Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"Az amúgy teljesen lényegtelen " nálam azt jelenti, hogy normálisan közlekedve a kutya nem veszi észre, hogy van róla papírod vagy nincs, aki pedig ökörködni akar, annak célszerű megcsinálnia , mert még ha nem is te vagy a hibás, akkor is téged fognak elővenni mivel jogosítvány nélkül csináltál bajt.

Miért, hogy gondolom ? Ha nálunk ""közlekednének"" úgy a robogósok mint olaszban már rég telefröcsögné mindenki az összes létező fórumot.
valószínűleg carabinierivel se, találkoztál még...akkor nem írnál ilyeneket szerintem,majd kérdezz meg egy olaszt mivel riogatják a kisgyerekeket a szülők:nálunk elvisz a mumus,náluk pedig a carabinieri...
hát az könnyen meglehet,dehogy sok fogalmad nincs a dolgokról,az biztos
Nem nekem nem tetszik.... csak hülyeségeket beszélsz....megint.

"mit fogsz kapni ha lebuksz vagy elcsapsz valakit, de amúgy teljesen lényegtelen, hogy van róla bizonyítványod vagy nincs."

Egy mondaton belül ellentmondasz saját véleményednek is.
Mit értesz az alatt, hogy " de amúgy teljesen lényegtelen" ?
A mondatod első felében te is leírod, hogy kibaszottul nem lényegtelen és ott a lényeg!

Te olaszban laksz? Ha nem, menj...de ott sem úgy van ahogy te gondolod.....
Akkor kitaláltam az egészet,miközben rollerral járok.
Ebben mi nem tetszett már megint ?

Csak abból a szempontból nem mindegy, hogy mit fogsz kapni ha lebuksz vagy elcsapsz valakit, de amúgy teljesen lényegtelen, hogy van róla bizonyítványod vagy nincs.

(Németországba kellene költöznöd, ott állnak vigyázva az emberek,és ott van minden lószarról papír:D. Nekem az olasz ,,élni, és élni hagyni" dolog jobban bejön.)
azért valamivel hitelesebb lennél adatlappal...így elég komolytalannak tűnsz..
"Azért annak is meg lehet a hangulata:) Én nem feltétlen nevezném őket barmoknak, a tanfolyamon úgysem tanítanak semmit, és hogy most jogsival vagy anélkül idióta az aztán tökmindegy."

Miután ilyeneket írsz, egyre jobban kirajzolódik, hogy neked fogalmad sincs dolgokról. Csak véleményed van mindenről.

Soha és senki nem állítja és állította, hogy a tanfolyamon megtanítanak motorozni. Szabályosan közlekedni tanítanak meg és megszerzel egy jogosítványt, hogy jogosan részt vehetsz a közúti közlekedésben. Ez a tanfolyam, vizsga.

Valamint rohadtul nem mindegy, hogy jogosítvánnyal vagy jogosítvány nélkül közlekedik valaki!
Azért annak is meg lehet a hangulata:) Én nem feltétlen nevezném őket barmoknak, a tanfolyamon úgysem tanítanak semmit, és hogy most jogsival vagy anélkül idióta az aztán tökmindegy.
Nálunk rutinon két emberke is saját motorral jött el, természetesen rendszámmal mindennel, mivel így csak 1800 egy óra, nem pedig 3300, ja és persze lábon vitték haza.

@ Abban egyetértünk, hogy rendőrfüggő az egész, ha olyan kedve van akkor azért is megbüntet mert nem kapcsoltad fel a világítást külterületen, vagy beleköt a mellénybe, egészségügyi csomagba.

Nekem eddig volt egy majdnem lebukásom, ami pusztán a rendőr jóindulatán múlott, meg egy 5 ezres csekkem amiért "majdnem" kifordultam egy rendőrautó elé (kicsit megcsúszott az első kerekem, de volt még 4 méter)..a többi csak igazoltatás, ja és egyik esetben sem kérték el az adásvételit.
nem volt olyan régen,a sünökben is van emberség,csak elő kell belőlük hozni 10 éve kereskedő vagyok,meg tudom dumálni a dolgokat de az esetek többségében fizetek,de ha valamiér 15-30 járna,azért általában 3-5-öt--
Hát ez régen lehetett..... meg fehérváriak. Régebben 90-es években én is ismertem sokat....de akkor más világ volt ott és máshol is.
Ma teljesíteniük kell. Be kell szedni a pénzt. Rengeteg olyan eset van, amikor jogtalanul próbálnak beszedni pénzt...... ha pedig jogos még jobban élnek a lehetőséggel.
Na jó,költői túlzás volt de sok mindent ki lehet magyarázni,hidd el Megfelelő tisztelettel,nem kell hülyének nézni a rendőrt.Sajnáltak már engem lakott területen,dupla záróvonalon,2. tiltáson előzve ,papírok nélkül(nem volt nálam),olvashatatlan rendszámmal a rendőrök,ha még 10 percet dumálok nekik,gyűjtést is szerveznek nekem
"minden mást ki lehet magyarázni,"
"A legtökösebbek úgyis 1000-es gépet hajtanak jogsi nélkül..." Maradjunk annyiban, hogy töketlenek és faszkalapok. Szándékosan kerülik a törvényt és más életével játszanak. Szakadjon meg az összes ilyen faszkalap.
itt ha megdőlsz,nem magyarázod ki...aki olyan felfogású,hogy tolerálja meg se állít...minden mást ki lehet magyarázni,talán még az ittasvezetést nem
de nem tökösek...... majd azt gondolják, hogy simán kimagyarázzák
nem akartam idáig beleszólni,de nem kell ebből tragédiát csinálni...lehet normálisan közlekedni rendszám nélkül egy nem feltűnő 125-el vagy 150-el(hozzáteszem,akinek van motorja azonnal levágja,max. szarik rá),nem fog baszogatni a rendőr,ha nem vagy állat.Ha bajt csinálsz,akkor meg köhögsz zsebből,ha nagyon nagy bajt csinálsz,akkor köhögsz az ügyvédnek,de lecsukni nem fognak .
A jogsi nélkül papíros motor vezetés régebben nem volt meredek(egy évig jártam így anno),most már nagyon rajta vannak.
Tehát a lényeg:nem tömeggyilkos,aki csinálja,de ha megbuksz,akkor legyél annyira tökös,hogy fizetsz
Elindulás előtt ugye ellenőrizned kell, hogy megfelelően, jó pozícióban rögzítve van-e.
Tehát próbálj már meggyőzni valakit, hogy mindezek után a városban, betonon csak úgy le tud esni egy 125-ös motorról egy rendszám! Tartóstól.... ha pedig fenn hagysz egy törött tartót az miért koszos, mert a rendszám alatt -ami most esett le- nem koszosodik.
Mellesleg miután előadod ezt a történetet a rendőrnek, ebből papír lesz, hogy elveszett. Tehát jelentened kell az okmányirodában és a rendőrségen is. A rendszámot körözik egy ideig, de neked újat kell csináltatnod. (Forgalmi, rendszám, törzskönyv és minden papír kicserélése amin a rendszám szerepel.) Ez nem kevés pénz és idő elintézni.
Tehát nem szaladhatsz haza és nem rakhatod fel a "leesett" rendszámot, mert az öngól rendesen.

Ne nekünk okoskodj, hanem élesben!
Ahogy látom kitartóan véded az igazad. Erre csak azt tudom mondani, hogy amikor nekem volt Yamaha Dt 50-em. (70-es henger, meg még elég sok más dolog...) és a városban teljes cross felszerelésben "leintett" a rendőr, az volt az első, hogy adás-vételi, biztosítás, motorszám / vázszám bediktálás. Adás-vételin szürke színű motor állt, de én lefújtam pirosra, és számon kérte a miértjét. Az égvilágon mindent megkérdezett és belekötött.

Nem hülyék a rendőrök, de ez a "most hagytam el" duma vagy bejön vagy nem. Attól függ milyen lábbal kelt aznap a rend éber őre. De nem egy olyan barátom van, aki 125-öst vezet jogsi, papír nélkül és nekik külön őrangyaluk van, ezt elhiheted.
Egyébként most mégis mit győzködjük egymást ?
Van aki bevállalja, van aki nem.Van akinek van hozzá idegrendszere van akinek nincs.Nyilván nem azoknak való ez a dolog, aki egy lejárt egészségügyi csomag miatt is befosnak, és nem indulnak útnak.
A legtökösebbek úgyis 1000-es gépet hajtanak jogsi nélkül, mivel tök mindegy h 75cm3-vel több vagy 950-el, egy 1000-sen meg legalább mindig van B terv.Sőt, egy 1000-es papíros gép, érvényes biztosítással jogsi nélkül talán még kisebb kihágás mint egy 125-ös amin minden kamu.
A te logikád szerint a mostani 125-ösök sem működnek akkor, mivel "lekérik az adatait" , a gyakorlat viszont az h az adásvételit sem kérik el, csak a biztosítást nézik meg aztán viszlát.

@gino
Rohadtul nem mindegy, hogy SZÁNDÉKOSAN nincs rajta rendszám , vagy mert véletlenül elhagytad útközben.
Remélem lesz erre is egy okos beszólásod......
"Az előttem íróknak meg csak annyit, hogy nem abból kell kiindulni, hogy megy utánad egy 50-es robogó, belemászik a seggedbe és akkor már szidod az anyját az összes motorosnak, hogy kis genyó csak gyere belém és beverem a képed!"
Szóval ha beléd mászik egy ilyen és mondjuk okoz az autódban 100e Ft kárt, akkor gondolom te nevetve segíted fel a földről, hogy: ááá komám, semmi baj, gyere igyunk meg egy üveg sört. Kíváncsi lennék a reakciódra, ha kiderülne pl. hogy még biztosítása sincs, vagy esetleg jogsija sem az adott kategóriára, mert a motor nem 50-es. Ilyen esetben a biztosító sem fizet. Kíváncsi lennék a reakciódra. Ne legyél már hobbit.....
"Halkan jegyzem meg amúgy , hogy a ,,eltávolítás/hamisítás" és ,,véletlenül otthon hagytam" között azért van különbség.
"
Semmi különbség sincs.
Fent vagy nincs fent. Ennyi.
Olyan meg amúgy sincs, hogy a rendszámot véletlenül otthon hagytam. Azt nem kell magaddal vinni a lakásba, mint a forgalmit.
Azt az apróságot elfelejted ezzel kapcsolatban

"@előző, akkor kötsz egy 50-es kamu biztosítást mint eddig is..igazoltatásnál azt használod, balesetnél az érvényest."

, hogy ha egyszer már ellátták forgalmival, és hatósági jelzéssel a motort onnantól ha lekérik alvázszám alapján akkor ki is dobja, hogy az egy rendszámos motor! Márpedig egy sima igazoltatásnál lekérik az alvázszámot is, hogy nem-e körözik!

Ez alapján a sima igazoltatásnál átadott 50-es kamu biztosítás az biztosítási csalás, az akciód meg minimum egy hatóság félrevezetése!

Nagyon meg vagy áldva ötletekkel!

Szerintem inkább késsél a pizzával!