Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát igen..... nem ér annyit, köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Valószínű Te sem akarod érteni,de ha valami történik rendelnek ki egy műszaki szakértőt akinek a díjjazása elég magas! Akár 100.000 e Ft! Ők a vázszámból meg tudják állapítani a ccm-et! Nekem pont ez segítet egy peres eljárásban bizonyíték gyanánt! Én a felperes voltam ,de az alperes pont a megállapítások miatt nem tudott semmit csinálni!Én semmilyen gpj-művet nem javaslok jogosítvány nélkül vezetni senkinek és így neked sem!
Köszönöm megfontolom de amiket irtál annak a zöme a city-re igaz nekem meg a sima agility volt kinézve 125-be.
Szia!

Ne használd így, ha jót akarsz magadnak.

Különbségek a két ccm között a teljesség igénye nélkül a 125 felől nézve:
-két teleszkóp hátul
-nagyobb kipufogó, tompító
-nagyobb légszűrő
-nagyobb hajtómű
-hátul is tárcsafék
-erőteljesebb hang
Jah meg a hangja....
Üdv! Tanács kellene kacsingatok egy
Kymco Agility 4t 125/50-re (2007évj.) 100km van benne szalonmotor volt,
Mivel kismotorként használnám külsőre nincs különbség az 50-hez képest csak a műszerfal árulkodhat hogy nem kismotor ha jól láttam 140-ig van skálázva de gondolom ki lehet cserélni egy 50-es Agility műszerfalra.
köszönöm előre is a segítséget.
Lene egy kérdésem hozátok van egy cagiva freeciám 125 amit 50 esként használok hogy tudnám le informálni volt e magyar forgalomba hejezve.
Amennyire én tudom ma már a jogosítvány nélküli vezetés BŰNCSELEKMÉNYI tétel és ennek megfelelően büntetik!
Szerintem az okmányhamisítás és érvényes kategória nélküli vezetésnél még mindig jobb a kisebbik rossz.
Nekem pl nincs motorjogsim de ettől függetlenül mászkáltam nagy motorral, számold bele ha normális a jard nem jelent fel megúszod kisebb bírsággal és a jogsid is megmarad, viszont ha balesetet csinálsz a biztosító kihátrálhat azért mert nincs érvényes jogosítványod rá.
Türelmetlenség ide vagy oda, te is szívesebben mennél az RGV-vel, mint egy robogóval. A kérdésem csak az volt, hogy egy kis időre melyik a jobb, az ha szerzek hamis papírokat vagy ha legális papírokkal megyek (de így nem egyezek a kategória)?
Szerncsére én nem egy ilyen minidarázzsal rohangálok! Honda 650!
A mérőpad helyéről van infóm egy jelenleg is folyó bírósági ügy miatt! A fényképnek hitelesnek kell lennie,külnben a bíróság nem fogadja el,de erről részleteket nem tudok!
Ha RasztaGabeszt ismered (Valószínű földid!)beszélj vele érdemes!
Egyenlőre vannak dolgok amit még a szerv csak önállóan nem tehet meg és egyes régebbi 80-125-150-175-200-250 ccm-es mkp-nál a váznyaktábláról egy-két adat hányzik! Hidd el láttam ilyeneket,amikor a nagy Németországból....! Na ezekkel lehetett ügyeskedni,de hogy miképp az mellékes!
"A rendőrrel együtt kellene lenni egy nkh műszaki ügyekben jártas szakértőnek és a helyszínen kellene bizonyítani a szabálysértés tényét! A mkp-t(Mert 50 ccm felett ma Magyarországon már az!) be kell rendelni rendkívüli müszaki szemlére,de teljesítménymérésre alkamas ,valaminttérfogatnölésre alkalmas berendezése csak a ......intézenek van! "

Nem kell lennie senkinek a rendőrrel együtt.
Ha lebukás van, ez nem szabálysértés, hanem több!
Ha a gyanú felmerül....márpedig felmerül.... lefényképezi egyértelműen látható módon. Ha nem ugyanazt és ugyanúgy viszed NKH vizsgálatra, már megrúgtad az öngólt valamint a bizonyíték megváltoztatása, eltüntetése bcs...ha jól emlékszem.
Valamit az elkövetés eszközét ha akarja le is foglalhatja a helyszínen és akkor még az elszállítást és tárolást is az "okos" fogja fizetni.
Nem csak intézeteknek van fékpadjuk, de az azonosító számai alapján is kideríthető könnyen, rendőri felkérésre, hogy milyen motor.
Addig amig nincs baj!
Ez igy jó de ha baleset ér az alárendelt úton azt is kivizsgálják,de hogy foríntosítják-e....?
A gyártóknál van egy nyílvántartás és onnan bármikor lekérhető hogy a vázkarakterszámok tól-ig 125ccm-es motort takar! Az átépítést teháta vázba való blokkátszerelés heggesztés nélkül szinte majdnem lehetetlen és ezt engedélyeztetni kell aminek ára van de ennyiért már le lehet vizsgázni!
Csak hívatalosan,de akkor már gáz van és ha balesetezel akkor...... (Előzőekben leírtak!)!
Ultrahangvizsgálatról hallottál-e már,mert ha nem akkor ezt felejtsd el!
Ezt nagyon jól tudod,mert Bp-en valahol folyik egy ügy és a müszaki szakértők tudják hogya vázkarakterszámok mit jelentenek! Engem ez mentett meg valamitől,nofene ez már az érem másik oldala!
Szerintem már túl vagy rajta,de mi van olyankor amikor a papír téged védene! Olvasd már el amit a Honda Fmx 650 sportmotor fórumon írtam,valamint a jótanácsok segítség rovatban! Hívatalosan semmit,müszaki szakértő volt-e már?!
ÍElőzőekben leirtak!
A műszaki szakértők a vázszámkarakterk jelenését tudják,hidd el! Én nem javslom!
Legálisan sehogy!