Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bocsi, az ifjonc 35 éves családapa 2 gyermekkel, nem egy suttyó, útszéli emeberrel beszélsz. Persze most jön az ha ennyi idős vagyok miért nem értem meg , ugye? Mindenesetre azt még leírom, hogy ha nem lenne ilyen bürökrácia, nem tartana nem tudom meddig egy rendszámoztatás biztosan több ember rendszámoztatnáa gépét.
Teljesen igazad van, olyan törvény nem lesz ami mindenkinek a pénztárcájához lesz alakítva. Ha nincs pénz a feltételekre, MINDEN FELTÉTELRE akkor majd csak akkor tehetem büntetlenül ha már megteremtettem!
Hőzönghetnék, hogy persze azért ne vezessek Q7-est mert nincs pénzem? Igen!
Azért ne vezethessek vitorlást, sárkányrepülőt, helikoptert, repülőt mert nincs pénzem?
A válasz IGGGGGGGGGGGGEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNN!

Nem is tudom ő hogy képzeli, hogy mert nincs pénze neki rá majd mi egyetértünk vele, a rendőr meg pláne?

Majd jön ezután a cigánygyerek is aki motort lop, hogy nehogy már én meg azért ne motorozzak mert nincs pénzem.

Ez az ifjonc azt nem érti meg, hogy mindenki azért kaphasson büntetést amit elkövet

aki jogsi nélkül motorozik az azért, aki csal is mellé az azért is, aki gyorsan hajt az azért, aki motort lop az meg azért

Komolyan most ezen mi a nem érthető?
25 éves koromig csak robogót engedhettem meg magamnak. Most már nem de anno akkor is a jogsi megszerzésével kezdtem,nem pedig motor vétellel.
Ha szarabb helyzetbe kerülnék pénzügyileg akkor meg busszal járnék vagy gyalog. Ezen nincs mit megsértődni. Nem kötelező motorozni...
Azért vannak a szabélyok, hogyí betartsuk. Ezekkel nem feltétlenül kell egyetérteni csak betartani.
Akkor leírom, hogy miért írta Ginó, hogy szimplán hülye vagy!

Először példákkal is szemléltetem hátha így megérted, hogy azért nem fognak törvényt módosítani ( SZERENCSÉRE ) mert egy fórumozó gyereknek nincs pénze!

Azért mert nincs pénzed gumit venni, azért az legyen kötelező, és büntetendő ha kopottakkal közlekedsz, e nélkül ne közlekedhess, és büntessenek is meg ha te másként gondolod!

Azért mert nincs pénzed, féket rendben tartani, fékolaj, fékbetét stb., azért az legyen kötelező, és büntetendő, e nélkül ne közlekedhess, és büntessenek is meg ha te másként gondolod!

Írhatok még fontos példákat amik igenis legyenek betartva, és betartatva akkor is ha márpedig NEKED nincs pénzed!

Azért mert neked nincs pénzed a jogsit letenni az legyen kötelező, legyen kötelező szabályos biztosítással közlekedni, legyen kötelező a rendszám a beazonosítás végett, hogy ne tudjon lelépni például egy baleset okozója csak azért mert ő a törvények felett érzi magát, és csak azért mert NINCS PÉNZE!
Legyen kötelező, és büntetendő, e nélkül ne közlekedhess, és büntessenek is meg ha te másként gondolod!

Amibe itt te kapaszkodsz, hogy ki mennyivel megy az tudod miért sántít? Gondolok itt a gyorshajtás sztoridra?

Elmondom! Mert az is büntetendő, és legyen is, és meg is fogják tenni!...
Senki nem írt itt olyat, hogy mától lehet menni lakott területen 200-al ha van érvényes jogsija, mert mostantól csak azt büntetik meg aki azzal csal, hogy 50/125-el próbálkozik!

Téged ezért fognak megbüntetni mert így csaltál őket meg azért amit ők csináltak!...

Ezt a törvényhozók nem fogják a te vagyoni helyzetedhez igazítani!

Hozzáteszem, még szerencse!
Tényleg nem kéne motoroznod.Ha gondot okoz a megszerzése a jogsinak inkább tömegközlekedj.Jobban jársz anagilag.
Vagy fogd fel egyszerűbben.Nem kell a rizsa hogy mi a jó.
Ha nincs jogsid megbaxnak ha van akkoris de legalább ezért nem.Oszt csókolom.
Lehet beállni a fradisok közé üvöltve hogy hajrá Dózsa de éppúgy nem ajánlott mint jogsi nélkül motorkázni.
Én azt mondanám erre, hogy nem mindegy, hogy milyen "nagy" nagymotorról beszélünk. Nyilván én sem ülnék fel már egy 150 ccm-esre sem. Egy 125 ccm-es esetleg némely esetben nem is tud többet, mint egy 50-es, hiszen van azért olyan 50-es is, ami simán tud 80-90-et. Ez a pénzes téma viszont gáz. Mi az, hogy ha nincs lé ne motorozz?! Ilyet nyilván csak az ír, aki tudatában van annak, hogy megfelelő anyagi biztonságban tudhatja magát, és mindenki más, aki nem , az takarodjon...kb ezt éreztem ebből a mondatból.bocs
Szerintem meg Mindenki tegye azt amihez joga van. Nagymotort vezetni jogsi nélkül nincs joga. Ez egy szabály, be kell tartani. Ha nem tartod be, elnyered méltó büntetésed..... Egyébként is, én is azt mondom, nem kötelező motorozni. Ha nincs lóvé, járj gyalog. Ugyanilyen alapon akkor mondjuk mit szólnátok hozzá, ha én erősen kormoló autómmal, simára kopott gumikkal közlekednék?! Gondolom nem tetszene. Nekem se tetszik, hogy minden idióta, mindenféle oktatás nélkül, nagymotorokkal szaladgál az utakon..... Ön és közveszélyes. Fel kellene fogni.....
Nagyon lényeg, hogy a rendőr mit szól, mert tőle függ, hogy feljelent-e. Magyarul, hogy kapsz e 30E feletti sárga papírt és hogy bevonja-e más jogsidat.
A 240-es gyorshajtás is egy dolog. Megy donornak vagy kap egyszer egy 300k-s csekket.
Az a baj, hogy hiába vagy normális, és normálisan vezetsz akkor is kerülhetsz ilyen szarság olyan slamasztikába amilyet nem gondolnál. Nekem nem érné meg.

Ennyi erővel kár volt lerakni az autójogsit is... Pedig tudtam vezetni előtte is. Nem is hajtok gyorsan.
Nem az a lényeg, hogy a rendőr mit szól. Az a lényeg, hogy az nem lát tovább az orránál, aki csak azt szajkózza, hogy a 125/50 csalás, szemétség stb.Ok, az. Aláírom. De amit írtam az nem csalás? Egy 240-250-es gyorshajtás, az nem csalás? Egy ilyen tempó mellett megölni valakit, nem csalás?Vagy mi a gond? A véleményem az, hogy attól, hogy valakinek nincsen feltétlenül 125-re jogsija, de ésszel, és a kreszt betartva közlekedik, nem száguldozik és használja ki a 125 ccm előnyeit nem veszélyesebb a forgalom többi résztvevőjére, mint egy eszetlen nagymotoros.Ez is baromság?
Nem egészen értem miért is baromság?Ezek szerint az, aki mindent szabályt betartva, fülét-farkát behúzva vezet egy 125/50-es robogót mondjuk, mert azzal talán van esélye a forgalomban az veszélyesebb , mint az, aki a városi csúcsban nagymotorral dönget kb 90-es tempóval?Persze ő jó motoros, van jogsija bármikor megáll, ha eléugrik a kissrác a busz, vagy a parkoló autó mögül ugye?!Mert van jogsija következésképpen hamarabb megtalálja a fékkart?Nem hiszem el, hogy a hozzászólásomban egy fikarcnyi igazságot nem talál az,aki akar. Aki nem akar az nyilván csak fikázik.
Csak azért, hogy ne legyen az Én válaszom is tapló. Nem azt mondom, hogy szimplán hülye vagy, de szimplám baromságot írsz azzal egyet értek!
Ok, más a véleményed, de miért kell egyből tapló módon válaszolnod?
Te szimplán hülye vagy.
Felületesen olvasod/érted, amiket írnak azok, akik már tovább látnak annál, hogy csak annyi a lényeg észreveszi-e a rendőr.....

Vannak szabályok, törvények amiket be kell tartani ahhoz, hogy csinálhasd azt. Legálisan.
Akik úgy gondolják, hogy rájuk nem vonatkoznak ezek a szabályok azok miért nem szarnak pl. a fizika törvényeire és gondolják, hogy azok sem vonatkoznak rájuk? Tessék leugrani a 10 emeletesről... nem történik semmi, nem veszélyes....még a rendőr sem veszi észre, mert lassan esek majd.....

Motorozni nem kötelező, a nincs rá pénz és jogsi nem lehet magyarázat.
Neked hogy esne ha valaki a te családodba, autódba rongyolna bele egy ilyen 125/50-el biztosítás és jogsi nélküli egyén 120-al? Képmutatás ugyan már?
Vannak jobb 50-es motorok is mint a star, meg a riga. Egy jobb aprilia, piaggio simán tud annyit amennyi városban kell. Talán a nagyfaluban nem mert ott több út is van ahol 70-nel lehet repeszteni városon belül.
Én 14 évig motoroztam 50-esen. És most mivel járok a legtöbbet? Egy 50esen. Pedig van 400-as nagyrobogó is mellette.
Ne csak a végleteket említsd. Itt is van olyan személy aki munkájába járásba venné a 125/50-et mert kicsinek találja az 50-est esetleg kevesebbet fogyaszt. Az alábbi RS-s emberke is lehet, hogy csak azért vette meg a motorját, mert jó vételnek gondolta. Más viszont lehet versenypályának nézi a várost. A motoros esze és keze sokat jelent.
A szabályokat egyre jobban be fogják tartatni. Bár aki normális és szerencséje van több eséllyel nem piszkálják/ nem kapják el. De ha igen nem irigylem. Mindenki maga dönt.
A motorozás meg pénzbe kerül sajnos, de mondhatnánk az autóra is. Faszom vizsgázik le 100e feletti jogsira. Tököm vesz autót nem fizetek teljesítmény adót, nem tankolok inkább nem rakom le a jogsit, meg mindig lopok egy autót igaz?
az én motorm 150ccm és 50 ként járok vele
de csak neked 3 év
3 év börtön? Kozma gyilkosa 8at kapott ember gondolkozzál már
Egg-két dolog azért eszembe jut erről a 125/50 dologról.Ahogy olvasom többeknek az a véleménye, hogy ezeket csaló, gazembereket akik képesek arra , hogy így használjanak mocit, esetleg robogót, akasszuk fel, kapja el a rendőr, sittre vele, úgy kell neki! Miért?!Mert nincs lé a rendszámozásra meg az A jogsira? Ha nincs neki rá, akkor meg ott pusztuljon el a Babettán, vagy a 30 éves Staron?Kockáztassa, hogy a kedves autós kollégák a legális 50-essel belepasszírozzák az út aszfaltjába?Csalók? Kicsit képmutatónak tartom a motoros társadalmat emiatt, hiszen amikor a nagymotoros-jogsi , rendszám, minden ok-240-el összetöri -jobb esetben csak saját magát, rosszabb esetben ártatlan ember(ek)is halhatnak meg miatta, akkor több száz motoros megjelenik leróni a kegyeletet. hogy is van ez? Ő nem volt csaló? Hiszen csak potom a duplájával hajtotta a vasat, mint amennyivel lehet, esetleg rajta kívül más is meghalt. Ez rendben van?
Esetleg itt is arról lenne szó, hogy 125-ös gépet csak az merjen hajtani, aki megfelelően ki van bélelve anyagilag, a motorozás is már csak a pénzesek kiváltsága?
Egyébkéntpedig rendkívül érdekes,a 125/50-es apuka szépen elpöförészik kis városomban, "szabályosan", a nagymoci kolléga meg a délutáni csúcsban egykeréken dörrent végig a legforgalmasabb utcán kb 80-90-el. Esténként meg gyorsulási verseny az utcán? Persze a nagymotorokkal.Ők sem csalók?!
Én csak azt szeretném mondani, hogy engem még csak vidéken igazoltattak sehol máshol...
Szeretem ezeket a történeteket, hogy egy rokon aki rendőr azt mondta..... megállt egy rendőr és azt mondta.....
A mesék korszaka lejárt már, rég.
Nem az számít, amit a rendőr mond!
Vannak törvények, szabályok, jogszabályok érvényben.... ami abban van, az számít!
Cseppet sem, esélytelen...... esetleg nem csinálod, de attól még lehetne.
Én helyedben csak annyit tennék, hogy nagyon finoman járkálnék, vagyis nem húzatnám a többi tényleg szerencse dolga, hiába csinálsz bármit. Virsli guma hátra esetleg, de az meg vicces lenne.

Sajnos túl sok jóra nem lehet számolni látod Matolcsy bátyánk is megmondta a közegnek, hogy mennyi bírság kell. Ha nem jön össze autósból, összejön motorosból. Egy 125-ös motor elkapása meg jó zsíros falat.
Ezek szerint mostmár legális a 125/50? Tök jó.....
Ebben a 125/50 ben 3 dolog a szép:

1. Adócsalás, mivel nem fizettél rá teljesítmény adót!
2. Ha kötsz rá 50-es biztosítást: Közokirat hamisítás!
3. Mivel nincs rajta rendszám és közuton mész vele: Egyedi azonosító eltávolítása: akár 3 év börtön