Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az lemaradt, hogy mikor felmelegszik az olaj üzem közben, akkor még esik valamennyit az áramfelvétel. (ezek "hideg" értékek)
A villamosgép szerelő énem úgy döntött hogy hozzászól.
Egy átlagos hűtőkompresszor (3*-os Lehel) 2,5-3A körüli indító áramot vesz fel (+8°C alatt, azaz hideg olajjal ez akár kb. 5-6A is lehet) kb. 2-3mp-ig. Üzemi áramfelvételük 1,4-2A körül van. (az újabbak valamivel jobbak)
A biztonság kedvéért rámértem a garázsban álló, levegőkompresszornak használt régi kompresszorra és (terhelés nélkül, azaz nem az elpárologtatóban keringteti a gázt, hanem nyitott a cső vége) 2,2 ampert vett fel kb. 2 mp-ig, majd 1,1A-re állt be az áramfelvétel.
Szóval ilyen nyúltápokkal nem nagyon kéne nagy hűtővel kísérletezni, hacsak nem annyira jó a táp, hogy az indítóáramhoz ad pár mp-nyi plusz kakaót.
Arra is célszerű figyelni (látva a kétrészes hűtőt) hogy két kompresszoros hűtőnél a fagyasztóé legyen lekapcsolva, különben már borul is az áramfelvétel. (mivel hűtené mind a két részt és mindkét kompresszor indul)
Sztem 150 W körül vannak... mindenképp illett volna elindulnia 300 W inverterről. Az lehet, hogy az invertere fullad le az induló lökés miatt
A+ van rairva, de igazad van, nem kicsi. Ha csak 150-180W-os is, az indulasi teljesitmeny siman lehet annyi, hogy az a kis kinai invertert lefekteti ketvallra.
Anyukámnál is van egy tartalékhűtő a lomtárában ami sokkal kisebb és nincs mélyhűtő benne.Holnap kipróbálom azt is.
Szerintem az a hűtő több lesz mint 300W. Kellene egy kép az adat táblájáról.
Ilyesmit "szagoltam", csak nem voltam benne biztos :)
Kis nyomozással kiderül, hogy ez a Victron egy holland firma, komoly termékcsaláddal, egész világot lefedő értékesítési és szerviz hálózattal - a másik meg egy sosem hallott kínai.
300 wattot ir rajta.Az egyik a kazán ups -e a másikkal eddig kint a kisháznál világitottam ledégövel.Azt a lomtári hűtőt akartam meginditani amit a képen látsz.
Mas parameterben nem latok elterest, bar a roman szoveget nem ertem, csak az alkatreszeket neztem. Lehet plusz garancia van a dragabbikra, passz.
A 300W-os inverter, amit probaltal, hany watt lokesszeru terhelest visel el? Valami normalisabb gyartmany?
Kinaibol volt szerencsem olyanhoz, ami 250W-ra volt cimkezve de laptop toltonel ehesebb portekat meg se moccantott.
Itthon próbáltam egy 300 wattos inverterrel el sem indult a hűtő.
És ekkora a külömbség???Durván 70 ezer forinttal több egy márkanév miatt?
A markanevek. Mert papiron a specifikacioban nem nagyon van elteres.
A drágábbnak még kisebb is az invertere.
Mondjátok meg mi a külömbség a két csomag között az árán kivül?Ez az egyik .
https://www.e-acumulatori.ro/s...
Sziasztok.Ma kipróbáltam egy 300 wattos invertert kötöttem egy 100 amperes autóakkura és csatlakoztattam hozzá egy hűtőszekrényt.Hát úgy szirénázott mint egy rendőrautó.De nem indult a hűtő.
Szóval a napelem jobb nála de ha beüt a krakk akkor jó lesz egy kis áram itthon is.
Jól megy,elég csendes is. :-)
Itt ma sütött a nap és 13 fok volt.
Itt is reggel 0 -1 körül alakul, nappal még szép idő van. 😊
Nem tudom.Reggel befagyott as autóm ajtaja. :-)
Nincs hideg betonozni? Én vakolni akarok de állítólag már nem célszerű 5 fok alatt...