Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Motorozni nem kötelező.
Nem kell ideológiákat gyártani és magyarázni, hogy miért teszel és mit miért nem teszel.
Addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaró ér. Ennyi
Hidd el, jó nyugodtan aludni.
Látom továbbra is élénk a téma, ezért én is megosztanám tapasztalataim ezzel kapcsolatban.
Nos, azt szögezzük le, hogy aki 125/50 motort vezet, kockázatot vállal, ha elkapják, szív, ennyi.
Ennek ellenére én is így vagyok ezzel a dologgal.
Mindazoknak akik ellene vannak (és továbbra sem mondtam, hogy pár dologban nem lenne igazuk), most halál komolyan, egy ötvenes motorral 40-el (mert ugye ez a szabály) külvárosban VALAHA próbáltál közlekedni?
70-nél is szorítanak le az útról, még a belvárosban is nehezen tudom elképzelni ezt a 40-et.
Ezért nincs ötvenes motorom (már).
Mire a külvárosból beérek, egyrészt leszorítanak, az út jobb széle kátyús, ki tudja mibe megyek bele egy ködös napon, és hogy ott maradok-e vagy nem.
Ha a rendőr meg akar büntetni, megbüntet, ezzel nem tudsz vitatkozni. Ennek személyes áldozata lettem 50-es(!) motorral, szabályosan (!) közlekedve. A nyakamba varrt olyat, amit valójában nem is csináltam.
Ezek után én tiszteljem a rend őreit? Lehúztak 15k-val, csak mert nekik olyan kedvük volt, miközben semmit sem csináltam.
Tudom, van normális rendőr, de ezt muszáj volt megemlítenem.

Ezeket összefoglalva úgy gondolom továbbra is, hogy vállalom a kockázatot, sokkal dinamikusabb a közlekedés így, nincs halálfélelmed, mikor szorítanak le legközelebb és mikor végzed a bozótba, mert valami hülye rádhúzta a kormányt.

A jogsit nem fogom lerakni, már csak azért nem, mert 120-160 ezer, ami nekem nem ér meg ennyit, majd a kocsi mellé könnyítettbe lerakom, addig marad a jelenlegi helyzet.
Nem kell. Se az újra se a régire.
sziasztok!
januártól kell az 50 es motorra is rendszám?
Ezzel nem kapnak el

Eladó lett barátnőm mocija!

http://www.kepesmotor.hu/yamah...
Úgyis elkapnak és kiherélnek minden csalót. Hát kell ez nektek?! Vagy annyira tele van lóvéval mindenki, hogy lazán ki tud pengetni egy 30-100 ezres csekket a hülyeségért?! Azt nem értem, ha ennyi lóvé van a zsebekben, akkor miért sír a magyar?! Hát akkor bátran, csak bátran cimborák. Kell a lóvé az államnak.....
Velem már fordult elő, hogy 125/50-es gyorsaságival mentem kajak szabályosan 50-el, majd beállt mellém a motorosrendőr, leállított, és mondta h tudja ám, hogy ez nem 50ccm-es motor, mondtam neki, hogy én is tudom, meg bla bla bla, minden rendben volt és elengedett. De ha pl 120-130-nál áll be mellém akkor cumi van. Ha tényleg betartasz mindent és nem össze vissza taknyolt a motorod akkor nincs gáz.
Na még egyszer. Fene se mondja, hogy le fognak csukni, ha balesetet okozol akkor sem. (kivéve ha valami brutálisat). Viszont megbüntethetnek, és jelen állás szerint nem 2 ft osak a díjtételek. Esetleg megszabadítanak a B-s jogsidtól is egy időre. Ha cumiztatni akarnak megteszik.

Te bevállalod ok. Járjál vele. Viszont ne oszd az észt, hogy bátran vállalja mindenki. Mert ha baj van félig a te lelkeden is szárad, hogy segítettél neki döntést hozni.

Mindenkinek más a helyzete. Teszem fel 1000 fős falu heti 1 kmb-s ellenőrzéssel és földútra kell. Más meg városban használná.

Mondjuk nekem se így se úgy nem kellene kinőttem már abból, hogy a hobbim miatt fossak ha rendőrt látok. Anno én is elcsaptam egy csávót 125/50-el. Ezelőtt tizenvalahány évvel. Kérdezték hívjunk rendőrt? Mondom ne... Persze akkor még nem volt csak smkp-ra jogsim.

úgyhogy mindenki tegye amit szíve diktál, de ha úgy dönt hogy vállalja ne emberkedjen, mert van ellenpélda is. Főnököm fiának 40 rongy és 4 hónap B-s jogsi bevonásba került a 125/50. viszont akitől vette 3 évig járt vele a rendőrség mellett minden probléma nélkül. rohadtul megérte.
Ti valami álomvilágban éltek komolyan mondom..persze 2-5 évig...szóval akkor kb 30.000 embert fognak lecsukni MO-n, mert kb ennyi kamu 50-es szaladgál.

Az én esetem is kb bizonyítja, hogy 0 azaz NULLA az esély arra, hogy lebukjon az ember FELTÉVE ha külföldi papíros a motor aminek itthon még NEM volt forgalmija.

Egy esetben lehet lebukni .: valami nagyobb balesetet okozol, és mindent kivizsgálnak,és ezzel együtt mindent rád vernek.
2-5 évig terjedő szabadságvesztés.
Ne írd rá a köbcentit.
Ha akarja a tulaj, majd ráírja.
Add neki oda a tollat.

Persze utána ásd el a motort, vagy dobd egy tóba, mert ha mégis meglesz cummancs.
Okirathamisítás. Kell a pénz nekik be fogják hajtani.
Nem visznek hanem húznak. Meg. Nem éri meg!
sziasztok, ha eladom a 200 as robogomat 50 es papirokal és a következö tulaj lebukik hogy nem 50 es akkor engem is elövesznek?
Vagy lehet, hogy ezt úgy értette , hogy be akar majd rendelni nkh vizsgálatra,miután kiküldték a feljelentést (?)... mondjuk addigra már sajnos ,,összetörtemtotálkároslett,ellopták " motor lesz belőle,szóval nem oszt nem szoroz.
Rendőr basszus.. .
Lekérdezték az alvásszámot .:- nincs ilyen a nyilvántartásban
Lekérdezték a motorszámot .:- nincs ilyen a nyilvántartásban
(svájci papíros moci egyébként, Magyarországon nem volt forgalomban)
Aztán a végén ,,írja alá hogy elfogadja a szabálysértést"
+ ,, ha nem volt más ügye akkor egy ejnye-bejnye..ha viszont kiderül h nem 50-es akkor egy kis pénzbírság mert nem volt rajta rendszám"

Végig idéztem..



(hülye..hülyébb..leghülyébb..postás..vasutas..r
endőr)
"ha kiderül, hogy nem 125-ös.."

akkor most mi van?
Sziasztok!
Mit jelent az nálatok, hogy ,,lekérdezik és akkor rögtön kiderül h nem 50-es" ? Engem pont múlt héten igazoltattak, lekérdeztek mindent de mivel külföldi papíros a moci, ezért szopás volt, nem tudtak kideríteni semmit
Mindenesetre mondták, hogy fogadjam el a szabálysértést ok elfogadtam, de bizonyítani nem tudták.(A-s jogsim van)
Annyit mondtak h vagy ejnye bejnye, vagy valami kis bírság rendszám nélküli vezetés miatt ha kiderül, hogy nem 125-ös..ilyenkor már késő öregem..mi az ,hogy ha kiderül ? Azért álltunk ott 1 órát, hogy kiderüljön de ,,nincs ilyen motor a nyilvántartásban".
Eltörlik a kismotort? Végülis csak egy úthenger kell hozzá....
Leukoplast, szerintem jo fej csávo lehet
Eltörlik a kismotort? Akkor mit csinálok az 50esemmel?

Ti két különböző dologról beszéltek. Egyikőtök a rendszámot kérdi, te meg a jogsid magyarázod..
nemtudom én már sokmindent hallottam!
mondjuk haver megkérdezett egy oktatót azt mondta h eltörlik a kismotort de azt kétlem mert az ediig is volt meg eddig is lessz !
kivéve ha ugye felviszik 16 évre és 125 ccm re!
mert ugy nemlehetne csalni!
akkor nem:/
Szia
Kérdésedben ott a válasz ha átgondolod