Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy ha vennék egy 125 ös motort ..aminek a vámpapírjain 50 esként van irva azt letudnám ettől függetlenül rendszámozni 125-re?
Helló te szerintem akkora fasz vagy ,hogy ha meg lát egy csaj rögtön rád mászik
Ja és persze ne találkozunk mert én rúglak fel elsőnek amiért vissza élsz ja és nekem sincs rendszámom de én legalább tisztelem a rendőreit !
Mert azért tartjuk el őket,hogy a szarházi embereket lakatra verjék!
Tudunk már valami konkrétabbat a januári 50-es rendszámozásról?
Én endurot hajtok úgyhogy arra nem vennék mérget.
Csak én látom úgy, hogy ez a topik tele van agyatlan barmokkal, és az őket tanítgatni, oktatni próbáló emberkékkel?

Tisztára mint az iskolában. A diáknak SOSINCS igaza! A rendőr azt csinál amit akar.

Kicsit off, de egy család ismerőse egyszer mesélte, hogy az autópályán igazoltatott egy száguldozót. Megálltak, és mikor lehúzta a sportkocsis az ablakot, és hatalmasat köpött szegény rendőrünk kabátjára, és ezt mondta: "Na, be tudja bizonyítani, hogy én voltam?"
Ekkor higgadtan elkérte az összes iratát, és a kocsiét is, oda sétált a leállósáv melletti szalagkorlátra és mindet eldobta. Visszasétált, és azt kérdezte: "Na, be tudja bizonyítani, hogy én voltam?"

Teljesen igaza volt, a paraszt, törvényt kerülő emberek fizessenek csak és szopjanak. Főleg az ilyen Janik, hogy "mert én száguldozhatok városon belül, nincs rendszám..." Sajnos ez az eset régebben történt, akkor még az ártatlan közlekedőket nem baszogatták, de még mindig van néhány rendes rendőr. Isten áldja őket, a mai világban.
HA bárkinek a közelemből szenvedést okozol a baromságoddal, hidd el, hogy a torkodra parkolom a robogómat...
Mondjuk az én robim egy Kawa GPz1100 a maga 240 kilójával.
Úgyhogy abban is biztos lehetsz, hogy utol is érlek.
Ejj..... bújj elő a szatyorból!
Hiány van a költségvetésben! Azért is büntetnek, amiért nem lenne joguk...... akkor azért pláne ami jogos!
Nincs általánosítás, hogy kik használják a 125/50-et..... ha téged megállítanak és elkezdenek -jogosan- basztatni, akkor ott csak te vagy.... nem a többiek.
Semmivel sem vagy előrébb ha van jogosítványod, legfeljebb azt is bevonják, eltiltanak a vezetéstől.
Persze te tudod, próbálkozz csak.....
Miért? Egyszerű .: 125/50-t általában olyanok használnak akiknek csak B vagy csak M jogosítványa van (mint ahogy nekem is volt).
Engedély nélküli vezetés pedig kapásból 100-tól indul, de mivel azt már nem tudnák rám verni, ezért lehet nem lesz kedvük papírmunkázni.
"Bízom benne, hogy nem fognak kötekedni, ha meglátják a jogsimat."
Miért is?
Mi a te jogosítványod? Valami mindetvivő piros hetes?
Olyan jogosítvány, ami sokunknak van.

Attól te még ugyanúgy elköveted azokat a hibákat, amiket a többiek...csak egyel kevesebbet, a kategóriára érvényes jogosítvány nélküli vezetést.....de!
A többiért ugyanúgy zsanettozás jár.... sőt rosszabb.... bevonják a jogosítványod! Megéri?
Bízom benne, hogy nem fognak kötekedni, ha meglátják a jogsimat.De ősszel remélhetőleg túladok a mocin, aztán pedig van egy jobb megoldás is .: http://www.youtube.com/watch?v...
Tévedsz.
A biztosítás érvénytelensége mellett még:
- egyedi azonosító jel hiánya (bcs!)
- ha nincs érvényes műszaki vizsga a motoron, akkor vizsga hiánya
.
.
.
csak pár lényeges dolgot említsek csak......
A baleset esetén a következmények ugye ismertek már....
Meglett a nagy A vizsgám elsőre juhéj. Most már "csak" a biztosítás érvénytelen, jogsim viszont van a 125(50)-re ..mit 125/50-re..űrrakétára is akár.
Ezzel teljes mértékbe egyet értek. Egy motor sem fogg papírok nélkül átmenni a vizsgán, amível nem tudja igazolni az eredetét.
benézted te a topikot.....
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki az alábbiban: Malaguti f15-öm van. Az idengennyelvű dokumentációjában arról írnak, hogy 7 literes a tank összesen és 3 liter a takarék-tartalék.
Az a kérdésem, hogy a benzintank óra mit jelez ki tulajdonképpen? Nekem úgy tünik, hogy a 7-ből levont 3-at, vagyis a kb 4 litert maximunnak, és amikor ez a 4 liter elfogy, akkor kb nullára áll a mutató.
Azt a tartalékot nem jelzi semmi?
__És mégnagyobb kérdés: Ha van ez a 3 liter tartalék, akkor eztr hogyan lehet elérni, vagy átkapcsolni a tankot. A régi segédmotoroknál a szelep másik irányba állítása csinálta. Itt az f15-nél hogyan van. Esetleg úgy általában a robogóknál hogyan van ez a tartalék ügy megoldva? Kojoco
Kösz9 a segítséget.
Kb. én is ez a kategória vagyok. Egyszer néztem el egy parkolót 10 centivel, hirtelen rajta volt a bünti az ablakon.....
Ma volt egy kis dolgom vidéken (kb 160 kilométerre Budapesttől), és egy 200-as rendszámos robogóval mentem. Hatvan után a 21-es főúton több helyen 4 sávosra van szélesítve az út, és ott 110-es sebességhatár van. Az egyik ilyennél lézereztek, kb 100-al mentem. Majd megállítottak a rendőrök. Lekapom a sisakot, szállnék le, hogy odaadom az ülés alól a papírokat, erre hátramegy az egyik, mondja, ja van rajta rendszám. Akkor további jó utat, viszlát. Kérdezem, ennyi? Igen, csak azt hitték nincs rendszám a robogón....
Elkapkodják őket nyugi:))
Sokat agyaltam én is hogy átállok a sötét oldalra és egy diszkrét 50/125 robogóval jövök megyek de az hogy a jogsim pofán csapják egy fél évre min. szóval ez nem a belefér kategória..
Így most tanulom a kreszt és parázok hogy nem fog menni.. akkor pedig marad a bicaj mert hogy az 50es kis robogómat nem fogják megvodoozni az tuti.. holnap eladom......

De az biztos hogy több a 100-125 moci lassan papír nélkül mint papírral... sokszor még én is elcsodálkozom hogy a nagy batár döggel minden gond nélkül megy a paraszt és nem szedik össze...
Én tuti egy héten belül buknék:///
"...átmegyek az összes piroson amin lehet, 90-nel megyek a városban...." "...tudjak orrba-szájba szabálytalankodni következmények nélkül a rendszámnélküliség miatt..." Igazából felőlem mehetsz 200-al is városban, amíg engem és a családomat nem veszélyezteted. Ha mégis szenvedést okozol (a hülyeséged miatt) bármelyik hozzám közel állónak, akkor kitaposom a beled és ráhúzlak a motorod forró kipufogójára, ha már erre a rendőrség képtelen. Egyébként nem tudom melyik meséből szöktél, de úgyis lesz a motorodon rendszám, vagy meg a 'ganyéra'. Hiába vergődsz, a Te motorod sem lesz kivétel....
Igazából már a topik címe is sántít picit. Kimagyarázásra nincs lehetőség. Ha szivatni akarnak akkor hiába magyarázkodsz, ha nem akarnak papírmunkát, jobb ha csendben maradsz és hazamész. Kpm meg nem elkerülhető ha beidéznek. Szomszéd srác járta meg. Megnézték a motorját, leolvasták az alváz és motorszámot. Az út szélén, számítógépen összevetették a gyári adatbázissal. Nagyjából 2 perc volt kideríteni hogy nem 50es motorról van szó. Hiába volt teleaggatva RX 50 matricákkal, meg hiába volt 50ccm a hengeren. Ha van kedvük papírozni, vagy rossz napjuk van, sanszod sincs hogy megúszd. És még csak KPM vizsgálat sem kellett. Ez 2 perc volt az út szélén. Tudom hogy vannak rafinált megoldások, de nincs olyan ami a valóságban működik és nem kelt gyanút. A teljesítményt meg hiába fogják majd vissza. Azt egyszerűen nem is fogják nézni. Eredetiségvizsga, puff, kiderült minden. Márpedig valamit vizsgálni fognak. Ha meg mégsem, beülök a kisteherbe, összeszedem a parkoló robógókat, írok adásvételit a haverokkal, és már kapom is a rendszámot rá. És van egy kazalnyi rendszémos és JOGTISZTA mopedem.
Azért majd meséld el azt is amikor lemeszelnek hozzáértő rendőrök is.
Ennek a topiknak sárdobáláson kívül nem sok értelme van.
Mégha meg is oldható, hogy maradjon az 50-es nyilvántartásba, ha vakuznak egy szépet, megkapod a sárga csekket is.
Mehet 20-at is. Motorszámból megmondják.