Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát pedig szó szerint ezt mondta nekem az oktatóm telefonon miután felháborodva kérdezősködtem: "Van most nálam egy gyerek, aki tavaly nyáron csinálta az A1-et, és mondtam neki hogy ne halogassa, hanem most kezdje el a korlátlant, mert ha lejár az 1 év akkor nem mehet"

Hát majdnem leszoptam magam , mikor ezt hallottam, nem én találtam ki, de remélem, hogy hülyeséget mondott, mert ez nagyon nagy vicc lenne ...
Én 28 évesen jelentkeztem sima B-s jogsival korlátranra és kész. Azért az A1-et nem csinálod meg 2 nap alatt... Bár most ugye szopás a B125 miatt, meg ahogy olvasgatom nem lehet menni nagy A-ra A1+2 évvel? Bammeg.
Ja bocs nem te hanem bárki aki még sosem motorozott.Nem személyeskedni akartam, csak félreérthetőre sikerült.
Ez igaz, de 25 évesen egy régi b-s jogsival 2nap alatt megcsinálod az A1-et másnap meg jelentkezel egy különbözetire oszt gyí.Én meg b@szhatom 8 év ETZ után.
16 évesen nem kap senki korlátlant sem most sem később. Eddig leghamarabb 16 év A1, majd 2 év különbözet volt. Tehát leghamarabb 18 évesen lehetett legálisan ülni hayabusán sofőrként.
Ötletem van:Jól nézne ki a megfelelő hivatal parkolójában k..va sok motor.Sok mérges motorossal.
Hát ez nevetséges, komolyan mondom. Hogy lehet ennyi eszük a nagyokosoknak, hogy 16 évesen már korlátlant engednek csináltatni?(mert én ebből ezt szűrtem le). És én akinek lassan lejár a 2 év nem mehetek, szóval még várhatok 21 éves koromig nevetséges.... Amúgy én beszéltem 2 iskolával is és ott azt mondták h mehetek, ha lejár júniusban a 2 évem, de már nem tudom h mit higgyek el, mert mindenhol mást mondanak....
"Sokan vagyunk de nem elegen.Mindenki hozzon magával még egy embert"
Természetesen én is így gondolom h még egyszer teljes áron nem csinálom meg!
Akkor inkább keresek valami nagy motort 25kw-s papírokkal!
Sziasztok! 2006-óta van "A"k" jogosítványom. Eddig nem volt aktuális a korlátlan,mert chopperom volt,de most esedékessé vált csere miatt. Sajnos a különbözeti vizsgát "imádott kormányunk" beszüntette..
Most kezdhettem újra az egészet. Képzeljétek 2011-es akciós áron lesz 130-140.000ft. Ez a mocskosság netovábbja. Habár van aki jól járt a 16 éves kisgyerek megcsinálja az "A1"- et és egy éven belül megkaphatja a korlátlant különbözeti vizsgával.. 70%-a megy a tepsibe,bár ne így legyen. Szóval jogosan csatlakoznék hozzátok a verjük együtt a tamtamot bulihoz. Mire ebből valami is kisülne addigra már meglesz a jogsim talán. Mindenkinek jó motorozást!
Azért azt jó lenne szem előtt tartani, hogy nem vagyok hajlandó végigcsinálni még egyszer.Esetleg csak ingyen.Remélem ti is így gondoljátok.
Tegnap beszéltem egy másik autósiskolával elmondták őszintén h nem tudják h mik változtak és h hogy kéne ezt a motoros oktatást csinálni!
Jövőhét kedden megmondják a tutit!
http://joallam.kormany.hu/kozl...
Verjük együtt a tamtamot.
Ügyvéd ismerősöm azt tanácsolta, hogy kérni kell a kategória érvényesítését írásban.Annak nyoma van, és mindenképp kel rá írásos választ adni. Azzal már lehet "verni a tamtamot".
Van egy olyan érzésem, hogy hasonló választ kapsz, mint én. Bár beszéltél valami csekkről.Ha befizetted, akkor azt már nehéz elsumákolni, +esetleg lehet egy kis visszhangja a "cégnél".
még nekem sem szóltak vissza, holnap beugrok és rákérdezek..
ejej nem tudom mi lesz
Az okmányirodás dolog nem jött be,viszont beszéltem valami góréval a Fejér megyei felügyelettől, aki azt mondta, hogy márc. 13.-án lesz nekik valami míítingjük akkor majd ő is informálódik a mikéntről.Ezt utálom legjobban. Vááárni .
Nos egy okmányirodás ismerős azt mondta kategóriát bejegyezni csak akkor lehet ha a kategória elvégzését igazoló dokumentumot bemutatom!
Na majd holnap én is bepróbálkozok nálunk, aztán jövök az infókkal.
update:
Most jövök az okmányirodából, az irodavezető ismerősünk, átnézte ő is a joganyagot, azt mondta, hogy szerinte nincs akadálya a dolognak, adott egy csekket, befizettem, visszamentem, megpróbálták adatváltozással bejegyezni de úgy nem sikerült, közben kicsit felgyűlt a sor mögöttem, szóval mondta, hogy délután ügyfélfogadási idő után megpróbálja elintézni nekem, aztán majd hív
Majd írd már meg h mi volt!
Már qurva kíváncsi vagyok!
Megjött fater, azt mondta, hogy szerinte elképzelhető, hogy úgy van, ahogy én írtam, bár nagyon hülyén fogalmaznak a rendeletben. Holnap az okmányirodában kiderül!
A közlekedési hatóságtól azt mondta telefonon a fószer h az okmányiroda nem jegyezheti be csak úgy a korlátlan A-t!
update1: átolvastam a 24/2005. GKM rendeletet is, amire hivatkoznak az autósiskolák általában, amikor azt mondják, hogy 1 évnél régebbi Ak-s jogsival elölről kell kezdeni az egész tanfolyamot, mint pl. ők itt:
http://vezetunk.hu/valtozasok-...

DE! a rendelet semmi ilyesmit nem tartalmaz, a szöveg a következő:
11. § (1) Gyakorlati vizsgára az bocsátható, aki
c) az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, vagy a 9. § (7) bekezdése alapján a vizsgakötelezettség alól mentesült és a közlekedési alapismeretek vizsgája érvényes,
...
(5) Az (1) bekezdés c) pontjában előírt feltételek teljesülésének hiányában is gyakorlati vizsgára bocsátható az, aki

a) „A korl.”, „A2” kategóriás vizsgához – egy évnél nem régebben szerzett – „A1” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik;

b) „A” kategóriás vizsgához – egy évnél nem régebben szerzett – „A1” alkategóriás vagy – egy évnél nem régebben szerzett – „A korl” vagy „A2” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik;


Ha most ezt összeboronálom a másik rendeletben foglaltakkal, akkor nekem az jön ki, hogy akinek még nincs 2 éve Ak-s jogsija, viszont 1 éve már megvan, és elkezdi a korlátlant, akkor nem kell KRESZ vizsgát tennie. Viszont ha már 2 éve megvan az Ak., akkor tanfolyam nélkül is be kell, hogy jegyezzék a korlátlanra az engedélyt.
Szerintem ez sokkal logikusabban is hangzik, mint a fentebb belinkelt cikkben állítottak, mert ugyan miért kéne annak elvégeznie a teljes tanfolyamot újra, akinek régebben van jogsija, és sokkal több gyakorlata van?!

Faterom még nem ért haza, ha lesz változás írok!