanem mert hiszek az Anyaföldben... és ha szigorúan anyagi szempontból nézzük, aki elment, az nekem (mint itt maradónak) pénzbe kerül.
Hiszen pont ezt mondom én is... aki itthon nem boldogul, az kint se fog, a nyugat se csodaszer (már). Annyi eltérés van csak, hogy aki itthon nem csinálja meg a szar melót, az kint megcsinálja ugyanazt, de 3x annyiért - és így rögtön nem érzi csicskának magát 😃
Sajna a legtöbb kint melózó magyar versenyképes tudással se kap annyit, mint a hazai polgár - jellemzően.
Èn nem siklok át rajta...feltételezem, hogy a sikertelenül járt szerencse lovagok aránya lehet a egybe vág a képzett/ képzetlen arányával.
A képzetleneket itt sem hordozzák aranytálcán, de lehet pl munkanélküliség során komoly lehetöség van tanfolyamra járni, legyen az élet bármely területe (CNC, nyelv, SAP, informatika, CAD, ...-ilyeneken probálják képezni a migriket is, csak az a jellemzöen analfabétákat nehéz számítógéppel támogatott virtuális osztályokban oktatni.)
Szerintem Svájc a legélhetlenebb ország. Ezt a gyerekem keresztapja által tudom, aki élt, dolgozott, dániában, hollandiában, angliában, németben, svájcban, japánban, és még ki tudja hol...még "ürtechnikusi" mérnöki fizetésével is panaszos volt minden vásárlás, de legalább minden "szabályozott" volt. A gyerekkori barátom sem vágyik vissza oda, én még motoros túrára se, ha lehet inkább kerülöm. Lehet az sem egyöntetü, és az "olaszos részek" élhetöbbek, de remélem soha nem kell megtapaszalnom se pro, sem kontra.
Továbbá, van elsöre egymának ellentmondó két dolog. A képzettséget sem veszik egyböl kézpénznek, söt van hogy el sen fogadják bizonyos területeken a külföldön szerzett képesitéseket, azt azt akkreditálni kell vagy mi a búbánat...aztán dolgozhatsz a végzetségenek megfelelöen, de nyilván nyomott bérrel, mert jellemzöen nem akarják figyelembe venni az otthon összeszedett tapasztalatod, meg akkor már alkalmazhatna saját nemzetéböl valót is... aztán ha összegyült a tapasztalat, lehet lépdelni felfele, akár csak simán a karriert óvatosan épitgetve, vagy tanfolyamok elvégzésével, munkát, állást váltogatva. Hasonló mint otthon, csak több lehetöséggel, és mivel jellemzöen albérletben laknak, mobilabb, és akár 500-1000 km sem akadály szemben az otthoni röghöz kötöttséggel. Nyilván eljön a nap, amikor már fontos, hogy ne kelljen folyton költözni, de addigra azért már külföldön is be tud érni a karrier, és nem tesszük ki a családot a folytonos batyus életnek.
Szóval kvalifikált végzettséggel is alul lehet maradni, és sikertelenül feladni, de az ügyes, végzettség nélküli is tud találni magának sikerekben gazdag elöremenetelt. Fontos, hogy nem jár semmi alanyi jogon, kivéve talán a 2015-ös migriknek, akik egyböl szoc lakást és egyéb anyagi juttatásokat kaptak...
Erröl a témáról való beszélgetésnél jó lenne mellözni a szterotipiákat a külföldön dolgozokkal kapcsolatban, erröl az oldalról nem igen szoktam hallani, hogy TE is csak azért maradtál otthon, mert kényelmesebb, meg biztonságosabb, meg mert gyáva vagy és biszton elbuktál volna ... , mert ez ugyan akkora baromság.

Nekem amúgy nem nagyon van tapasztalatom arról, hogy otthon most milyen jó, mert én a 2001-2010 között dolgoztam otthon, és akkor nem ment ilyen jól a szekér mint "állítólag" most. Csak azt láttam, hogy úszik el fizum fele minden hónapban. Hiába túlóra, hétvégi müszak, magas prémium, nem sok mindent lehetett félretenni...gondolom azért valami változott.

"Ezzel csak azt akartam mondani, aki itthon hitvány, az kint is az lesz, és vica-verza."
Igen, és ezért ezzel nem kéne félmillió külföldi munkavállalót azonosítani...
Nyilván az Alpokban az elszórt gazdálkodóknál nincs mindenütt vezetékes gáz... régebben több gáztartályt láttam mindenfelé, mostanában inkább a napelem a jellemző. Aztán hogy van-e leásva pár 1000 lityis tartály, az ugye nem láccik az utcáról 😃
Sógort is kérdeztem még anno mikor itt a fórumon a migráns vasutas nyomatta a baromságát,ausztriába rohadt sok az olajfűtés,tartály le van ásva a földbe,aztán azt nyomatják.
jobb munkakörülményről:
régi cégemnél voltak kötelezően hordandó cég által biztosított és cserélt védőeszközök voltak, kijelölt közlekedési utak, mindennek megvolt a helye és ideje
ha bármi gond volt egy csapat elemezte miért történt és a jövőben ezt hogy lehet elkerülni
teli voltunk oktatásokkal x havonta meg ha rendkívüli történt akkor is, plusz erre a kötekezően előírt oktatások is rájöttek
ééés
kb senkinek sem tetszett
ennyit a fasza körülményekről