Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja rakok 😊
Kép?
Nem akartam megvenni az autót csak fasz haverom beszopatott. Még 2002-ben hozta be az USA-ból új autó volt enyhe sérüléssel pár ezer mérföldel emlékeztem is rá jól nézett ki csak azóta eltelt 20 év. 😂 Eladta az akkori barátnőjének és most cserélte le nem akarta idegenne eladni inkább valami ismerősnek jelképes áron. Rám gondoltak az a hülye meg én lettem. 😂
21,7 x 230=4991 Watt.Igy jön ki?Mondjuk lakásban elég 3-4 kilowattot ha lead.
80 amperrel tölti az akkukat,de ha van rajta 4 kilowatt napelem akkor abból leadja plusz pótolja hálózatból.Nem?
Azt irja az inverterre, hogy 21.7A a max folyamatos, 40A lokesszeru. 230VAC eseten az kiadja.
De ilyen kinai cuccnal benne van a pakliban, hogy ~15A korul mar elfogy belole a lendulet.
Nem kell ehhez andorrainak lenni.
Delkevic. Nem egy rossz nevu ceg, ezert mertunk veluk kezdeni. 2020 aug. vegen vettunk egy komplett rendszert. Kicsit furan allt a motoron, lefotoztuk, irtunk nekik, le se szartak. 2021 tavaszan sziszego hangot hallottunk, gondoltuk tomites, kifuj a hatso henger leomloje. Konyok le, sokk: a rozsdamentes cso ki van szakadva (vagy egve), kb. 2000 km volt a rendszerben.
Rovidre fogom, mert hosszadalmas lenne mind a 4 ugyintezot kivesezni, akikkel kuzdeni kellett. Novemberben jutottunk el oda, hogy a csovek visszamentek, a love meg hazajott. 7 honap hiszti kellett hozza es ott is a fogyasztovedelem helyi megfelelojenek az emlegetese volt a varazsige.
Igen,az MPPT inverterek árama a 80A,de gyanítom hogy a 230-as inverter se tud többet.
Varjal, a 80A nem arra vonatkozik.
Ez egy MPPT solar tolto es inverter egyben. A 80A a MPPT toltoarama.
Az 5kW meg a 220VAC inverter terhelhetosege.
Abban egyebkent sanszosan igazad lehet, hogy csak papiron tud ennyit.
Most hogy jobban belegondolok, én sem vettem már járművet lassan 6 éve.
Jó tudni az ilyet, csak meg kell nézni a nyitvatartást, nehogy pont szieszta időben essünk be.

Tulajdonképpen elhasználhatom a gumit mert nem rossz, de mivel egyrészt még nem kell feltenni, másrészt munkaidőben ráérek leveleket gépelni, így még egy kicsit vitatkozom velük. (egyébként munkaügyileg néha kell minőségbiztosítási témában hasonló levelezést folytatnom, csak az épp a másik oldalról van :)
Ez már nem is arról a 75 euróról szól, inkább elvi kérdés. De az az egy biztos, hogy lemehetnek andorrai bejegyzésű tbjk. anyjukba, tényleg tetű egy cég.
ez lassan olyan, mint amikor ilyen utánvétes-motoros vagy nigériai csalókkal levelezget a zember poénból
ha nem a hé-fal, akkor az plusz egy lehetőség.
Inkább mesélj, mit vetté?
Én meg most jöttem az okmányirodából 2 órát vártam összezárva egy kis helyiségben megannyi kovidos emberrel szellőzés nuku aztán mire sorra kerültem elhajtottak mert valami újabb gépjármű adásvételi szerződés van állítólag és rajta kell lenni, hogy: " Ezen gépjármű tulajdonjoga a bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozik: IGEN/NEM
Persze az interneten sehol nincs ilyen nyomtatvány. Oké adtak egy párat de most megint menjek le Székesfehérvárra...
Ha beszorzod a 48V-ot a 80A-el,mindjárt rájössz hogy azt az 5KW-ot soha nem adja le.Az inverterek hatásfokából kiindulva olyan 2.8KW-ot tudhat folyamatosan.
Pfff.
B&szki nem jó helyről töltöttem fel a képeket.
Tudok egy jó boltot, ahol faxa fém fékcsöveket lehet venni - sőt, ha elbaxod a méretet, még aznap ki is cserélik szó nélkül! 😁
Egy kellemetlenség lesz csak: nem ehetsz Oreirót! 😅

ui: kívánvcsian várom, mire jucc a tetű gumis bandával... de sztem már csak arra mennek, hogy kifáradj, és egy nagy káromkodással lenyeld. Ez az ilyen hotlájnok szisztémája 😕 és pl. nálam működni szokott a rohadékoknak ☹️
Ehhez hirtelen 2 dolgot fűznék hozzá 😁
1: Shift+PrtScrn nyomással ki tudod fotózni csak az egérrel kijelölt részt.
2: barka: https://iringo.com/sites/defau...
Ez amiket most vettem csájnából, az is teflon.
Maxigumi.hu
Hosszas udvarias beszélgetés (időhúzás) után a cseten ma küldtek el a halál f&szára a hátsó gumival. Az "értékesítés utáni ügyfélszolgálat" azaz Marc eddig sem volt hajlandó válaszolni, viszont a "csetbotok" mindig segítőkészek voltak.
Ez a mai termés:
Az első kettőben Imene barátnőm csekkolta a helyzetet és közli, hogy Marcot utasította a főnöke, hogy zárja le az ügyemet, mert nem tudnak tenni semmit. (azaz sz&rt küldtek de ne ugassak, ez van és kész)
Imene a drága barátnőm szívesen segítene, de mivel lezárták az ügyemet, és ő nem ehhez a részleghez tartozik, így nem tehet semmit. De ha esetleg új kérdésem lenne, akkor bizalommal forduljak hozzá. aztán szép jó napot kívánt és ki is lépett a csetből. (kib&sztak engem is)

Mivel én hetedikes koromban már Riga 12-esen tanultam motorozni és nem valami kényes nyugati csodán, így nem estem kétségbe, hanem a megértésemet fejeztem ki.
Aztán a harmadikban kifejtem, hogy a január 5-i rendelésemmel kapcsolatban a cég nem hajlandó kielégítően foglalkozni a panaszommal és több mint 17 napja bármilyen formában válaszolni, így a megoldás érdekében ha nem kapok kielégítő választ 24 órán belül, akkor kénytelen leszek tovább vinni a panaszomat az eddigi panaszkezeléssel, képekkel és dokumentumokkal az illetékes szervekhez ide: https://www.magyarefk.hu/hu/ és ide: https://ec.europa.eu/consumers... megköszönve az eddigi segítséget. (én innentől ki is szálltam)
Érdekes módon öt perccel később újra aktív lett a cset és megjelent Barka, akit nem ismerek (legyen az férfi/nő/félszerzet) majd aki elkezdett tartozni más részleghez is, és látszólag érdekelni kezdte a dolog.
Aztán nem sokkal később: Don't worry, we relaunch the after sale service. (azaz ne aggódjon, újraindítjuk az értékesítés utáni szolgáltatást)

Meglátjuk hogy lesz-e belőle valami.
Vennék egy ilyen cuccot.Megnéznéd a leirását?Azt irja max 250watt lehet a paneleknek darabja ez miért van?
https://www.aliexpress.com/ite...
Lattam olyan "fem fekcsovet", ami az acel halo alatt gumi volt.
Igaz, valami kinai aliexpressz-es cucc volt. Es olyan is, amilyet gondolsz. :D
Nem.
A "fém" fékcső valójában egy tefloncső, amin fémszövet védőháló van a külső sérülések ellen.
Ugyanilyen tefloncsövet használunk a vízkezelésnél vegyszeradagoló szivattyúknál 95%-os kénsavhoz és tömény hipóhoz is. (azért nem ilyet teszek fel, mert ezen nincs háló és így nem néz ki jól, ez csak egy fehér műanyagcsőnek látszik, pedig van pár száz méter belőle :)
A gumicső faláról és a gumikarmantyú kopásából adódik a fekete lerakódás a tartályban.
Nem feltétlen, sok tefloncsöves belül, nem gumi.