Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ennek nem az a motor kódja mint a többinek, nem 1FN.
Nem azért vettem vissza az FZ 750-es motorom hogy motorozzak.
Ez a leg elsö szériás motor, és nekem eszmei érték.
Ez most hogy jött ide?
Akkor teszek rá Arab rendszámot, és még bank kártyát is kapok, hogy tudjak tankolni ingyen.
Uniós támogatással regisztrátatom magamat migránsnak.
Kérlek koncentrálj az előző bejegyzésem utolsó mondatára és ne fárasszuk egymást tovább.
A törzskönyv szám tudod mit jelent az adás-vételi szerzödésen???
A kereskedönek tudod nincs törzskönyve, és csak részben tulajdonos, viszont van értékesitési joga a jármü felett.
Szerintem nincs itt olyan YAMAHA FZ-750 tulajdonos, akinek öregebb motorja lenne mint az enyém.
Van itt 1985-ös nél öregebb???
Jelenleg nem, de nagyon tetszik.
Aki a forgalmi engedélyben a legutolsó dátum szerint tulajdonosként van bejegyezve.
A biztosításról meg annyit, hogy azért van még "érvényes" biztosításod, mert novemberben az eladáskor sem a biztosító, sem az okmányiroda felé nem továbbítottad az adásvételi szerződést. (pedig kötelességed lett volna)

Ott ülsz fordítva a lovon, hogy azt hiszed hogy azért mert a te neved van a (már érvénytelen) forgalmiban, akkor te is vagy a tulajdonos. De egyedül azért létezik még ez a forgalmi ebben a formában, mert a kereskedőnek nem kell a nevére vennie az általa vett járműveket, elég ha a megjegyzés rovatba beírják mint TULAJDONOS. Ezzel te novemberben HIVATALOSAN elvesztetted a tulajdonjogot, azaz te már NEM rendelkezhetsz semmilyen formában a járművel kapcsolatban.
Ahhoz hogy tulajdonjogot szerezz BÁRMILYEN jármű felett, ahhoz egy érvényes adásvételi szerződéssel MEG KELL vásárolnod a járművet. (ezt ugye most a kereskedővel ki is állítottátok)
Amennyiben viszont a magyar jogrend szerint gépjárművet vásárolsz (tökmindegy hogy kitől és mi van a forgalmiban) akkor eleget kell tenned az ezzel kapcsolatos előírásoknak és meg kell fizetned ennek a költségeit.
Elhiszem hogy szép lenne ezt az egészet semmissé tenni és "csak úgy" minden megy tovább mint eddig, de a magyar közigazgatás nem így működik, hanem a lefektetett jogszabályok alapján. (és qrvára ne rugalmasak ha bevételről van szó)
De holnap bemész a Kormányablakba és ott biztosan fel fognak világosítani hogy mi a teendő és nem nekünk kell ötletelni hogy mit tegyél.
Talán csak nem 600-ast akarsz venni???
A kereskedö adot egy adás-vételi szerzödést neked, és gondolom volt rajta törzskönyv szám, vagy nem igy volt???
https://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/fzr_600_r/yamaha_fzr_600_r-14101901
Nekem van adás-vételi szerzödésem friss dátummal, és érvényes biztositásom, lassan 9-éve ezen a motoron, folyamatosan szünetmentesen.
Akkor ki a tulajdonos???
Nincs, de az adás-vételi szerzödésen rajta van a törzskönyv száma, ami az én törzskönyvemnek a száma.
Mivel a kereskedö az én törzskönyvemmel akar eladni nekem egy jármüvet szerzödés szerint, ez nem jog tiszta dolog szerintem.
Nagyon egyszerű, akinél a frissebb dátum van, az a jelenlegi tulajdonos.
Az okmány iroda küldött egy határozatott nekem, hogy a gépjámüadó megszünt a motorom után, és fellebbezhetek ha nem tetszik.
Én pontilyet akartam venni mikor a GTR-t vettem, meg is néztem párat. De aztán ráültem és úgy döntöttem hogy lóf&szt veszek én ilyet.
Van a kezedben törzskönyv ami érvényes és a te meved szerepel rajta?
Szerintem is így.
Szerintem vasárnap, de ennél biztosabbat nem tudok mondani.
Igen, én is be vagyok irva a forgalmiba mint tulajdonos, meg a kereskedö is.
Akkor most mi van, ez a kérdés???
Gondolom nem ingyen és szivességböl irták a nevedre.
A jobb felsö sarokban volt törzskönyv szám az adás-vételi szerzödéseden???
Akkor szerinted miért van az adás-vételi szerzödésen az én törzskönyv számom, amit a kereskedö adott nekem???
Az en autóm is kereskedés néven volt, forgalomból ideiglenesen kivonva. Nem kaptam törzskönyvet sem hozza mégis simán a nevemre írtak .
Szerintem az a törzskönyv már nem él. Te eladtad, innentől nem a Tied , nem lehet törzskönyv. A kereskedés nevére nem adnak ki új törzskönyvet , ő eladhatja törzskönyv nélkül mert be van jegyezve a forgalmiba hogy az övé. Te kapsz majd új törzskönyvet ha mindent kifizettél.