Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

aztán 1X lebuksz és 60X át fizeted vissza! HAJRÁ! :P
Én a magam részéről már annyira nem aggódok h lesz-e változás vagy nem!
Elég sok nagymotor van 25kw-s papírokkal a piacon (hornet, cbr, er-6, sv, zx6r, bandit, Z 750) akkor inkább veszek egy olyat és kevesebb az átírás és kevesebb a biztosítás! Kevesebb pénz megy az államnak!
Próféta szóljon belőled! Énis rákérdeztem egy motoros oktatónál, azis a fejét fogja a dolgon... Ő is azt mondta, hogy várható változás a dologban, de aztán ki tudja.:S Talán érdemes lesz megvárni a nyarat, hátha változtatnak!
Ha viszed bőrcucc is van!
még gyűjtögetek kicsit, ide már kell a bőrcucc, meg egy komolyabb bukó is
Pont ma kérdeztem ismét rá a dologra és május júniusra mondták a változást! Úgy hogy bizakodok!
Én már elkezdtem a teljes tanfolyamot. Ha júniusba visszaváltoztatják (amit nem tartok valószínűnek) ezt az idióta törvényt akkor
detto nekem is.. ugyan ezt.. a változásról annyit h nekem azt mondták nem lesz mostanság 1 évig! aztán lehet.. akkor várok júniusig.. az az 1 hónap már nem oszt nem szoroz.. addig spórolok a benzinbe főleg h már 450 felett van :(
Eladó! :)
na utánajárta....
nkh, okmányiroda meg minden ami létezik
-okmányirodába nem lehet bejegyeztetni Akorlátlant! csak vizsgakönyvvel
-nkh mindenből ujra kell vizsgázni de tudják, hogy elkurták változni fog az már tuti de nem lehet tudni mikor meg hogyan...
-leghamarabb azt mondták juniusba lehet számítani változásra!
pont ilyenre akarom lecserélni a DRZ-t, első tulajos, szervizkönyves SV650N-re
ez a 60 e az oktatással együtt van!
hát nekem azt mondták h a kresz vizsga 60-66 ezer ft! és erre jön rá a többi és a végén így jön ki a 90-100e! nagymotorra meg csak úgy mehetsz ha betöltötted a 21 et! az senkit nem érdekel hogy neked van még tutajból is jogsid! 21 legyél és mehetsz, persze előröl.. ezt meg a közlekedési hatóság mondta!
De 18 évesen nem tehetném le simán korlátlanra, muszály hogy meglegyen a 2év, vagy mostmár nem is fontos ?
Miért ne tudna? Én is B-vel csináltam rögtön "A"-t, úgy hogy előtte 50-esnél nagyobb motoron még csak nem is ültem előtte soha. A korlátlan "A" nekem így 82 volt (oktatás+vizsgák), most is annyi azon a helyen ahol csináltam.
Na igen, nekem A1-em van, valami ilyesmit emlegetett a csaj, hogy csak kresz és forgalom, akkor valszeg annyi hogy csinálok egy akármilyen motoros kresz vizsgát, és mivel az friss, lerakhatom a különbözetit egyből A-ra. Így 36 ezer forintot mondtak nekem, ami még olcsóbb mint az eddigi korlátlan A1-el.
Viszont akkor ha nincs B jogsim akkor is meg lehet csinálni?
B kategóriából nem tudsz egyből nagy motorra menni. Az már tényleg durva lenne. B kategóriád ha van akkor mehetsz A1-be (különbözettel) ami (kresz+8óra vezetgetés+ vizsgadíjak) és abból tudsz különbözeti vizsgát csinálni A korlátlanra. (6óra vezetés) + forgalmi vizsga Mivel akkor már frissen (1éven belül) szerezted az A1-et. Valószínű hogy én is ezt fogom csinálni mert így 80 körül fájna az egész. Akkor vagy bajba, ha A1-ed van nem pedig A korlátosod. Ha A1-ed van akkor vagy vársz, vagy beszélsz oktatóddal, és ált. a suli elengedi a KRESZ-t csak vizsgáznod kell, a többit sajnos le kell vezetned mindent. (28óra asszem) Én is ezért várok, de már lefaragtam 55000-re de én arra várok hogy a Kresz vizsgát se kelljen már újra megcsinálni. Ha vége lesz ennek az egész cécónak akkor motoros találkozót szervezek "szívtunk mint a torkosborz, de végül meglett A korlátlan " címszóval.
Minek egyáltalán jogsi?
Az embered sztem totál sötét volt a témával kapcsolatban.
Gyűlik a nép.Ideje lenne megmozdulni. Csak hogy híre legyen.
Nincs különbözeti 1 évnél idősebb A1 Ak kategória esetében!
Csak teljes képzés teljes áron!
és mikor tudjuk meg, hogy mi lesz? novemberbe? :D:D akkor már minek jövöre ugyis 24év lesz a korhatár az már tuti...
kajak ahány ember annyi féle.. :D
Üdv!
Bocsi hogy ide írok, de más megfelelő fórumot hirtelen nem találtam.
A kérdésem az lenne, hogy most lenne két éves az A1 kat jogsim, tehát tehettem volna A-s (korlátlan) jogsit a következő hónapban.
Namost, felmentem az iskolába hogy beiratkozzak, de ott azt mondta az irodában a csajszi, hogy ebben az évben nincs A A1-el, helyette viszont a B-s jogsim mellé letehetem a különbözetit A(korlátlan)-ra.
Kérlek segítsetek ez most hogy van? A csajszi azt mondta tuti így van, én nem így hallottam, viszont állítása szerint már egy embert vissza is dobtak, (A1-essel akart A-t) és azt mondták neki hogy ilyen már nincs. (Váci vizsgaközpontban)
Elnézéseteket kérem a fogalmazásért, de teljesen fel vagyok háborodva hogy itt a jó idő és nem tudok motorozni mert magyarországon megy megint a kavarás.
Már nem tudom ki kérdezte pontossan, de nekem megvan a 2év rutin és elmúltam 21. A próbálkozást azért írtam, mert volt már olyan hogy az illető bement az okmányirodába Akorl jogsival aztán visszakapta A korlátlannal. Nem kitaláltam! Hozzátenném az okmányirodában azt mondták ez volt december 1.-ig. A jogszabályt senki nem nézi, persze hogy senki nem is tud róla, mindenki azt csinálja amit a suli vagy az NKH mond. A két jogszabály üti egymást, és ebből is adódik hogy biztosan fog változni. Tudom már mindenki menni akar 1000-el nagymotorral, de nehogy már újra kifizessetek 140-en meg 100e forintokat, csak azért mert már holnap kell. Bár ez is egy lehetőség, hozzá teszem, aki kifizeti a teljes összeget az beperelheti az iskolát "rosszul iskolázták be" címszóval. Biztos hogy változni fog a jogszabály... higgyétek már el. (Akinek meg ennyire kell hát ... 5éve van korlátozott jogsim, gondoljátok hogy én nem akarok végre váltani, de ez még nem jelenti azt hogy kidobom az ablakon a pénzem. Jó az a kawa ZZR 250-es