Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

érdemes egy 50es apirlia rs-t (újabb)-at rendszámoztatni?
Néha olyan ferde szemmel néznek a rendőrök,hogy 50eshez képest elég nagytestű.
"Dögöljön meg a szomszéd tehene is." Nekem nem van a szomszédban tehén.
Sziasztok!

Mindig elő jön ez a téma, hogy drága a jogsi. A motor nem drága? Nekem is sokba fájt. Az "A" kategória a végére 150 ezres volt, pedig minden elsőre meglett. De nem érzem úgy hogy kidobott pénz. Mert vezethetem a motorom. Tudom, nem ez a legkellemesebb ország itt a környéken. Azt is megértem hogy van pár túlzó szabály. De most itt élünk. Egyre inkább jellemző, hogy sok ember jogot formál magának mindenre. És igen. Dögöljön meg a szomszéd tehene is. A Motorozásnak a jogsi a legkisebb költsége. Mikor a 2 lánckerék meg a lánc meg egy pár jobb minőségű gumi majdnem a jogsi ára. A benzinköltségről nem is beszélve. Inkább talán a biztosításon lehet fogni valamicskét meg a műszakin. Mármint hogy 125/50re kismotort köt az illető vagy pedig semmit. De a többi költség ugyanúgy megvan, ha az ember törvénykerülő módon motorozik. Ha meg véletlenül bukik az ember, úgyis kitiporják belőle a megspórolt összeg minimum dupláját. Ha számoljuk a biztosítást meg a műszakit, havi szinten mennyit spórol az illető? Egy 125ös robeszra mennyi az éves biztosítás? Talán 6-7 ezres? A műszaki legyen 24 ezres hogy könnyű legyen számolni. Az úgy havi 1500 forintra jön ki. Teljesítmény adóval legyen akkor havi 1800 romló királyi forint. Nekem nem érné meg a kockázatot. A B125 meg már olcsó pénzért letehető itt a környéken is. Nem is értem mi értelme a sunnyogásnak. Persze sokan vannak akik már csak azért sem fizetnek egy fillért sem. A poén a végére! Nemrég húzta meg a kocsim egy ilyen biztosítás nélküli bringás. Igazából egy tükör, 4 elem teljes fényezése, meg ha már úgy alakult a nem ő által okozott apró horpadásokat is kifizeti nekem saját költségből. Egy nagyon jó nagymotor árát fogja kicsengetni. Remélem megérte neki. Ha jól számoltam nagyjóból 30évig kellett spórolva sunnyognia hogy most 0-ára jöjjön ki. Mennyivel olcsóbb lett volna ha van jogsija és biztosítása ugye? Állítólag rosszul lett motorozás közben és végignyalta az autó bal oldalát. Ez van. Itt nem ellenetek beszélnek a törvénytisztelő motorosok. Itt az érdeketekben beszélnek. Gondoljatok bele, egy rossz mozdulat és könnyen keletkezik milliós kár egy drága autóban. Érvényes biztosítás hiányában ez elég drága kaland. Persze mindenki azt gondloja hogy vele ilyen nem történhet. De elég egyszer hibázni és vége a dalnak. Persze, most hirtelen drága beruházni jogsira meg tiszta mocira, de lehet hogy ez a beruházás jövőhéten egy 3x ekkora költségtől óvja meg az embert. Persze, az állam jó pénzt akaszt le erről, de ez a ti érdeketek is. És persze mennyivel jobb érzés tiszta lelkiismerettel, felszabadultan élvezni a motorozást. Tudom miről beszélek, egy kis ideig én is jártam tilosban.

Üdv.: Spiti
Az esze szerint maga dönt......
Aki nem tudja felfogni és felmérni a következmények súlyát, annak fejben van probléma. (nyilván nem CSAK arról van szó, ha megállít a rendőr....mondhatni az a legkisebb probléma ami adódhat)
Nah de emberek, nem szeretném tovább szítani a tüzet, aki bevállalja az vagy lebukik vagy nem, aki pedig nem, annak nincs oka aggodalomra.
Én nem bíztatok senkit sem erre, mindenki szíve szerint maga dönt.
Oké, a füves téma nem az én témám, én így tudtam, ha hülyeséget mondtam bocs, szerencsére nincs a közeli ismerettségi körömben ilyen ember, ezért szerencsére nem kell ilyenekkel foglalkoznom, ezért nem is igazán érdekel a téma.
a fűvel kapcsolatban értettem kizárólag,nem okoz fizikai függőséget...
a 125/50 kapcsolatban egyetértünk,aki bevállalja,bevállalja...én is jártam még 8-10 éve így
Kérlek, mondd már meg miért gondolod ezt.
nagyon nem vagy képben,ezt ne erőltesd
Mindenki ott kerüli ki a törvényt ahol lehet.
Igen, ez igaz, de talán nem véletlen.
Egy tanár, egy mentő, egy tűzoltó stb. mennyit keres Magyarországon?
És külföldön?
És az árak miképp alakulnak a fizetésekhez képest?
Ezen nagyon érdemes lenne elgondolkozni.
Éltem külföldön és teljesen más a mentalitás, talán nem véletlen.
Talán kevesebb lenne a törvénykerülő, talán én sem használnám ki ezt a lehetőséget és más sem.
És akkor erre lehet mondani, hogy "akkor ne motorozzál" , de elég praktikus, akár télen is, csak fel kell öltözni hozzá.
Mennyivel kényelmesebb mint a busz, és mennyivel fogyaszt kevesebbet mint a kocsi?
Bocs az OFF-ért.
Az a baj, hogy itt semmi sem törvényes...

Mindenki ott kerüli ki ahol lehet. Fent az okosok, a maguk módján, a 125/50-ezők a maguk módján, a külföldi rendszámosok a maguk módján, és a piaconárulokpaprikátholottnemfizettemhelypénzt is a maguk módján...ennyi kár vitázni. Valaki megszívja nagyon, valaki kicsit, valaki meg nem ...halihó
Csak rá kellett volna nézned az adatlapomra és máris láthatod, hogy nem járok 125-össel 50-esként....sőt egyenlőre (bizonyos okok miatt) már többnyire pályán motorozom.
De képzeld....kb. 2006-ban én is jártam egy 125-össel 2 hétig 50-esként. Szükségből! Nem pedig olyan elveket hangoztatva, amiket te és szintén "okos" társaid vallanak. Azért mert sokan vannak és sokan csinálnak valamit attól az még nem lesz elfogadható és törvényes.
Nem hiszem, hogy egyedül lennék az elméletemmel, nézz fel a netre hány db 125-ös motor keres gazdát 50-es papírokkal.
Ha egyedül lennék, nem lenne ez a téma sem.

Valóban nem ismerlek, de miért papolnál nekem arról, hogy hülyeséget csinálok, ha te is azt csinálod?
Magad ellen beszélnél, azzal, hogy ugyanúgy hajtod azt a negyedliterest.
Szerintem ezek alapján elég könnyű levonni a következtetést és nem is kell ismerni hozzá, hogy tudjam ezt.

Drog - növényi
Kábítószer - szintetikus úton előállított tudatmódosító

No, de ezen nem veszünk össze ... csak engem már semmi sem lep meg
Tárgynál maradva : Én értem az érveidet, csak hülyeségeken alapul. A Törvény előtt tök mind1, hogy 125rendszám nélkül, vagy 1000 rendszámmal, ha nincs rá engedélyed....
Addig játszható míg egyszer elkapnak .... a feketeleves csak akkor jön, ha dőlés van. Utána az "előnyből" komoly hátrány lesz, ha nem 16 éves vagy és kell mondjuk a kocsi a munkádhoz
"okos" vagy......
Én nem értem a lényeget?
Te mondod a magadét, ami SZERINTED a jó.
Olyan témában nyilatkozok.....stb. Honnan tudsz te ennyi mindent rólam?
Azzal hogy bevállalod, nem csak magaddal szemben követsz el hibát, hanem másokkal szemben is!
Ez az amit nem értetek, ti okosok.....

Idióta a hasonlatod.
Ha valaki tájékozott az ahhoz is hozzá tud szólni és arról is tudhat sok mindent -sokszor többet, mint aki csinálja- amit ő maga nem csinál.
Én is mondok egy hasonlatot.

Nekem nem kell ahhoz tojást tojnom tudni, hogy meg tudja állapítani büdös-e?

Remélem érted.
Akármennyire is meglep téged a dolog, az elvonón nem csak drogosok, de füvesek is vannak és bizony, arra is rá lehet szokni, egyébként sem véletlen van betiltva.
Ezen a fű elvonon monnyuk ugyanúgy lehet röhögni
Igen, fölösleges kidobni az ablakon, nem tudom, hogy vagy vele, de én megdolgozok a pénzemért.

A második részre meg csak annyit mondanék, hogy nem értetted meg a lényeget, de úgy is fölöslegesen magyaráznék neked akármit ezzel kapcsolatban.

Olyan témában nyilatkozol, amiben igazából benne sem vagy, anélkül mondod a frankót, hogy próbáltál volna valaha 125/50-ezni.
Aki bevállalja, az bevállalja, aki nem, az nem.

Egy hasonlattal élnék ebbe a témába.
Ha bemennél az elvonóba a füvesek közé, tudnál anélkül érvelni, hogy valaha is benne lettél volna ilyen szituba?
Kiröhögnének, mert olyanról beszélsz, amiről azt se igazán tudod, hogy mi.
Kis faluban biztos be lehet tartani, ahol csak traktor jár ... esetleg szökő évente áthalad 3 személyautó

All :
125/50- nek meg értelme sincs mióta a 400as Burgonyák is szám nélkül szaladgálnak ....
Nem-nem.
Tapasztalatból mondod?
"kidobni az ablakon fölöslegesen minimum 80 ezer forintot, mert a szabály szar, elavult"

Érdekes a gondolkodásod.

"És amit még hozzáfűznék, hogy kötözködni sem kötelező, nem hiszem, hogy te ismernél engem annyira, hogy kritizálni tudj, amióta motorozok, soha nem okoztam még balesetet, koccanást, gondolom azért mert odafigyelek másra is.
Lehetsz szentfazék, de ugyan, te sose szegtél meg életedben még egy szabályt sem? Áááá, tuti nem."

Ez a duma felesleges, mert senkit nem érdekel és senki nem veszi számításba....sehol.
A rendőrök úgyis megfognak rontani ha elkapnak.
Hidd el, nyugodtan alszom én is, ha normálisan közlekedsz, és nem vagy paraszt a rendőrrel, meg fogod úszni.
50-essel is elkaptak biztosítás nélkül, mégse volt belőle bajom egyszer sem.
A másik meg, hogy nem fogok kidobni az ablakon fölöslegesen minimum 80 ezer forintot, mert a szabály szar, elavult, gondolom ezt te is belátod.
És amit még hozzáfűznék, hogy kötözködni sem kötelező, nem hiszem, hogy te ismernél engem annyira, hogy kritizálni tudj, amióta motorozok, soha nem okoztam még balesetet, koccanást, gondolom azért mert odafigyelek másra is.
Lehetsz szentfazék, de ugyan, te sose szegtél meg életedben még egy szabályt sem? Áááá, tuti nem.
A 45Km/h szabályt azért elhelyezhetnek általam kiválasztott nyílásukba.
Felénk nem tanácsos betartani, legalábbis Én nem merem...