Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hazaáruló fehér lovon. A mostaniak meg ló nélkül.
fene se tudja, tőlem okosabbak se jutnak vele dűlőre
az biztos hogy az utolsó volt a politikában aki úriember volt, a többi azóta meg szedett-vedett bugris
én azt gondolom előbb ki kellett volna ugrani a háborúból amíg tehette volna, bár nem tudom számított volna bármit is
az biztos ha az a rendszer lett volna továbbra is most azért jobban állnánk mint most
Mit mondasz Horthyról? Nem harácsolt vagyont. A lehetőségek között lavírozott. Így is szakadékba jutott az ország. Szerintem ő volt az utolsó igazi vezető de nem hibátlan.
A maiak már egy lapát szar.
Ez így ment Dzsingisz seregeiben is. Az érdem volt az előre lépés záloga.
Később ez sajnos elfelejtődött.
Vagy ha mondanák, hogy az a legmagasabb pozíció oda is jelöltetné magát. 😄
Á, tökmindegy. Feri annyira nem ért a szóból, hogy senki nem kíváncsi rá, szerintem onnan is lemászna és jelöltetné magát 🤣
Lámpa vasak üresek maradtak...
Az mondjuk pont sikerült. 😁
2006-ot kihagytad 😂
azt nem tudom milyen volt, igazándiból nem olyan jó ez a film hogy 2x is megnézzem
Igen. De az speciel eredetiben jobb.
(az is Heltai Olga forditasa)
a film gyenge volt, de a muffpaszta mindent vitt 🤣
ott van azon a szinten mint a blöffben a golyó elemzés
A Heltai Olga és a Speier Dávid félelmetesen jó szövegeket tud írni, jók a színészeink is, de ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt.
azért mondhat bárki bármit is a magyar szinkron általában sokkal jobb mint az angol eredeti
pl:
angol: http://youtu.be/YWRzPLzHJl0
magyar: http://youtu.be/XcvwxB1Y4s4
Hát az tény, hogy szabadságharcban mi sosem voltunk igazán jók... 1514, 1848, 1956, de akár 1918-at is ide vehetjük... Nem vagyok egy nagy történelmes, hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos volt még pár...
na van mikor jól szólsz 😅 nálunk volt egy muksó idősebb faszi, jött a választás valami román pártnak agitált az volt a vezérjelszó hogy akik akkor a polcon voltak loptak már eleget lopjon mostmár más is 😂 persze a mi községünkben rendszerváltás óta a rmdsz nyer , persze gyökerek ők is, de csak a mi kutyánk kölykei 🤣
Yandex elvitte volna, azok hozzá vannak szokva ehhez :)
nézz már körbe hány országban működik az hogy nem a születés és/vagy vagyon után jutsz előre
az összes forradalom arról szól hogy a jelenlegi vezetést kinyírják és egy másik lesz a helyette, ami igazándiból csak addig tűnik jobbnak amíg bele nem szoknak a vezetésbe
szóval nagyjából mindegy hogy egy király és a grófjai szopatnak vagy a politikusaink, vagy akár egy multi hálózat vagy a ner vagy a fasz tudja ki nyújtogatja még a retkes pöcsét a garatba
a kisember csak azért létezik mert a felső polc ezekből él

amúgy lehetne tisztességes politikát csinálni, egy politikus max 8-10 évig lehetne a pályán utána bevonul egy zárt közösségbe és ott marad haláláig persze vagyon nélkül
a zárt közösség lehet akár egy börtön szintű, de akár egy hilton szintű is a teljesítménytól függően, az a lényeg hogy soha többet ne tudjon a kintiekkel érintkezni, ekkor nem motiválná az a tény hogy magának szerezzen javakat még az ország érdekeivel szemben is
Csak nálunk a szabadságharcokat a nemesek csinálták legfeljebb a bujdosó parasztokat is bevonva a franciáknál meg a kezdődő polgárságból kerültek ki, de a nép erős támogatásával persze, hogy mivé lett az a vezetőkön múlt nem a népen ezéet is támogatták utána napóleont, mondjuk az igaz, hogy ő is diktátor lett viszont erősen csökkentette végig a születés vagy vagyon alapján történő előrejutás hanem érdem szerint volt többnyire a legalantasabb is ha bizonyított akkor magasra ii juthatott ahogy ő is.
Jó reggelt!
👍️
Meg az a pár kis gyarmat 🤪 bár amikor kényelmes szabadság adódót közben délen napi 1 dolcsiért dolgoztak , nem gondolták volna hogy pár évtizeddel később ahogy ini mondaná garatra megy a néger puska 😂 😂