Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Te csíra.... majd te mondod meg, hogy hova írok, nem? Közöm meg van, mert ha egy olyan balfasz okoz nekem kárt, mint te... nem fog fizetni a biztosító és a tifélétektől perelhetek polgári perben, ami nem hiányzik. De úgyse értem....már bizonyítottál.
Szerintem te nem bírod felfogni én mit mondok olvasd már vissza miket irkáltak vagy irkáltatok a nagy jogszabály zsenik! ezzel be is fejeztem!
UI.: ha közöd nincs a témához húzz innen
Reménytelen vagy.... nem írom le újra. Feladtam.
Senki nem találgat, jogszabályokban, törvényekben le van írva, hogy miért mi járhat.
Eljárás függő a dolog.... ennyi.


ui: Nem kell nekem tojást tojni tudom, hogy megállapítsam büdös-e.
(nem vagyok benne biztos, hogy érted)
szerintem te olvasd vissza ki mit írt! és egyébként meg ez a téma szerintem azoknak van akik tilosban járnak! vagy tudnak is valamit róla nem azoknak akik találgatnak meg oltják a másikat! mert szerinted ez akkora nagy dolog hogy börtönbe mész? hagyjuk már! rég nem érdekel itt senkit ki mit csinál pénzed legyen bőven és bármit megúszhatsz! Nézz már körül aki 200 al egykerekezik lakott területen az szerintem nagyobb hibát követ el mégsem kap még ennyi büntetést sem ha nincs előzménye! szóval lehet itt vitatkozni tovább de nekem erre nincs időm! ez arról szól hogy aki akarja hagy csinálja nemtudom ettöl miért kevesebb valaki biztos te egész életedben a szabályok szerint éltél! MINDENKI MAGA DÖNT! én nem azért írtam ide hogy sajnáljanak vagy istenítsenek hanem hogy én ezt kaptam aki elkezdi számoljon ezzel! de szerintem az egyetlen vagyok ebbe a csoportba aki járt is így és nem csak találgat!
Szerintem te nem érted.... lehet a korodnál fogva, de igazából nem az a döntő.
Nincs két egyforma eljárás! Rengeteg változó van egy ilyen ügyben, ami befolyásolhatja a végeredményt. Ezért lehet többféle büntetés is és mértékben is eltérés. Nehéz ezt megérteni, látom.
A"sok hülye" ....szerinted .....nem jár tilosban és ha mindenki elmond egy általa ismert büntetési lehetőséget, akkor nem mond hülyeséget.

Te szerintem szimplán örülj, hogy ennyivel megúsztad.... mert ha jobban érdekli a hatóságot és több bevételt remélhet tőled, nyugodt lehet mélyebben belemennek az elkövetett dolgokba.



egy hülye
Ezért írtam ki mert már itt nyomták a hülye dumát hogy bíróság meg okirat hamisitás börtön stb... sok hülye...
mondtak itt börtönt is nem 1x... meg majd seggbekúr a cigány a börtönben

Én is tilosban jártam vagy 3 évet, volt is necces helyzet, de szerencsére semmi hülyeséget nem csináltam, nem volt baleset, semmi...rs125-tel megúsztam a dolgot
Azóta A korlátlan, de csal pályán motorozok, nincs rendszámos gépem, mert veszélyesnek tartom
Mindent lehet! ha papír van róla.
Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy külföldről lehet-be behozni csak papíros vázat?Tehát a motortípusa egyezne.Pl.:Yamaha DT80LC2-höz egy kinti,mondjuk motorhibás LC2-s motor papíros vázát hazahozni,és úgy lepapírozni.
olyant a szimókba is ütögettünk régen
utána megunták, csak a 2-3 személy miatt baszogtattak minket
de bünti sosem volt csak tolás
hangról,kipufogóról azonnal vágós annak,aki motorozik,kár áltatni magunkat...
ettől függetlenül én is csináltam kölökként(gilera DNA),be volt ütve a hengerbe és a villanyakba a "cm50"...
Megállított a rendőr,mert nem ért utol 100-al sem:
-"szép jónapot kívánok!nagyon szép a paripája,aztán mennyivel tud menni ez a szépség?
-ha nagyon húzom neki,akkor 45-el is...
-akkor,hogy lehet,hogy nem értem utol a kis utcákban?
-én azt nem tudom...
-mutasson már nekem egy papírt erről a motorkerékpárról!
-ez segédmotor kerékpár,csak adás-vételim van....
-ilyet bárki írhat,tudja mit,ha mutat nekem bárhol ezen a motoron egy "cm 50" feliratot,elengedem...
-én nem értek hozzá,szerintem nincs ilyen rajta( )
-azt rögtön gondoltam(beszélget a társával,eltelik pár perc)
-biztos úr,én nem igazán látom,de ide mi van írva?(mutatom a henger jobb oldalán a "cm 50" beütést)
-na gábor,húzzon a picsába!

Se előtte,se utána sohasem állítottak meg...
Üdv! Csak úgy beszélgetés szinten azért vannak olyan tip.motorok 4t 125-ösbe amelyek külsőleg szinte semmi különbség nincs a 4t 50-eshez képest, csak a km óra nem 80 hanem 140 van bele írva de ezt ki lehet cserélni az 50-es órájára,
pl.yamaha neos, kymco agility (nem a city), aprilia scarabeo,
ezeknél csak kisebb a lebukás veszélye a sebességet most hadjuk mert egy aprilia sr-el szerintem senki nem 40-nel járkál (más 50-es robogóval sem) tehát szinte mindíg megszegi azzal is a sebességhatárt, esetleg a hangja picivel öblösebb a 4t 50-eshez képest nem nagyon veszi észre hacsak nem vájt fülü a rend őre.

Mondjuk szerintem kűlsőre az aprilia rs 125-nél azért nagyon látszik hogy nem 50-es hiába van abból is 50-es.
szia rs 125 igen közuti ellenőrzés 2 olyan rendőrrel akik értettek a motorokhoz :)
Üdv! Azt megkérdezhetem hogy pontosan milyen motor volt amivel megfogtak, és csak sima ellenőrzés volt?
így igaz és azért is írtam ki mert az ember ugyebár saját hibájából tanul ha már 1 ember tanul az enyémből akkor nem volt kár kiírni
végülis azért tanultál a hibádból... csak egy faca szimó ára volt a tanfolyam díja
Oké heló :)
1. volt és utolsó
A korodnak megfelelő az "okosnak érzem magam, engem senki ne szabályozzon érzésed".
De szimplán egy mondatot sem tudsz értelmezni, csak rögtön reagálsz lázadóan.
Csak így tovább.
olyan 3. alkalom után betolják ám a répát a garatig
Azt írok amit akarok nehogy már te szabályozgass itt engem! akiket okoskodónak hívok meg csak ugattak és jöttek a sok hülye dumával! akinek nem inge ne vegye magára ezek szerint te is az vagy? nem is érdekel én főképp azért írtam ide mert ide tartozik az amit kaptam és 1x sem mondtam hogy mindenki ennyit fog kapni de vannak jó tanácsaim miket kell írni levélben és kinek hogy enyhüljenek a dolgok!
Vegyél vissza szerintem az arcból....

Akiket te okoskodóknak mondasz, ők tudják a szabályokat. Ennyi. Emellett nem okoskodók, hanem simán csak okosak. Mivel nem vétenek direkt ellene.
Az, hogy te X büntetést kaptál feltehetően egyéb enyhítő körülmény miatt lehetett. Pl. először kapnak el ...stb.
Minden büntetésnél van egy tól-ig határ. Te keveset kaptál, örülj. DE, nem állítsd azt, hogy mindenki ennyit fog kapni mivel az szubjektív dolog. Szóval akár lehet kapni 500e-t....ha éppen olyan az eset, körülmény.
senki nem mondta hogy nincs többe és nem is lessz még 1x ilyen motorom vagyis papír nélküli nem! nem dicsekedésből írtam ki hanem azoknak akik annyira okosnak hiszik magukat és mondják a hülyeségeket! én saját káromon megtanultam ezt! remélem más nem fogja:)
utánajárás költsége, időd, büntetés...

többe van, mint a legális 125
véget ért az ügyem 2 hónap mászkálás egyfolytában próbáltam intézni az ügyeket végül ami sikerül beismertem hogy 125 ös a motor így nem kellett kpm re vinni! és megmaradtak a motor papírjai! 90 e ft büntetés! :) szóval akik itt okoskodtak hogy 500 e ft meg bíróság meg ilyesmi hülyeség az egész:) ha valakit megfogtak és kell segítség írjon emailt! az okoskodóknak pedig azt üzenem hogyha nem értenek hozzá csak találgatnak inkább maradjanak csendbe:)