Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

fogynod kéne
Mi?
Francia autó jó autó. Nem kell szègyelni,nincs ok rá. Nekünk sem az első francia autónk, nem csalódtunk egyikben sem.
"mikor vette 3 éve..."
És persze előtte semmit sem kellett vele csinálni, gondolom még az olajcserét sem igényelte. Ha telibesz&rtam volna a karbantartást és csak használnám, akkor én is elmondhatnám hogy csak egy rugót cseréltem az első futóműnél mert eltörött (ahogy apámnak is a Golfon 7 évesen, de mivel ez német így ez nem hiba, az csak a franciáknál az) meg lekötöttem az olajhűtőt (ami pont a passatokban döglik legendásan, de nekem is elég volt annyi hogy fagyállót talán sosem cseréltek benne és átrohadtak a hűtőlamellák) mert kilyukadt.
Ha meg olyan gépet vettem volna amivel tényleg semmit sem kellett volna eddig csinálnom, akkor én is csodálkozva nézhetném hogy mi folyik itt. Csak hát az olyat 2013-ban nem 520e Ft-ért adták.
Ez sosem volt kérdés
Nagyon bánom,hogy elcserèltem de legalább boldoggá tettem valakit hogy megszabadult tőle.
Ha már autó téma van,elcseréltem a vivarót egy 2009 es opel zafirára 1.7 (cdti azt hiszem).Szóval,két hónap alatt cseréltem kapcsoloszekrényt(450 euro) olajat 2 szer mert valahonnan belekerült 1.5 liter gázolaj.Kiszedtük az injektorokat 3 és 4 es nagyon returos tehát cserés lessz nemsokára.Eszik kb 8 litert/100 km és remélem,hogy nem folyik többet az olajba gázolaj.Szoval öreg dizelautó problémásabb mint egy benzines(Szerintem)
Ne gondold..ránézésre nem az örökéletnek termett az a nyeregvázcső.
Hú az jó volt.
Kedvem nem lett sokkal jobb ugyanis voltam ma bringázni.... Valahogy nagyon rám jár most a rúd. Pedig a kutya is pórázon volt. Lehet sehova se kéne mennem most egy darabig.
Igen, utána néztem itt az utolsó kép, mielőtt kivittük hozzád:
2016.12.07
...viszont véletlen találtam egy képet, hátha Csövinek jobb kedve lesz tőle
És télleg! Pupunak van igaza, 2016 volt. B+ úgy mennek az évek, az ember nem is győzi követni...
Jaaaaa én se nagyon értettem, mit moncc, gondoltam, nem is rólam van szó, de így már vágom
..de sztem az 2015-ben volt...
Hát, pályán 140 felett tolni 4-5 órán keresztül sztem van akkora kihívás, mint Pesten max. 30-al xarakodni 1 órát a dugóban... a kockázat is, a baleset is nagyobb. Országúton menni meg Magyarországon kész túlélő túra - persze csak ha nyomod neki.
Mivel dél-Alföldi vagyok és pécsi asszonnyal (és rokonsággal) áldott meg a sors, van némi fogalmam az országon mellékutakon keresztül autózásról
Mikor még számítógépeztem, lazán megvolt a 25-30e évente...
Ha az 1,8TD, akkor az még az acél blokkos. Buta adagolós, elnyűhetetlen. Igaz kell 25km amíg bemelegszik, de nagyon lámának kell lenni, hogy azt a motort kinyírd. Kb 6-7 éve én is olyanokat nézegettem, de végül az egyik barátom toyotáját vettem meg, mert azt az autót akkor már 10 éve ismertem.
ez még a 2 évvel ezelőtti a suzi csak 1 kis visszaemlékezés. Ma vettem meg és ilyenkor már tűkön ültem :D
Na, na, na??
apámnak van egy talán az egyik legcsóróbb időszakában kb 130-ért vásárolt réégi, kombi mondeoja, és baszki már vett helyette eurovan-t, mert úgy volt, hogy nem megy át a kövi vizsgán a mondeo, de kis lakatolással simán vette és azóta is sokat jár vele, mert elképesztően jól fogyaszt! Pedig valami baszom nagy dízel van benne, még adagolós
Most ez melyik?
Mindig egy-kettő marad :D Lehetne olyan lista is képekkel, hogy milyen autónk/motorunk volt MAJDNEM :D azt hiszem jónéhányunknál lenne mit nézegetni
Nem is az én hibám volt! Akkor lámább voltam, de a mai eszemmel agyon pereltem volna, még most is fizetné.
Ezért kell fenntartásokkal kezelni amikor ilyen kisvállalkozók elmennek évi 3 túrára, ahol autópályán beletekernek a motorokba 15ezer km-t, meg megy még két kört a városban, és akkor ment 20ezret a szezonben motorral is, közben meg technikailag alig fejlődött, csak baszatta nagyrészt egyenesben. Ugyan ez nálunk is: asszony mindenhova kocsizik, PLUSZ kb kéthetente le kell menni oroszlányra, meg nagy pocakkal már balcsikra, nyaralgatni, hétvégézni sem tudtunk motorral menni, de ezt a kb 10ezret tartjuk évente kocsival is.
Laci lassan elindul a kocsimmal Mogyira estére itt van és első autó tulaj leszek.