Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ott a tetőn azok az oszlopok mik?Korlát volt fent?Lapostetős házad van?
Hétvégén volt itt egy kis vihar letarolt mindent. Nálam is letépte az elektromos kábelt 2 napig nem volt áram víz internet. Dunakeszi felett a szupercella nem semmi. Ilyen vihar még itt nem volt...
Az enyémhez egy szár kerül az oem parts-on 160-ba.
Teljesen jó megoldás.
Egy autó felfüggesztést tettek előre,végülis nem kellett fejleszteni,készen volt a kocsi gyártósoron.
Nem. Telelevernek híjja a BMW. A szár csak megvezet, a csillapító és a rugó is külön van, mint az autónál.
wwwbmw-motorradde_fig3_333612183]https://www.researchgate.net/f...[/url]
Neked könnyű,a tied normál telós,a büdös életbe nem fog könnyezni.
A "luk" az a pont... az nem tűnik el krómozással... csak ahogy Fábi írta. Na, szerencsére nekem nincs ilyen bajom, az én telóm csúszószára a fejidom mögött van, még víz se éri. Olyan, mint az új
Szívesen elpukkantanék rá 50-70 rugót,de ez mindenestől 180-rugós durranás lesz.
Lacikám nem könnyezik ez,úgy sír már két éve mint az elhagyott menyasszony!És nem porkopás van itt,barázdás már mint az őszi szántás!
Itt legközelebb Szfehérvár környékén van krómozó, máshol nem tudok. Pécsen meg Pest környékén tudom hogy vannak, de elteszem ezeket, köszi.
Milyen "lukacsos száron"?
A kavicstól lepattant a króm két helyen kb. 1mm-nyi pontban ahol a szimering van, és a közepén meg (mivel alul az acél van a pár µmm króm és réz alatt, így azt nem mélyebb mint egy karc) megjelent a rozsdapötty. Ez kb. 10-12 éve volt, akkor erre azt mondták hogy mivel futómű alkatrész, nem foglalkoznak vele. (mellesleg aki idehozta, ő nem akart másik szárat venni, nem az enyém volt)
Augusztusban voltam az egyik miklósi krómozónál (SIRO-KRÓM kft), a másik neve nem jut eszembe, csak tudom hogy jutok oda. A táborfalvai: Motokróm. Ők is csinálnak ilyet.
A gépműhely: ROTIMA kft és az Öntőgépszerviz kft. Ők a csepel művek területén vannak ( egymás melett). Az öntőgéphez viszonylag gyakran járok, főleg hidraulika tömítésért. Gyártanak is bármilyet. Van gépműhelyük is, de a rotimát jobban szeretem, ha valamit rendbe kell rakni. A műhelyük kívülről-belülről 60-as évek, vagyis azóta nem takarítottak , és a gépparkjuk sem mai darab. Fémszórás a fő profiljuk de a felületet is megmunkálják. Gyönyörűen dolgoznak az öreg szakik, század pontosan köszörülés , csiszolás... Náluk júliusban voltam utoljára, egy 1500mm hosszú és 160mm átmérőjű hidraulika munkahenger szárat raktak rendbe.
Azok után, amit előbb írtál Gyulának a javításról, kicsit csodálkozom, mit akartál krómoztatni a lukacsos száron hisz a króm nem glett nem eltünteti, inkább még ki is hozza a sérüléseket. A Gyulus por-karca ehhez képest lófax, megpolírozza, összerakja új szimeringgel, oszt csá, jó lesz 10-20 ekm-ig (max. kicsit könnyezik), ami neki 5 év - ezzel szemben elpukkant rá most 50-70 rugót - igaz, akkor hibátlan lehet (mert az úgyse lesz, a szárcső is kophatott)
Tudom, én igénytelen vagyok, ami csak kicsit szar, az még jó de a maximalizmus sokba kerül pénzben, idegben, munkában
Köszi.
Évekkel ezelőtt hajkurásztam krómozót, aki szép egyenletes felületet tud csinálni a telószárra (kavicsvert volt és elkezdett rozsdásodni a közepe) de akiket (országszerte) kérdeztem ilyet egyik sem vállalt.
Lehet hogy azóta felértek a technológiával ehhez. (vagy csak sokkal bátrabbak)
Itt sajnos a tágabb környéken sincs ilyen, a vasműben van horganyzó üzem, de semmi több.
Ja és persze ha görbült,akkor eleve kuka,nincs értelme felújítani.
Ezeket én is néztem tegnap,csak itt a teleszkópszáron van még egy közbenső rézréteg is.Le kéne csiszolni,polírozni egész az acélig,kell rá egy réz,majd utána a fedő krómréteg,és persze a végén méretre kell polírozni.Lehet drágább lenne az újnál.
Igen Sanyi tudom,de muszáj,a kopottal nem mennék messzire.Remélem több meglepetést már nem tartogat,majd a zörgő kuplungcsapágy lesz még cserés.
Ezzel maximálisan egyet értek. Én is úgy tapasztalom, hogy a 35 éve szakmájukban dolgozó "szakik" sem igazán végzik a munkájukat tisztességesen. Csak pont úgy ahogy írtad.
Tudok itt szigetszentmiklóson is 2-t és egyet Táborfalván is ahol dolgozok. Ezek megcsinálják. Ezek nekem könnyen elérhetők ezért is gondoltam, h nagyobb városok (dunaföldvár, szeged...) hasonló potenciával rendelkeznek.
Ezeket nem ismerem de nekem ez is közel van és úgy látom foglalkoznak hasonlóval:
https://cromkontakt.hu/kapcsol...
Ha 4 éves, akkor a helyzetjelző rajtahagyta már csak az utolsó döfés lehetett neki. Az is csoda, hogy eddig kibírta. Biztos vannak többen akiknek hasonló szerencséjük van de nekem még sosem bírta 4 évig.