Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egészen addig az ő dolga, amíg csak magát öli meg. De azért van egy olyan is hogy bizalmi elv. Tudom hogy ez már manapság 'nem divat' és nem is így szól, de én bízom abban hogy aki közlekedik az tudatában van annak amit tesz, megvan a szükséges papírja és tapasztalata a masinához amin ül. Vagy ne bízzak senkiben? Akkor meg azt mondják hogy hülye vagyok.... (Bár ígyis azt mondják, de az más tészta... )
Ennek tudnék örülni.
Egészen más egy félreérthetetlen nagymotor rendszám nélkül.
Ott egyéb okok miatt vette le a rendszámot, de hivatalosan van rajta! A hozzáillő biztosítással, műszaki vizsgával.
Ha le is jártak vagy járt valamelyik, akkor is nagyon más, mintha valami sosem lett volna!

A 125/50-nél más a szitu.
Az az ő baja lesz, ha csinál egy halálos balesetet, meg vagy 6 milliós kárt. Akinek csak ennyi esze van , az tegye.
és pont a hülyegyerekek szoktak sírni akik ész nélkül száguldoznak
el kellene már törölni ezt az egész segédmotor kategóriát a fenébe
aztán 125ig lenne jogsi 16 évtől, és rendszám minden gépen
Tisztelt uraim!
Az, hogy a 125/50 nem "illik" ok, elfogadom, rendben van, törvénysértés, stb, ok. DE!
Kis városomban , a mai nap folyamán láttam egy 750!ccm-es Yamahát rendszám nélkül, és bizony nem tréleren vontatva, hanem a forgalomban közlekedve!
Csak gondoltam szólok...
Igazad van teljesen.
Nem azokkal van a baj, akik normálisan közlekednek, 50-es helyett 80-as géppel. Azokkal van baj, akik tudják hogy szabályt szegnek és ettől függetlenül száguldoznak, esetleg még kárt is okoznak másnak és lelépnek. Egy normális emberben úgyis benne van az legbelül, hogy jajj, úgyis elkapnak előbb vagy utóbb, ezért óvatos leszek. Azokkal van a baj, akik ezt nem érik fel ésszel és az úton vannak, köztünk közlekednek....
Na meg 3colos kijelzőn nem nehéz mellé nyomni.
Van egy Swiftkey x nevű program ami kiegészíti a szavakat csak sokszor lehagyja az ékezetet.
Ezt nem értem.....
Hogyan számít bele a helyesírásba, hogy miről írsz?
Mindenhonnan és minden eszközön lehet helyesen írni.
Hát ha valaki ad érte egy xt-t vagy valamit. :-D
gyári kipuffal szinte 50es a hangja
egy ideig mászkáltam ilyennel jó nagy dt50 matrica volt rajta mindenhol

aztán elcseréltem egy 600asra, tedd te is ezt
Helyesírásért bocsi csak telefonról írok.
60nal járok vele városban 40 állítottaj már meg de senki nem kötekedett még értékes.
:-)
Ha normálisan használod semmi baj nem történik. Nem kell 90-el pengetni vele. Szerintem.
Kinter van egy yamaha dt 80lc-m németből behozott összes papírja megvan itthon forgalomba helyezgehető lenne, szerinted mi értelme lenne forgalomba helyeznem? Ahoz kicsi hogy az asszonyt magam mögé ültessem viszont 50esnek nagy. Ez is úgy mond papír nélkül van de ez a lehető legrosszabb kategória.
az elhagyta a kispályát szöveget meg ironikusan értettem! szerintem is egy vadbarom az ilyen még ha csak sokkal kevesebb kárt is okoz mint te mondtál.
tévedsz! ez nem vagány dolog hanem hülyeség! olvasd vissza a a hpzzászólásaim, hogy mennyire ellene vagyok ennek!
én is okoztam kárt 70 robival kötelező nélkül! de én fizettem a kárt zsebből nem az apukám! azóta nagymotor jogsi+ rendszámos motor nem kockáztatok! szóval elítélem! de akkor is felháborító hogy 10 pizzafutárból 6 kamu 125 vagy annál nagyobb köbcentis gépet hajt! és pontosan a balesetek miatt amít említettetek. ha lenne kocsim és lezúzna valami rendszám nélküli suhanc tuti agyfaszt kapnék vagy megpróbálnám útolérni de akkor olyat kapna lehet én is megbánnám!
"...én láttam már a lánchídon 400 burgmannt rendszám nélkül szóval nem mindeki szarozik 125 el jogsi meg rendszám nélkül valaki már elhagyta a kis pályát!..."
Aztán mi lesz ha ez a "merész" alak csinál egy karambolt 16 000 000 Ft kárral? Biztosítás rendszám és jogsi nélkül?
Majd az apu kifizeti?
Szerintem sem. Nekem az első motorom 3 éve egy gyönyörű állapotú, teljesen gyári 1881 Suzuki Rg Gamma 80-as volt. Látható volt, hogy nagyobb mint 50-es, a blokk méret, hátsó gumi szélesebb volt, hang, na meg persze a teljesítménye. Nem egyszer igazoltattak, adás-vételi alapján bediktálták a váz-motorszámot, de egyszer sem szóltak a ccm miatt. Ezt a részét mindig elintéztük: "50-es?" "Igen, uram." Általában azt kérték le, hogy lopott-e, van-e rajta bármi körözés. Aztán jött a tuning hengeres Dt, őszintén nem nagyon voltam vele tisztában, hogy most egy nagyobb henger, kipufogó, karbi cseréje most megsérti-e az 50ccm-es határt vagy nem. (Szerintem jó páran nem tudják, mert ész nélkül pakolják rá a 70-80-100as hengereket.)

Amint megtudtam, hamar továbbadtam rajtuk, enélkül is megvan az ember baja, nem hogy ha elkapnak ilyen hülyeség miatt. De ezek szerint ez a napjainkba tényleg igen csak "menő" lett.

100 szónak is 1 a vége: Kinterrel értek egyet, maximálisan.
Szerintem az nem annyira feltűnő.
"...én láttam már a lánchídon 400 burgmannt rendszám nélkül szóval nem mindeki szarozik 125 el jogsi meg rendszám nélkül valaki már elhagyta a kis pályát!..." Szavaidból ítélve ez szerinted vagány dolog.(?) Aztán persze sírtok, hogy a rendőrök rá vannak szállva a motorosokra, az ilyen idióta pöcsök miatt. Komolyan mondom nem tudom hová tart a világ, de valami nagyon nincs rendben. Továbbra is csak azt tudom kívánni a papír nélkül 'közlekedőknek', hogy kapják a legsúlyosabb büntetést amit csak lehet....
gyári 75ccm-es honda ns-1-el állítottak már meg valakit? nagyon necces a téma?:oo
ha már behívtak valószínűleg mérni is fogják a teljesítményt nem csak alvázszámot olvasgatnak! blokkátszerelés szerintem elég húzós mert ha beindítják ott tuti lesz valami gebasz hiszen 125 re van minden azon a gépen tervezve! (bár ehhez nem értek), de nem írtad le milyen gép? lehet külsőre látni azonnal, hogy 125 ös?
ha kireszeled a motorszámot az már önmagában bűncselekmény + felveti a lopott motor gyanúját!
én is úgy tudom, hogy ha beidézték a gépet akkor nem adhatod el, jelentsd, hogy ellopták de akkor ne is használd többet vagy ha újra megfognak akkor még nagyobb parád lesz!
egyik ismerősőm büszkén írta ki facebookra hogyan lógott meg a rendőr elől 90 el itt a városban! amúgy egy 200 kymco peoplelal tolja pizzafutárként egy másik haverom 200 gillera runnerrel! szóval amíg ez megy meg menő ne számítsunk változásra!
egy másik hozzászóláshpz mpedig én láttam már a lánchídon 400 burgmannt rendszám nélkül szóval nem mindeki szarozik 125 el jogsi meg rendszám nélkül valaki már elhagyta a kis pályát!