Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A fiad eleve fizetosre ment,vagy sima allamiba?Szfe meg elken szfe vagy mi van most.
szerintem sokat, gyerekemnek az első félév 750 ezer volt, szóval évi 1.5 milla, ez idén felment 2 millára
szóval mai áron számolva egy átlagos 3 éves felsőoktatás 6 milla, gondolom a 4 éves gimi ettől olcsóbb hiszen nagyobb létszámú osztályok vannak, az általános suli még olcsóbb lehet 1 személyre vetítve
szóval azért egy 10 milla tuti összejön
500ezeres bruttónak 75 az adója ez kb 11év adója a taníttatás költsége, de akár lehet ez 7-8 év is ha valami kommersz suliba jár
a mekis bölcsész, meg lehet 15 évig fizeti a haszontalan diplomáját
egy ember dolgozik kb 40 évig, szóval lehet az országot is építeni az adóból
Akkor mennyi a matek? Mennyit kell diplomásként dolgozni, hogy kiegyelítsd a tanítatásod számláját? Azt amit amúgy a szüleim adójából fedeztek, és horn kormány idején még plusz kellett a felsöoktásban fizetnünk...
Ès hogy áll a bölcsészek számlája, akik a mekiben szolgálnak ki?
Az én utódom tanitatását meg én fizetem, és lehet Mo-on találja meg az igazit, és ott kamatoztatja a tudását...
Mi van keletröl bevándorlókkal akiket nem a Magyar állam tanítatott ki?
Nem kell észrevenni hogy ez nem egy statikus dolog, hanem egy folyamatos áramlás, körforgás, csak ha becsukjuk a szemünk, akkor tünik minden állónak...

#A szülök nyudíja.
Èdesapám nem érte meg... öcsém fedezi édesanyámét vastagon...
Mi van azokka,l akik nem gondoskodnak utodokról? Akik otthon hédereznek, vagy minimálon tolják végig, vagy vállalkozóként kummantottak el mindent )is.
Ök akik meglopják a jövö nemzetségét...
Mert én itthon élek 😅
...meg aztán mondhatom, kevés olyan ismert hely van Magyarországon, ahol nem jártam. Plusz itt nincs Alpok, nincs tenger - ezek is a nyugatot gazdagítják... Ha trianon előtti területünk lenne, kevesebbet lennék Ausztriában, Olaszban, Szlovénban, Horvátban - ezek egy részét letudnám hazai úttal 😀
A celpontoknal egyenlore napkozben kb 6-7 gok van,en meg oreg ven nyugos vagyok,es a havi keretemet elkoltottem sokmindenre,szoval napolok szokas szerint.
Rendesen bemegy a bankba,hitelt vesz fel amit atutal a tanintezetnek?
Mer azt azert ketlem,van full fizetos is,de azert a legtobb az magat a tanitast,a tanarneni fizeteset barmilyen keves nem a szulo allja.
Ertemen hogy te beleveszed a taskat,fuzetet meg a tobbi motyot is,de ezt az amcsi ugyanugy fizeti.A tanulasi lehetosegen felul.
Miért jársz idegen országba nyaralni?
Már nem is akarom.
Nekem nincs harag a szívemben, ha valakivel vitázok (azt is csak azzal aki arra érdemes), azt a mérleg miatt teszem, mert úgy talán tisztább lesz a kép egy külső szemlélőnek. A mérleg mindkét serpenyőjében van baj, én ezt is tudom, de mindenki csak azt érzi amiből neki is jutott. A több mint 6 év nem volt elég nekem ahhoz, hogy megszokjam azt a távolságot ami szétszedte a családot, az abból adódó hiányról nem is beszélve, én örülnék a legjobban ha ez nem így lenne.
és még mindig nem érted 😂
Majd ha mesz Punkosd hetvegen motorkazni, a sogorokhoz menj es tomd meg a topcase-t :D
És még az itt felejtett idős szülők nyugdíjának kitermelése is a maradók terhét növeli.
Tényleg nincs ezzel semmi gond
Sztem nem is rád vonatkoztatta, hanem azokra, akik kimentek, és ebben semmi kivetni valót nem látnak... van itt pár ilyen, miként láttuk alább.
Azt azért tisztázzuk, hogy én itthon tolom a szekeret, a szüleim is itthon tolták, a feleségem is, tehát mi mind ezt az éhes bandát etettük, etetjük akiket emlegetsz. Az egyik fiúnk indult el, de amit szerinted ő "ellopott" az mi bőven kifizettük már kamatostól együtt!
Csak ha állja a postakoltseget. 🤣
nem vagyok se vak se hülye látom mi folyik itt
most osszák fel újra azt a vagyont amit a szoci rendszer"magáévá tett" csak sajnos eléggé gusztustalan módon
de ebben nem az o1g a fő hibás ez ment eddig is és egészen addig ez fog menni amíg egy fűszál se lesz magán kézben
az hogy ez mennyire jó nem tudom megitélni egyenlőre, lehet 20-30 vagy 50 év múlva ez jobban látszik, az biztos hogy amíg minden a népé volt az se működött jól
szóval most harácsol mindenki igyekeznek minél több forintot kivenni a nép zsebéből a lehető legkevesebb ráköltés mellett
de ez igazándiból nem tartozi ide
az tartozik ide hogy igénybeveszel szolgáltatásokat halasztott fizetéssel és a fizetés elől meg meglépsz, ez a nagy igazság
az hogy ilyenkot te 30 millát loptál ki az ország zsebéből 18-22 vagy több év alatt a gázszerelő lőrincünk meg ennyit szed ki percenként az nem semmisíti meg azt a tényt hogy megrövidítetted az országot 30 millával
ha fizettél volna 30 millát mielőtt megpattansz akkor ez nem lopás, kifizetted amivel tartoztál sajnáljuk hogy elmentél, de ez a te életed azt csinálsz vele amit csak szeretnél, de ha evvel a tettel megkárosítasz mindenkit akkor ez nem csak a te életed másé is.....
és ha 1 ember lécel le fizetés nélkül nem számít, ha 100 ember az sem sokat, de nagyjából 500 ezer felett vannak a külföldre költözött magyarok, ez azért már egy egészen jelentős összeg ami kurvára hiányzik a költségvetésből
persze lehetne most a cigókra mutogatni, a hálapénzes orvosokra, a tápénzcsalókra, a feketemunkásokra meg mindenkire aki megkárosítja a költségvetést, de attól te még egy tolvaj vagy hiszen nem egyenlítetted ki a képzésed árát, se az egészségügyi ellátásod árát sem
szóval kb századjára is leírom engem nem az zavar hogy te külföldön dolgozol, az sem hogy 100x többet keresel mint én, én senkire sem vagyok irigy pénzügyi téren
engem az zavar hogy bár loptál, felfogni sem tudod mit jelent ez......
Itt se, csak a szülők fizetik meg, de ezt te nem érezted még.
Tessek haverkodni az osztrak vasutassal. Majdnem felaron van ott.
Amcsiban nagyon sokan eleg megterhelo diakhitelkrl kezdenek.
Nem jar alanyi jogon a felsőoktatas se.
A következményt értem Ini, de az előzményt se szabad elfelejteni, a taníttatás időszaka pedig ne legyen már egy életreszóló kamat teher, amit törleszteni kell életed végéig, főleg egy olyan világban ahol a várható életkor alig több mint a nyugdíjkorhatár. Nem mindenki diplomás, nem az a feltétele a boldogulásnak, de ebbe ne menjünk bele. Szerinted normális az ami itt folyik, amikor 25 éves hitelekkel indítanak a fiatalok, még akkor is ha van olyan ami első olvasatra több milliót ad ingyen, de mire felújít vele, vagy felépít, addigra a kapott segítséggel párhuzamosan a fizetnivaló is triplázódik és ugyanúgy a küzdés marad, ami rosszabb esetben váláshoz, stresszhez, betegségekhez, kilátástalansághoz vezethet.
Te nem látod ami itt van? Jó az az értékrend, amikor mindenki a másikban látja a boldogulásának korlátjait? Általánosságban kedvelem a tiszta józan paraszti eszedet (ebbe ne láss gúnyt), sajnálom, hogy pont te írsz nekem ilyeneket.
nem fogják fel a lényeget, megfertőzte az agyukat a nyugati libsi kór
Inkabb hozzatok olcso szendvicskekszet az ehezo magyarnak. 😄
Szerintem nincs ertelme.
Nem panaszkodtam, és főleg nem "ríttam" Tényeket állítottam, amit tapasztaltam. Most hadd ne ismételjem el.
...amúgy tényleg vicc topic 😄 magyar oldalon én magyarként érvelve vitatkozom 3 migránssal 🤣
Nya,maradjunk konkretumoknal.
Ha valaki a fenyes es olcso nyugaton talal 2,7 juro alatt,az szanjon mar meg es egy szegeny csoro sokkal dragabban vasarolo hazankbanragadtat es dobjon hozzam vagy 15db-ot. 😆