Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Magyarul...

A kinematikai viszkozitás határozza meg adott folyadék adott rendszerben tanúsított ellenállását. Gyakorlatilag minél nagyobb egy folyadék kinematikai viszkozitása, annál „sűrűbb”, annál nehezebben keringeti a szivattyú.
"Kinematikai viszkozitás"
én igen.

annó éléggé belebújtam és néhány fagyállónál (már ahol megtaláltam) - és innentől kevésbé szakszerüen irom - találtam adatokat a fagyálló sürüségére vagy szivattyazhatóságára. Vagy a fene se emlékszik, hogy hogy hivtak pontosan. A legvékonyabb fagyálló talán a motul volt. A többi sürübb.
Szelephezag,inyektoeszinkron,teleszkopszimering pont azok a tetelek amik nem kezdo hobbiridernek valok.
De több mint 10 ezerért tuti nem vennék bele üég ha motul is legyen 3'liter. De itt egyikönk sem.
azt szorozd meg 3 mal.
:)

"Figyelj gyári jappán, legyen durván 12000 ft párban. Fékfolyadék hűtőfolyadék legyen 3500ft. Fékolaj 3500 ft. Ez összesen 19000ft. Mindenből jobb minőségűvel számoltam"

Akkor az 26.000 Ft.

de nincs nagy jelentősége a beírás szempontjából csak megdöbbentem hogy drágán veszem a fagyállót....
Egy litert kapsz ennyiért.
bocs megnéztem az ige időket.

Nekem nem jött át a múltidő.
pont ezt irtam én is - másként. Nem azzal van bajom, hogy munkadijban sokat számol (ismerjük ugye a haver segít és beszakadt csavarok és szakadt menetek tomkelege van utána).

Azért irtam, hogy ha (még nem csinálta volna meg) akkor kérdezzen rá nyugodtan, hogy mit mennyiért gondolt. Ha meg igen (és lenne legközelebb) akkor is....
Amit leirt hogy csinalt a szerelo es cserelt arra 90 ezer ft irrealis. Ha csak azt nezem amit leirt max 50 es akkor meghivott egy kavera kozben..
Mindent tud otthon is ha akar vagy tud vki de nem ez volt a kerdes
3 liter hol 3.500 Ft? Mert akkor nekem az eddig elkerülte a figyelmemet.
Mindent lehet othon megcsinálni. Az a kérdés értesz e hozzá és van e szerszámod hozzá. Bármelyik fent említett hiányában ne fogj neki!
Motul, speciálisan motorba? Ami azért nem szar.
igy viszont már nyugodtan indulhatna is...
nem is. viszonyítási alapként irtam. Ok hogy fékolajat nem cserél de hűtőfolyadékot lehet otthon is cserélni nem?
olaj szűrőt mossa el?

komolyra. milyen hűtő folyadék jön ki motorba 3.500 Ft-ból?
Varj
Amit leirt abban sem olajcsere sem gyertya, olajszuro sem legszuro nem szerepelt.
Figyelj gyári jappán, legyen durván 12000 ft párban. Fékfolyadék hűtőfolyadék legyen 3500ft. Fékolaj 3500 ft. Ez összesen 19000ft. Mindenből jobb minőségűvel számoltam. Ennél csak olcsóbb lehet a beszerzés egy szerelőnek mivel kapnak kedvezményt. Tehát ennél csak kevesebbnek kell lennie. No meg a munkadíjnak is. A vezérlése nem tudom milyen, korongos? Akkor ha nincs neki azt is venni kell. Ha nem akkor csak mumka díj.

Pesten drággábbak az árak a szerelőknél.
márka függő

https://motoralkatresz.eu/motorok/yamaha/600/FZ-6_Fazer_S2_ABS/2007/
olajszürő kb 2.000
olaj 10-12 ezer (motul)
villa olaj 2.000 (marad is)
szimmering kb 5.000 a 2 db.
fékfolyadék kb 3.000 (marad is)
hütőfolyadék kb 8.000 ft

ez kb anyagban 32.000. Ha teszel még hozzá levegőszürot az 5.000, a gyertyák esetleg 12.000 Ft.

Kb igy ott is vagyunk. Munkadijban meg egy olajcsere ez változó, egy szelep hézag ellenrőrzés 10-15, a szimmering csere meg kb 5-10.000 Ft.

A feniekből szerintem a szelephézag ellenőrzést és a villa szimmering cserét a motorosok 90 %-a otthon is megtudja csinálna meglévő szerszámokkal.
Vhogy volt egy ilyen érzésem, a mjnkadíj sok vagy az anyag?, azt mondja 16.000ft egy szimering bele..
Amit leirtal.. max a fele
Én sokkalom mind kettőt.