Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi. Megnézetem már a szelepeket endoszkopal és elvileg jok remélem nem lesz para vele. Mondjuk nekem nagyon fura a honda után jo zörgös de majd megszokom
Én úgy szoktam, hogy közép állványon áll, akkor a lánc könnyen érjen alulról a lengővillàhoz.
Rendben köszönöm, akkor amint megkapom a fizumat szerintem rendelem is :)
Amennyiben nem S2 modellről van szó, bármelyik FZ6S-re jó (nem FZS) a plexi.
Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy szerintetek ez a plexi https://www.revzilla.com/motor... ,jó a 2007-es FZ6-S-re vagy van valami különbség a 2006 és a 2007 plexije között? Köszönöm szépen.
Huhh az olajteknő menetrirány szerinti bal oldalán azt a fura csavart ne lehetne kitekerni könnyen?
Áh, volt pár komolytalan érdeklődő, meg egy komolyabb, de nem kelt el a motorja így nem vitte el tőlem se. Majd idővel elmegy, addig legalább tudom még használni! :D
Hát igen, más motorokon mindig elértem én is, és ahogy nézem a Yamaha más hasonló motorjain is simán elérhető, de ez itt valami egész elcseszett helyen van. Azért is kérdeztem, hátha benéztem valamit a használatiban és tök más csavar .... vagy van valami trükk...
és az a baj ráadásul, hogy pont a FZS600-ra nincs is semmi videó a neten

Szűrő: kösz a tippeket de az nem probléma, ki-be ment kézzel (de egyébként beszereztem egy univerzális leszedőt.)
Te pirosod továbbra is eladó? Mintha láttam volna még a hirdetésedet HaHu-n. Az összes "rom" elkel(t) a tied előtt, csak mert olcsóbbak százötvennel, de nem számít, hogy töröttek voltak, vagy össze-vissza állnak az idomaik, esetleg 200-at kell költeni javításra/szervizelésre.
Régebben olvastam szelepkopásról, de ez úgyis csak akkor derül ki, ha már megvetted és ellenőrzitek többször. Váztörés volt még, de az már kijött volna :)
Igen ezt én is észrevetem. Sok baj van még vele?
Injektor nem volt még tökéletes. Valaki pont emiatt akarta eladni néhány hete. 2007től javították. Egy cikkből idézek "Ráadásul, ha zárt gázról adjuk rá a tüzet, az új alattomosan ránt egyet és ezt bizony semmilyen kifinomult csuklómozgással nem tudjuk kiküszöbölni. Még a hátsó ülésen ülők is határozottan érzik ezt a problémát, sőt ők még inkább, hiszen ott nehezebb kapaszkodni, így minden rángás jobban érződik. Ez azonban csak akkor jelentkezik, ha teljesen zárt gázállásról nyitjuk meg a csapot" Váltásoknál is érezhető állítólag.
Örölünk, hogy hallgatál ránk és nem hagytad magad lehúzni.
Kicsit olvass vissza. Pont néhány napja, vagy egy hete volt róla szó. Alapjáratról kis gázadásra nagyot ránt a motor, nem jó az átmenet. Az előszériásokkal volt csak probléma, ezután orvosolta a gyártó. Ki kell próbálni!
Sziasztok.

Csak szeretném megköszönni aki ajánlotta Surit, a motorszerelőt Gödöllőn, aki fele annyiért csinálta meg a motoron azt a munkát 2 nap alatt, amiért egy másik motorszerelő kétszer annyit kért és 2 hét alatt csinálta volna meg.
Mi a baj a 2006os szériával?
Attol meg hogy vadiuj lehet rosszul beallitva.
A gond ha tul kicsi:fesziti a kihajtas csapagyat ami rossz.
Tul nagy:kinyirja a lengokart
Egyenetlen:na itt kuka a lanc.

Valszeg csak beallitasi hiba.1500 alatt semmit nem kene eszrevenni a lancon hacsak nem sosvizben futotta a km-t.
A rácsodálkozásom leginkább amiatt volt, hogy kb vadiúj gyári lánc. Mivel a szervízben nem tájékoztattak, hogy kb ezer km után rá kéne majd nézni, ezért váratlanul ért. Első motorom, első új láncom, most már tudom, a jövőben tudni fogom. Valóban nem atomfizika. Mondjuk a számítógép használata sem az, aztán mégis mennyi számomra evidens kérdést válaszolok meg nap mint nap
Mondjuk ez nem atomfizika.
Fogsz egy centit,leméred mennyit mozog,manualban bennevan mennyit szabad,ha kívül esik akkor szar.Mindegy hogy nagyobb vagy kisebb.Mérd végig az egész láncot 15-20 centinként.
Köszi mindenkinek a válaszokat a lánccal kapcsolatban!
Én is úgy tudtam, hogy az FZ6-nál más típusokhoz képest nagyobb lehet a lógás, de a válaszokból ítélve nekem ez már soknak tűnik amennyi most van.
Megpróbálok a szervízbe eljutni vele majd, az a biztos. Bennük jobban bízom mint magamban ilyen téren Ha a mostanában kaotikus hétköznapjaim miatt mégsem sikerül, és valamikor hétvégén lesz időm akkor lehet nekiállok otthon.
Valakit nem érdekel esetleg egy rövidke rendszámtartó FZ1 re? Csatolok képet, árat meg megbeszéljük ha valaki nagyon beremegne rá
Ajj ne riogasd szegényt Sokaknak nincs bajuk a 2006 os szériával, lehet neki sem lesz hátránya belőle. De ha van lehetőséged nézz meg többet, próbáld ki... úgy is csak a tartós használat után derül ki sok minden. Jó szerencsét
Ha hosszútávra tervezel vele én a 2006os szériát még elkerülném!
Sziasztok. Nincsen valakinek elado tura plexie fz1 hez ? 2006 os évjárat.
Ha utassal szoktál motorozni, akkor inkább lazább legyen.
Viszont ha elég könnyedén fel tudod emelni a villához és esetleg, inkább egyedül használod akkor az nem használ a láncnak.