Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szóval 100%,hogy le lehet ezekkel a papírokkal papírozni?
Ha jól látom, olaszoktól van.
Bár EGT tagállam, de attól függetlenül a hiányzó forgalmi miatt lehetséges elindítanak egy származás ellenőrzési folyamatot.
Menj be az NKH-hoz a papírokkal és a motorral, vizsgáztasd le és utána vámhivatal, aztán okmányiroda.
Forgalmi nincs.Ezt egy koma hozta be,és eladta annak,akitől én vettem.Odaadott minden papírt,amit adtak neki.

Itt vannak a képek a papírokról:
Igen.
Forgalmi nincs megy?
A régi tulaj adataival a papír nem kell. Hisz ott az adásvételi.
Milyen vámpapírod van?
El kell vinni az NKH-hoz és ott levizsgáztatni és ott megadják az első forgalomba helyezéshez a papírt.
Sziasztok!
Cagiva Tamanaco125-ös motorom akarom majd forgalomba helyezni.Megvan a 2 nyelvű adás-vételi,van egy vámpapírom,meg egy papír,amin a régi tulaj neve van az adataival,meg a kivonásról papír.Így forgalomba helyezhetem?
Sima adásvételivel sehogy. Kellenek a származási papírok, és a tulajdonosi láncnak folyamatosnak kell lennie, mert másképp felejtős.
Sziasztok!
Be szeretném irattatni a motoromat forgalomba, minden áron, de sajnos csak egy adás-vételim van hozzá. Hogyan lehetne ezt még is megoldani? Egy Husqvarna WR 250-ről lenne szó.
Esetleg valaki tudna papiros Husqvarna vázat?
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét!
Ha 2013-tól, akkor majd 2014 január egytől! De még semmi sem biztos, kivéve a tehénszuart, mert az mindig lapjára esik!
köszönöm
2013 van és nem kell!
Hello!
Legyen szíves mondja meg valaki, ha tudja esetleg a tuti frankót; kell akkor most már rendszám az 50-es robogókra is 2013-tól, vagy ez még mindig nem biztos?
Előre is köszönöm!
Ennnnnnnnyyyyyyyyyyyyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Köszi nektek
Igazából ott ahol mennék annyi élet van hogy amikor "szezon van" kint vannak a vadászok, elvétve egy tónál horgászok, meg néha az út menti földekre járnak traktorral. Ahhoz hogy ide kijussak van 100m közút, ha ott elkapnak már tényleg szívás, de erre se sok esélyt látok, max annyit kitolom Csak az alapba ott lévő földúton mennék (egyszer régen még talán aszfalt is volt ), nemtúrnék bele a szántásba meg semmi, tudom milyen idegesítő az. Azért még majd megérdeklődöm
meg annyit hozzá, hogy ha nagyon van időd és kedved megtudod nézni, hogy ahol használni szeretnéd az kinek a területe ( magánterület, közterület államé) megvan nyitva a közúti forgalom számára vagy elvan zárva stb stb.
Ha ezek megvannak beslattyogsz a helyi sheriffffff irodába és rákérdezel, hogy ha lenne ilyen problémád minek minősűlne ez és büntetnek érte vagy nem?
Ez a legtisztább, érdeklődés tőlük
sokat nem járnak földúton, pláne ott ahol te pittel mész, max ha kötsögök és kinéznek maguknak......
amúgy meg hobby célra vetted max magad veszélyezteted,közútra nem viszed, mért szólna
Én is tervezek venni 125-ös vagy régi 600-as endúrót otthonra a hernádra de az biztos, hogy se biztosítást és rendszám nem lesz rajta.
Felesleges
Szigorúan magán vélemény .....

Mikor jár a rendőr földúton ?
Én le sem szarnám .... sőt a biztosításról is tennék a magasból.
Ha hobbygép, akkor nem igazán okozhatsz balesetet ..... ha meg nem mész vele közútra, akkor a rendőr sem fog pampogni.
Rendszám nélküli 125ös pitbike-ot (kizárólag füldúton használva) mennyire tolerálnak a rend éber őrei? (jogsi nem gond)
melyik jobb megoldás:
-125ös adásvételi, így a biztosításkor nem "csalok" viszont ugye így egyértelmű a rendszámhiány
-50es adásvételi és bízni abban hogy elhiszik
?
semmi se tuti amíg be nem vezetik. Én ezt már jó pár éve hallom hogy bevezetik aztán mégse. Tavaly is már ezt hajtogatták mikor vettem a motoromat és mégse vezették be azota se.....
Tegnap beszéltem egy rendőrrel, azt mondta, jön az 50-esek rendszámozása januártól. Ti is így tudjátok, hogy ez már tuti?
Ha megvan az összes papírja az igazoló lappal még akkor is kérdéses szerintem, hogy foglalkoznának-e veled. Más kérdés, hogy megéri-e neked anyagilag.
A1-es jogosítványom van.:) 125cm3
SMKP-s jogsival te sehogyan sem viszel személyt legálisan.
Szintén tapasztaltam:D amúgy meg nem csak a rendőrök miatt.Hanem hogy tudjak vinni embert..nem egy erős motor de városban simán elmegyek vele 2személy alatt:) bár 70-80at viszi:D
Persze hogy érdemes ha az állam bácsi zsebét szeretnéd tömni. Akkor mit szóljak, engem nem csak ferde szemmel néztek, hanem 6-n körbefogtak mint valami terroristát.
Csak ezért? Ne viccelj már. Elhajtanának, hogy az 50-es smkp nem rendszámköteles. Ezért csak mert nagytestű látszik, hogy 50-es. Tenyérnyi blokk, cérna hang, ceruza vastagságú kipufogó.

Egyébként meg ne aggódj, ha van jogsi, biztosítás és betartod a kreszt. Nem lehet baj.