Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Fészbúk csoport a fiataloknak való, ezek meg itt régi vágású fazonok. (már amennyi maradt itt belőlük)
Egyébként kérdezz, aztán valaki csak tud mondani valamit.
Sziasztok,Fzr600 bontott karbi,vagy valaki aki karbit újít fel tudna segíteni,lenne kérdésem.
Ja valami Facebook csoportotok nincsen?
Köszi szépen
Lekértem a Carverticalon 20 eurót fizettem a semmiért.Semmit nem tudott róla csak azt hogy Suzuki.
Az a baj ezekkel a Carvertical-jellegű oldalakkal, hogy külföldi motor esetén néha-néha hoz adatot, de gyakran ettől se leszel okosabb, mert mindent ez se lát.

Ahogy írtad, a motort már megvetted. Mivel nem vizsgáltad át személyesen és közelről (pl. féktárcsa kopás elég jó indikátor, de ahhoz bizony mellé kell guggolni), nem hallgattad meg élőben, nem mentél vele próbakört a km. óra állása csak egy szám és tökmindegy, hogy 44.000 vagy 66.000 km-t mutat. Másfelől ha 44 ezret futott, de nem figyeltek rá oda kellőképp az rosszabb, mint egy hetvenezert futott, de rendben tartott motort megvenni.
Semmi nem kizárt. Hobbijármű, lehet a mostani gazdája évente 4-5 alkalommal vette csak elő. Nem lenne kirívó eset pláne az esztétikai állapota alapján, mert az a képekről is látszik, hogy nincs széttaposva. S motorral volt dolgom, ami lekérdezve két műszaki között párszáz kilométert ment.
Ezek közt persze olyan is akadt, ami nem sokkal ment többet 40 ezernél, de sok azonos típusú, 100e+ futású, tizenévekkel öregebb példányoknál jobban lógott a bele, mert mondjuk basztak olajat cserélni benne az utolsó 5 évben.

Engedd el a km. állás témát. Ha megjön, nézesd át, azzal jársz a legjobban.
Motorra felejtős, de amúgy sem ér sz&rt sem.
Ha megvetted már és jó állapotú, akkor tökmindegy hogy 44e van benne vagy 123e.
A srácnak meg lehetett még motorja ez mellett is, ahogy nekem is vannak.
Nem kell ezzel foglalkozni.
Carvertical?
Srácok,van rá mód,hogy alvázszám alapján meg lehessen nézni egy németországi motorról,hogy volt e visszatekerve a kilométer óra?Az zavar,hogy 2013 ban 32.000 km volt benne azóta nem volt a szervíz könyv vezetve és a mostani állás 44.000 km.A csávó garázsa tele volt motoros felszerelésekkel.Kicsit fura,hogy csak 12.000 km ment tíz év alatt bele???
Hogy miben szenvedek hiányt? A pozitív látásmódban, hogy 10 év múlva jobb lesz nekünk és nem a régió sereghajtói leszünk, mint ahogy most is azok vagyunk.
És hogy ki mondta nekem azt hogy sok pénz jött ide? Hát csak az aki azt mondta, hogy egyesek túláraztatnak munkákat, hogy aztán abból vissza kapjanak. Jézus krisztus nevében, hithű kereszténységből.
És mivel ez rendszer szintű kis hazánkban, számomra ez azt jelenti, hogy dőlt ide a pénz bőven amiből ezeket meg lehetett csinálni.
Szerintem ne válaszolj ezekre. Reménytelen. (ujjával nemet mutató)
A fizetések, te béred a kormánytól függ? Ne viccelj. Legfeljebb a közalkalmazottaké. Sírtak az orvosok ápolók kaptak többet. Rendvédelem? Kaptak ök is. Miről beszélsz? Tanárok még nem de be van tervezve. Infláció? Azért van infláció a fogyasztási cikkekben mert az embereknek van pénze. Úgy vásárolnak fel mindent mintha nem lenne holnap. Auchanban előttem egy középkorú nő szemrebbenés nélkül fizetett 64eFt-t. És mindenkinek tele volt a kosara. Velness szálló tele. Kriszti most akart foglalni Horvátországba tele volt mind alig volt egy hely még. Miről beszélsz? Hol élsz te? Dölt ide a pénz amiből sokkal többet ki lehetett volna hozni? Ezt ki mondta neked? Vagy te ennyire értesz hozzá? Mondd már el miben szenvedsz hiányt?
"Egyébként te nem lehecc annyira naív, hogy azt gondold, ott kint bárki is azt akarja, hogy mi felemelkedjünk. "
Persze nem gondolom én sem, hogy rossz így a nyugatnak, hogy mi így állunk, ahogy. De azért az is tény, hogy az elmúlt 10 évben dőlt ide a pénz nyugatról bőven, amiből korlátlan hatalmi intézkedésekkel többet is ki lehetett volna hozni. Sokkal többet... De persze akkor mostanra már nem lehetne kumpliért szavazatot venni.
Benne van a hsz-odban a lényeg 🙁 "több mint 12 éve korlátlan hatalommal kormányoznak" és pont EZ nem tetszik a ballibsi ejrópának. Ki nem mondva is ott ütnek minket, ahol csak tudnak. Nem fura, hogy gyurcsótány idejében nem basztattak minket ennyire? ja hogy akkor minden, ami itt hasznot termelt, nyugati tulajdonban volt. Most a hazai oligarhák vastagodnak, elhiszem, hogy a kiebrudalt kintieknek ez baxxa a csőrit 😂
Egyébként te nem lehecc annyira naív, hogy azt gondold, ott kint bárki is azt akarja, hogy mi felemelkedjünk. A nyugat mindig is a gyarmatokból élt, most mi vagyunk azok (meg a többi poszt szoc) Lehet itt példálózni a volt szocikkal, de ott se minden OK, csak azt nem látod belülről.
Ott van pl. a legújabb, a horvát euró. Mindenki azt szajkózza, "hogy elhagytak minket" - közben az euró ára az volt, hogy átadták a horvát bankrendszer felügyeletét az eurozónának ☹️ persze nem ezt hagsúlyozzák ki 😁
Na mind1, majd bor mellet folyt. köv. 😅 vagy miközben sütöd a BBQ-t!
A pedi valóban nem túl jól fizet... de pár éve még az eü-t hozták fel. Az felpörgött mostanára, jó libsijeinknek csak kellett valami mást keresni helyette 😅
És a pedagógus feleségéről nem is beszélve...
Pontosan látom, hogy vannak nálunk sokkal nehezebb életkörülmények. Én szeretem az országomat és nem is tervezem, hogy elmegyek innen egyelőre. Ami elszomorít, hogy a jelenlegi vezetőink nem igazán azon tevékenykednek, hogy a jövőben is jó legyen nekünk (ez az én meglátásom). És mivel nekem még kicsik a gyerekeim, nem azt látom, hogy ő jövőjük annyira fényes lesz, mint ahogy te a jelenlegi helyzetet látod. Tudom, hogy te már elboldogulsz valahogy az életben, mint ahogy én is gondtalanabb lennék egyedül, ha csak magamról kellene gondoskodnom.
De hiába isteníted a jelenlegi vezetést, azért az csak megfogalmazhatna benned némi kritikát, hogy miért az utolsó előtti a bérek színvonala nálunk a 27 eu tagállam közül, hogy miért nálunk a legnagyobb! az élelmiszer infláció az eu-ban? Miért ennyire elhanyagolt az egészség és az oktatás ügy? Úgy hogy több mint 12 éve korlátlan hatalommal kormányoznak. Szóval több mint egy évtizedük volt már rá eddig is, hogy ne így álljunk. Sokkal több pénz érkezett magyarországra az elmúlt 10 évben, hogy politikai csatározásoktól nem korlátozva, megtegyenek bármit ami előrébb vihette volna Mo-t. Elhiszem, hogy te most csak azt látod, hogy Szíjjártó hány multit hozott ide, de félek, hogy a kölykeimnek már csak ez a gyári meló marad felnőtt korukra. Persze küzdünk, hogy megadjunk mindent és ne így legyen, de egyre rosszabbnak látom a lehetőségeket. ☹️
Svejcből hazajött barátom 6 év után, top munkakörből - mondjuk itthon is abba került. Másik hasonló komám is jönne, de a felesége kint akar maradni - szóval maradnak 😁
Tudod, Fábi itthon milyen szarul keres! 😅
10-ből 8 mégis hazajön... általában azok, akik csicskának mennek ki. Aki szakemberként megy, normális munkában, az marad kint - de az se mind. Nem teljesen habostorta ezek szerint.
Aki nem mosogatni es Aldis arufeltoltonek ment ki, azok nem terveznek hazajonni. Ezt szemelyes ismerettsegek alapjan mondom, bar mindig akadnak kivetelek. Nagyon sok mulik azon, hogy milyen helyen vagy. Aki esetleg beszopta a London kartyat es ott huzza meg magat lengyel, roman, ukran lakotarsakkal osztozva, mondjuk negyedmagaval 80 negyzetmeteren, az biztos raebredt, hogy a kolbaszos kerites csak mitosz. Ugyanakkor ha kozepes videki varosban komplett lakast tud az ember talalni es apa-anya dolgozik, akkor lehet jol elni es esetleg le is telepedni. Mondjuk most az energiavalsag a nyugatnak is odabaszott, jol kereso CNC-s span is panaszkodik, hogy a tavalyi 600 font helyett majd 1500 a rezsijuk, bar ok nem is jarnak haza fogaszhoz vagy nogyogyaszhoz.
Érdekes hogy miért nem azt nézed, hogy sok ország van ahol rosszabb a helyzet mint Magyarországon. Miért nem azt mondod, hogy milyen jó hogy itt élünk és nem ott. Persze jobb Németországban de van attól is jobb. Mindig van jobb. Mi az amiért irigyled a Németeket mi az amit itt nem tudsz megteremteni magadnak ott meg meglenne?
De akkor ez romániára is igaz. Sőtt... Ha valahonnan sokan elvándoroltak az pont románia. Szóval a fizu-benzinár arány mégiscsak jobb ott mint itt. 😕
De aki nem veri magát, az is jobban él általában és sokan reménytelibbnek látják a jövőjüket mint itthon.
Ezt nem nagyon hiszem... onnan el is vándorolnak. Pont neked mondjam, hogy kétkezi dolgozót, alap szakmunkást már vadászni kell, ezért a fizu igényük is magas. Mert többségét elszívta a gazdag nyugat... aki maradt, nem megy el itthon se minimálért ☹️
Ezzel tökéletesen egyet értek.
Én olyat biztos nem állítottam, hogy nem élnek jobban a németek... 😁
Csak mikor kimegy innen oda Semmirekellő János, és segédmunkázik 1800 juróért, és erre veri itt magát, na akkor szoktam nekik mondani a lakhatást meg a fogorvost 😅