Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyelőre ott még van egy határ, ahol (hallomásból értesültem az ott lévőktől) egy túratársunktól (aki autóval jött motorostúrára) megkérdezték, hogy:
-dohánytermék, alkohol van önnél?
-nincs.
Majd a csomagtartót felnyitva:
-abban az üvegben mi van?
-pálinka.
Nem értem? Arni Nagykárolyban van, nem? Ami Erdélyben van, ami meg Magyarország része.
Tudsz valamit, amit mi nem? Úgy legyen...
Az úgy eléggé nehéz lenne.
Arra legalább biztonságban lennétek, és mégsem kellene átlépni a magyar határt.
Errefelé?
Igazából szinte mindig is lehetett... nem volt beutazási tilalom, csak kurvára körülményes volt, meg ugye a kötelező karantén. Idén biztosan másként lesz.
Rajtunk áll, hogy a nehézségek mellett (mert azok biztos lesznek) bevállaljuk-e.
Nekünk most variálta meg a főnök a beosztásunkat,mert az egyik kollégám is pozitív lett tegnap.Szerencsére én már karácsony előtt szabin voltam,nem találkoztam vele.
Elkezdtem beirkálni a nyári szabadságaimat. (hátha akkor lehet már menni valamerre)
A film e pillanatban megy a natgeon
Azt inkább megittuk ott helyben
Sört nem hoztál benne?Jó kis Müncheni sört?
Ezt onnan hoztam, fentről, egyrészt hogy adakozzak jól nevelt turista módjára, másrészt legyen egy stílusos bajor emlék is (a sok BMW-m nem számít annak )
Mi a ráknak kellett? Nem tudom, talán ahhoz lehet köze, hogy Németország leggazdagabb embere volt, mellesleg Európa korlátlan ura
Meg aztán mindenki azt mondta, oda lehetetlen utat építeni, de Speer megmutatta, hogy ez nem igaz. Egyébként a linkedben ott van, amit a témáról tudni lehet.
László,öné a két pont,nyert egy hangszórót.Volt Hitlernek egy saját háza is lejjebb,csak azt mindkét fél alaposan elpusztította a háború végén..azt viszont nem értem,ha már volt itt háza,mi a ráknak építettek neki még egyet a hegytetőre?
https://hovamerre.blog.hu/2019...
Gyulám, ezt beszéljük 10 hsz óta Ez a nyaraló, ahol 2x járt, ez van fent a hegyen. Nem messze, a városban volt a háza és bunkere, ahol lakott, az a Berghof - amit lebombáztak, és eldugták a nyomait is. Azért meg lehet találni, anno egy 5 épületből álló rendszer volt, egymástól több100 méterekre, és alagút kötötte össze őket meg a bunkert. Ebből már csak az egyik kiszolgáló épület van meg, valami panzió szerű van benne.
Discoveryn 1 órás film volt a történetről, Harmadik Birodalom építményei, vagy valami ilyesmi címe van. Nkórón fent van.
En naponta használom a fém feles készletet, de jó lenne már elvinni valahova..
Tegnap a garázsban pakolászás közben a kezembe akadtak az Úti Poharak. Már régen használtuk őket.
Meggyozo, de kipucolva olyan mint az osszes alpok kilato, ennyi macerat nem er.
A hazanak csak az alapjai maradtak meg.
Akkor te aSasfészekben voltál, a nyaralóban, amiben állítólag ha 2x volt összesen - de a hely, a lift, az út elég meggyőző. Én a házáról beszéltem, ahol "alkotott"
https://www.pnp.de/lokales/ber...
Véletlenül nem lehet megtalálni, kitáblázva sincs, keresni kell - nem akartak emlékhelyet belőle
Mittomen, az a buszos varunk sokat, majd a liftre, kurvasokat, gedvasok turi ossze-vissza, kilatas szep, katt-katt fenykep, etterem, kurvasok varakozas lift, konyorges busz, kimenet. 3 ora minusz.
Ugyanarra gondolunk? A vezér főhadiszállására? Ahhoz képest a Sasfészek csak turista hülyítés...bár nekem bejött az is. Már bánom, hogy nem vittem el oda a fiúkat, mikor Zell-be voltunk.
Sajnos nem. Kidobott ido volt, igy zell am see fele csak Du 3 korul indultam.
De legalabb a glocneren zero tuti volt.
Berghof-ot kihagytad?