Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Készül a terasz is :-)
Rengeteg ötletünk van, Arni, a lényeg, hogy mire legközelebb megyünk, kész legyen 😁
Nem lenne egyszerűbb beszélni a polgármesterrel?
De legegyszerűbb lenne a kempingből egy hosszabbítóval. 😂
Összegyűltek itt a mérnökök! 😅
Vagy esetleg egy hordozható atomerőmű már 50 éve léteznek ilyenek
De vannak jobb megoldás. Amíg süt a nap a napelem segítségével egy szivattyúval felszivattyúzod a tóból a vizet abba a 2000 m3-es tóba amit a kis házad mellé ásol, majd amikor nem süt a nap, egy vízturbinán átengedve visszafolyatod a halastóba. Így lesz este és borult időben is áramod. Ilyen egyszerű a képlet. Ezt mindenki tudja... 🤓
Ahogy Mlas írja,ha generátorral töltöd,egy erős töltővel a 230-as dugaljról érdemes,a 12v kimenet inkább csak segéd,például arról mehet vílágítás ,ha este a rezsóval főzöl.
Napelem is lesz,csak gondoltam ha felhős idő lesz akkor a generátorral tölteném az akkut,de igy már nem érdemes(5 Amperrel)
Az csak egy segéd kimenet, a fő a 230 Volt aljzat. Arról a 12 V-ról nem tudsz akkut tölteni. Ha mindenképp generátorról akarod feltölteni, rá kell a konnektorára dugnod egy 20 A-es akkutöltőt - de nem ez a legjobb megoldás, jobb a napelem.
Ha meg már úgyis pöfög a generátor, rákötheted a 230 V-os eszközöket, akkor nem kell akku... 😁
Ezer wattos generator ezer wattot ad le. Ezen felul meg szoktak adni, mennyi lokesszeru tulterhelest bir el (pl. Villanymotor indulasa), de ha 1000W a nevleges teljesitmenye, akkor annyit tud tartosan es konzisztensen.
Lefagyott a fórum annyit kérdezősködök !
Most látom,hogy 5 ampert ad le 12 volton.Az jó kevés.Kell 20 óra,hogy egy 100 amperes aksit feltöltsön.
Sziasztok.Vettem egy generátort ami 1000 wattos és van 12 voltos kimetetele is.Azon vajon mennyi vatt jöhet ki?Ez a generátor.
Ha nem,hát nem :-)
Arra gondoltam,hogy ez hamarabb visszatölti az elhasznált áramot és nagyobb az inverter.
Ez is jo, de az akksi maga ebben a pakkban is 100Ah. Ha a hasznalat zome nappal tortenik, amikor van lehetosege visszatolteni, akkor siman fasza. De napfeny hianyaban ugyannyi uzemidot kapsz, mint az 1900 lei-es 175W-os szettel.
Ennek megvan az az elonye, hogy ha a kesobbiekben raakasztasz meg egy akksit, azt is el fogja tudni birni. Emellett a nagyobb inverter tobb fogyasztot is ki tud szolgalni, ha szukseges.

Azt csak te tudhatod nyilvan, hogy a jovoben mire van kilatas, kellhet-e a plusz kraft.
Nem adnád meg a telefonszámodat?
Asszem az névlegesen 10W-os. Ha 5V 1A-t lead szépen (5W) nem ideális körülmények között az teljesen hibátlan telefont, akkus lámpát, ilyemsit tölteni. Kempingezéshez kiváló.
Ha már napelem: Anno vettem decathlonban a sima kétlapos (van háromlapos is) napelemes usb-aljazos töltőt... Simán kibassza nem 90fokban beeső és nem fullfullos napban is az 1A-t. Az meg már teljesen jó elnyesztetni napközben egy powerbankot. Meglepődtem rajta mennyire okés.
Ahogy nézem itt is az akku a legdrágább ebben a csomagban.
A román bolt, ahonnan eredetileg vásárolt volna, szintén PWM rendszerű töltésvezérlőt ad a pakkhoz. Mondjuk kb. azt a legolcsóbb gyártani, valahol érthető.
Tessék,most tették fel.
https://www.kepesmotor.hu/yama...