Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

valaki tud biztosat mondani arrol hogy akinek megvan a 2év A1, mehet korlátlanra vagy nem? most mi lett ennek a vége? Bocsánat nem olvasok vissza 30oldalt, mert csak megkeveredem. Ha valaki tud 100%ost mondain azt megköszönném
Hol itt az igazság hol a törvény? A törvény én vagyok! Mondá Orbán!


Amúgy nekem keddre ígértek teljes körű tájékoztatást egy autós iskolából mert még ők se tudják h mi az igazság!
Én nem lennék meglepődve h tényleg nem lehetne különbözetit tenni!
Na én épp erre céloztam még a korábbi írásaim egyikében, lásd "tasiadam" esete, mivel ő még 18 sincs és akkor ha ezek szerint mehet korlátlanra, ez azt jelenti hogy már 16 évesek is mehetnek, mondván hogy nekik is 1-évnél fiatalabb az A1-es jogosítványuk, ha így van akkor ez nagy hülyeség, mert így szinte 0 tapasztalattal letehetik a korlátlant, akinek meg több év rutinja van már, mondjuk korlátozottból, ő neki meg újra kell csinálnia az egészet, hol itt az igazság?(nem mintha eddig lett volna ebben a tetű világban...)
én nyár utolsó hetében kaptam meg szóval... írtam az autóssulinak és megtudakolom h van-e ilyen lehetőség ha igen akkor megcsinálom
ebbe csak az a poén, hogy mivel én 2éve szereztem meg az Ak-t és tavaly csak azért nem tudtam megcsinálni a nagy A-t mert nem telt el még a 2évem... kérdem én az úgynevezett régi rendszeresekkel is kibasznak? vagy azoknak szol ez akik most kezdik 125 vagy Ak-t?

ezt is figyelembe kéne venni!
meg persze igaz az is h az az 1év vicc mert 1hónapos A1-es jogsival mehetnél nagyAra hát komolyan mondom, hogy ha ez igaz akkor egy ujabb gyönyörü húzás volt egyszerüen ilyen benzin árak mellett majdnem luxuscikk ha van valakinek kocsija vagy motorja a járulékos adókról nem is beszélve és a magyar utakról...
szóval ha lenne 50ezrem holnap mehetnék A-ra feloldatni az A1-est? csak 17 vagyok ezért kérdezem :D
Úgy tudom,ha fél éve van kisebb kategóriás jogsid,nem kell várnod egy percet sem,hanem mehetsz különbözeti vizsgára ami jóval kedvezőbb mint a teljes tanfolyam. Öt vagy hat órát kell városban vezetned és forgalmi vizsgát tehetsz és megvan az "A" kategóriád is kb. 40-50 ezerért. Az egy évet semmiképp se várd meg,utána újra be kell ülnöd az iskolapadba.
és ha fél éve csináltam meg kell még másfél év akkor fel lehet oldani A-ra?
Hali! Már korábban leírtam. Ha két évnél régebbi "A1"-ed vagy "AK"-jogsid van esélyed sincs a különbözeti vizsgára,csak akkor,ha egy évnél fiatalabb kisebb kategóriás jogosítványod van. Nekem 6 éve van "AK" jogosítványom és sajnos előről kezdtem az egészet, szerdán már rutin vizsgára megyek. Sajnos tényleg így van. És az árak is emelkedtek. Kompletten kb. 130-140000-be fog kerülni vizsgadíjakkal. Szép napot mindenkinek!
Legközelebb mondd ,Hogy bunkó, vagy bármit, de légyszi ne parasztozzál, mert azt nagyon utálom.Errefele csak a cigányok parasztoznak szájbavágás előtt.
Én is itt vagyok az AK-s jogsival. Most járt le egy másfél éves eltiltásom egy paraszt miatt, most meg nem tudom, hogy mi van. De jövő héten majd rákérdezek a szitura én is...
Kedden lesz a megyei NKH vezetőknek egy szakági értekezlet, utána ígért választ egy megyei vezér.Ha tudok valamit, jelentkezem.
Ez már szánalmas, komolyan mondom, hogy senki sem tud semmit...
Visszakaptam a csekkem, okmányirodában nem tudják megoldani Az ismerős továbbította a kérdést a pesti szerveknek, de ott is mindenki tanácstalan.......
Szinte biztosra veszem, hogy nem kell újra kezdeni az egészet, ha több, mint 1 éve van meg. A jogszabályi alapjait ennek kifejtettem korábban, semmi sem indokolja, illetve utal rá, hogy újra el kéne végezni mindent. Ugyanakkor az is igaz, hogy azt sem írja le, hogy nem. Az autósiskolák meg persze, hogy egyből ráugranak, nekik ez pénz, ebből élnek... Holnap megyek, rákérdezek, hogy mit sikerült elérni, befizettem a csekket, az okmányiroda-vezető is egyetértett velem, hogy jogszabály alapján ennek megoldhatónak kell lennie, valamit kiokoskodunk!
műszakizni kell még ezeken kívül. Cakk-pakk 90-110
Valaki tudna segíteni?
Összesen mennyibe kerülne nekem egy 125-ös motort Magyarországon forgalomba helyezni? Külföldi papírjai vannak, ki van vonva a forgalomból.
Reg. adó, forgalomba helyezés, névre írás, eredetiség vizsgálat, rendszám mennyibe kerülne? Ezen kívül kell még valamit?
Köszönöm!
Ez volt a régi verzió, amit elk..tak nem kicsit, nagyon.Bizony ők is tudnak ilyet
Sajnos szerintem félrebeszélt az ismerősöd. Nekem is hatodik éve van "AK" jogsim és újra kellett kezdenem. A "kresz" már megvan,ha tényleg 40 ezer akkor én is beiratkozok veled és megspórolok százezret,ha ezt abbahagyom :)
A kormánynak hála még az sulik sem tudják, hogy mikor, mit, mikor, hogyan. Vicc... Köszönjük ezt is, de hagyjuk a politikát.
Én tegnap beszéltem egy oktatóval hogy szeretném letenni az "A" kategóriát "A" korlátlanom van 8éve, azt mondta: akkor tenni kell egy különbözetit 40e és kész.Kb 3hét és ennyi.Remélem nem baszott át!Mert itt már mindenki mást beszél. Amúgy nem 2013-tól lesz bevezetve ez a baromság?Na mindegy én ezt tudom csak leírni amit mondott a fickó!
Az még úgy ahogy elmenne, hogy 1év után nem elég a különbözeti és az egész vizsgát le kell tenni,(bár ez is csak a pénzről szól) de az h lejárt a 2év, és még kell várnom kettőt, ez még nagyobb kicseszés. Mert akkor, ha valaki leteszi mondjuk 17éves az A1-et akkor 18 évesen már mehet A-ra, nekem meg több év "rutinnal" csak 21 évesen lehet, ez az ami bosszantó a dologban.
3 Óra elmélet + 3 óra gyakorlat simán meg van 2nap alatt egy normálisabb sulival.
Akinek 1 évnél több van az nem mehet.És k...vára nem vicc.
Jaj elnézést, az lehet, hogy a srác nem 16, hanem mondjuk 18, de nem tudom, ha nem így van akkor már kezd kicsit érthetőbb lenni, de akkor sem normális az, hogy akinek 2 éve megvan és nincs még 21 az ne mehessen.