Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

PWM vezérlőt vettem,ez is jól tölt.Feltölt az többfajta savas akkut,be lehet állítani.Vannak persze drágán kifejezett napelemes akkuk,de az elektromos járművek ciklikus akkui is jók.Én teherautó indító akkut vettem,az volt a legolcsóbb.
https://hetiolcso.hu/Napelem-t...
600/1200-es,tehát bírja rövid ideig az induló áramot.
Nem vennék már FZR-t... viszont Thunderace-t talán, az szebb, de inkább egy korai R1-t, ami már befecskendezős. Porlasztó-orálra már nem vágyom 😁
De, nekem is van kettő, csak hát bontódnak szép lassan elfele. De amint megtehetem szert fogok tenni egyre ami még szép állapotba van.
Itt már szinte senkinek nincs FZ/FZR-je! 😁 csak néhányunk kb. 12 éve írogat ide...
Mert nincs FZ-m. :)
Annyira halott mostansag minden topik, hogy csak olvasgatok mindenhol, jellemzoen beleszolas nelkul. Csak ez egy szakmaba vago kerdes volt veletlenul.
Még nem láttalak itt a fórumon!
Köszönöm!
A frigó is csak ha buli van akkor lesz használva sör és hús hütésére.
Csak a frigo meg egy 20 wattos ledes izzó.
Ha megmondod, mi a pontos energiaigeny, hany orat kell menjen es milyen fogyasztok, megnezem, mi van azon a roman oldalon, ami jo lehet. Ha csak a frigo, akkor ott van a 175W-os napelem 100Ah-s zseles akkuval pl. mar eleg lehet. Ott ugyanis van annyi plusz a rendszerben, hogy amig megy a frigo nappal, van plusz az akksit toltott allapotban tartani.
Nem tudsz belinkelni egy csomagot ami jónak tünik szerinted?
Ha van hozza toltesvezerlo, az megoldja. Celszeru csomagban venni, mert akkor szakember rakja ossze a megfelelo kontrollert a megfelelo cellaval.

A poli es monokristalyos napelem kozt az a difi, hogy a polikristalyos kevesbe kenyes a jo tajolasra, hatekonyabban gyujti a szort fenyt, de kisebb az osszhatasfoka. A monokristalyos tobbet tud termelni, de jobb szereti a direkt napfenyt. Amit a tetokon latsz mostanaban, jellemzoen monokristalyosak.
És mi lenne jó mono vagy polikristályos?Mi a külömbség?
Nézegettem a paneleket és nagyobbakat is pl.200 wattosakat is láttam de 31 voltosak.Mi lenne egy ideális rendszer ahhoz,hogy egy kb 100 Amperes akkut töltsek?
Erre mondtam, hogy a kiveheto teljesitmeny fog valtozni. Az auto akksi nem baratja a melykisulesnek, az arra van tervezve, hogy az onindito 300-500-800A-es hirtelen aramigenyet el tudja latni, de a mukodesi korulmenyeibol adodik, hogy elmeletben sosem merul tokig. Termeszetesen az autoakkut is fogja tudni tolteni a rendszer, de ha meg akarod ovni a tulmerulestol (avagy melykisulestol), nagyobb kapacitast kell betenni, mint ami energiaigenyt el kene lasson.

Emiatt a toltes sem mindegy, mert tobb akkut tobb ideig kell tolteni avagy tobb toltokapacitast igenyel. A 100W-os napelem csak tokeletes tajolas es szikrazo napsutes eseten 100W. Ha ezt 12v-ra atszamolod (100W/12V) az 8.3A toltoaram. Egy 50Ah-s akksit elmeletben (50Ah/8.3A) 6 ora alatt tolt fel, ha a korulmenyek idealisak. Ha borult az eg, az a 100W mar csak 40W, ami mar csak 3.5A toltoaram es maris 14 ora kell neki visszatolteni.
Bocs a sok kérdésért.....Sima autóakkut is feltölt egy 12 V 100 wattos napelem vagy spéci napelemes Akku kell hozzá.?
A tied 12 voltos?Mert most látom,hogy több féle van.
Én ezt néztem ki.Kicsit fura hogy 75 Amperes akkut ir de a képen ami van azon 50 Ampert ir.
https://www.e-acumulatori.ro/k...
A szivattyú elindul ?Mert mivel induláskor több áramot vesz fel egy motor, 600 wattos inverter elég 500 wattos szivattyúhoz?
Vagyis megvehetném külön az akkut,külön a napelemet is?.....És a töltésszabályzó az mindegy milyen?Vagy mérettöl függ?
Hát...ez dugatti !
Én a kertbe apámnak 100W-os hordozható napelemmel,100AH-akkut vettem,a 600W-os inverterhez.Az 500W-os szivattyúval lazán locsol vele,igaz csak 1-2 órát.Ledes világítást tettem a házikóba mindenhova,mehet egész nap.
Erről meg az ugrott be, hogy mióta kardános van itthon, milyen régen használtam láncsprét.....