Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amerika :))
Igen.
12V x 75 Ah = 900Wh, azaz papiron ennyi energiat tarol. Ha 9W-tal terheled, 100 orat megy el. Ha 45W-tal terheled, 20 orat. De ez egy elmeleti szam. A gyarto a husz oras adattal szamol, az a szabvany, az van az akksira irva. Ha pl. 45W-os vilagitast uzemeltetnel az akksirol, 20 oran at vilagitana.

Minel ehesebb fogyasztot akasztasz ra, annal nagyobb a terheles rajta, annal inkabb rovidul ez. Egy koltozteto butorrakodo melos egesz nap rohogve cipekedik, ha csak 5 kilos konyhaszekeket rakod. Ha kanapet kell hordania, delre elfarad. Az akksi ugyanilyen. Ha 100W-tal terheled, nem tudja a papirformat.
Köszönöm a segitséget.Szóval Volt X Amper =Watt - a veszteség az inverter miatt és az akku 70 % át kell számolnom.
A kisutesi ciklus az az, amikor fogod a teli akksit es lemerited koppig.
Mivel hutorol van szo, a 100W nem allando fogyasztas. Mondjuk masfel orat hut, amig eleri a beallitott homersekletet, onnan mar csak fenntartja, ki-be kapcsolja a kompresszorat. Ha ezt is belekalkulalod, akkor termeszetesen sokkal tovabb tud uzemelni. Azt viszont lehetetlen elore megmondani, hogy mennyi ideig uzemel a huto a valosagban, mert minden szartol is fugg. Ha meleg allapotrol inul es telepakolod, egy csomo cuccot kell athutenie, vagy pl. az se konnyen saccolhato, hogy a hoszigetelese mennyie jo vagy gyenge a frigonak.

A linket megneztem, melykisutos az akksi, igy lehet kicsit tobb is kijon belole, mint amit saccoltam, mondjuk 10%-kal.
Mi az a kisütési ciklus?
Köszönöm!Ilyen az akku.
Kozelito szamot lehet mondani.
Atlagos 12V 75Ah nevleges kapacitasbol ~50Ah-t tudsz kivenni biztonsaggal (hagyomanyos akksibol), ami 600Wh.

A 75Ah ugy van megadva, hogy kis terhelessel szamolnak 20 oras kisutesi ciklussal. Nagyobb tejlesitmenyu fogyasztoval kisutve kevesebb a hasznosithato kapacitas. Ezert 50Ah-ral celszeru szamolni.

Igy 100W papiron 6 ora alatt fogyna el, de az inverternek is van vesztesege, ugyhogy bo 5 orat mondanek.
Akksitol is fugg, mert a melykisulest turo akkumulatorok ennel tovabb huzza, egy hasznalt mezei savas olomakksi meg valamivel kevesebbet.
Szeretnék ilyet venni a kisházhoz.
https://www.e-acumulatori.ro/k...
Sziasztok.Valaki közülünk ért a villanyszereléshez?Arra lennék kiváncsi,hogy kell kiszámolni meddig birja például egy 12 voltos 75 amperes aksi(Napkollektoros rendszerben)Ha rákötök egy 600 wattos invertert,hogy 220 voltot kapjak és páldául egy 220 voltos 100 wattos hütöszekrényt üzemeltetnék vele.Van valami képlet a számitáshoz?Köszi elöre a segitséget.
Egyetértek, de nem az itt a baj(om) hogy le lennének szabályozva az óvónénik, sőt. Szerintem nagyon is el vannak engedve. Legalábbis a mi ovinkban. Szakmaiság lóf*sz, a higiénia betartása kétes. Nem arra gondolok hogy retkes lenne az óvoda vagy ilyesmi, hanem pl. a kölyök ágyneműhuzatját három hetente akarják cserélni. A heti váltás a normális. Beleizzad, porosodik, stb. Meg ez a körbevírusozás is brutál. Valami nagyon nem jó hogy ennyi ideig betegek. Nem csak az enyém, a többi gyerek is.
A mai világban - ahol a "liberális" szülők miatt még csúnyán nézni sem szabad a gyerekre - kb. 1 ped / 1 gyerek lenne elég. Semmilyen fegyelmezési eszközük nincs... a szép szót meg leszarják az elkényeztetett purdék ☹️
Rossz méh lenne belőled - azoknak sokat kell enniük belőle 😁 egyébként én nagyon szeretem, van, hogy 1 dl-t bekanalazgatok csak úgy. Állítólag egészséges. Direkt akácmézet eszek, mert az a legfinomabb, és mert a mocskos csigazabálók azt akarták betiltatni nálunk 😠
Gyömbért én is tolok (porban) a teába.
A vicc az hogy a teljes csoportlétszám, tehát ha minden gyerkőc egészséges, 18. Na most ezeknek egyfolytában sír a szájuk hogy sok a gyerek (?), ők meg kevesen vannak, nem győzik, stb. A múlt héten 7 azaz hét gyerek volt a csoportban, de volt már példa ennél kisebb létszámra is. Szóval valami nem smakkol...
Önmagában a mézet nem nagyon bírom megenni, mert nekem baromi édes. Most kényszerből elnyalok egy-egy kiskanállal, de borzasztó.
A köhögés és a torokfájáson kívül nincs már más bajom, bár általában izzadok mint a ló. (lázas nem vagyok)
"Amint a gyerek egyet köhint vagy megjelenik a nóziján a takony, azonnal hívják a szülőt hogy menjen a kölyökéért mert nem lehet beteg gyerek a többiek között."

Ezt a ténymegállapításodat én napi szinten látom a másik oldalról is... 😕
Az én gyerekem most középsős. A szeptemberi ovikezdés óta már majdnem 4 hetet volt összesen oviban, olyan jól működik a higiénia és az egészségügy. Most már a 3.-ik hónapja megy körbe közöttük a nátha, az óvónőknek meg az egyik kezében folyamatosan ott a telefon. Amint a gyerek egyet köhint vagy megjelenik a nóziján a takony, azonnal hívják a szülőt hogy menjen a kölyökéért mert nem lehet beteg gyerek a többiek között. Olyan az egész mint egy rémálom.
Nekem azért félévente egy kis fosós-témát hazahoz a gyerek :D az se jobb.
Hogy mennyire válhatott be, az a várható élettartam is mutatja :D
Mi gyömbért reszelünk mézbe és ugy esszük.Naponta 2 - 3 kisanállal elnyalogatok.
Eszel mézet rendesen?
Már egész jól vagyok, csak a köhögésbe pusztulok bele. (szétszakad a torkom)
Szia.Mi újság?Hogy szolgál az egészséged?
Azt mondják mindenkinek át kell esni a covidon.Nem találtam semmi jó smilet?.)