Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

.........és mert van testük, tömegük meg indexük! 💪
Igazából már megszoktam hogy a vita a kultúrád olyan, mint egy általános iskolásé... Cáfolgadhatnálak, de minek, úgyse győznélek meg sose. Inkább hagyjuk 😁
Különben a tűzoltókat nem az eszükért szeressük, hanem mert bátttrak és erősssek 😅
1:Nem freelac nevében beszélek,hanem vele beszélek"de szerinted"utalás egy szimpla feltételezés
2:"ő"E/3 személy
3:,ha arra utalok hogy olyan vagyok mint ő,akkor az ő nem lehetek én.Fuss neki újra!
4:leírtam a saját paramétereimet azzal kiegészítve hogy mennyi kcal szükséges a szinten tartáshoz.
Már a feltételezés is sértő!

:-)
A postodban Freelac nevében beszélsz (a "de szerinted" erre utal) úgyhogy te így lehetsz "Ő" - aztán a következő mondatban meg már magadról...ezzel utalva, hogy te is olyan vagy, mint a példában szereplő "Ő"
Én megtanultam szöveget értelmezni 😁 persze értelmezni csak értelmeset lehet, ebből adódhatnak hibák 🤔
Csak meg kéne tanulni értelmezni egy szöveget!
"Mégegyszer megkérdezem,van egy magasság van egy súly,van egy 180centis ember 115kiló szín izom és igen alacsony a testzsír %-a,de szerinted ő mégis elhízott mert a bmi a két adatból ezt hozta ki?Egy baromság.Persze,ez a két adat alapján én is az vagyok,aztán mégsem mert súlyzós edzést csinálok és zsír helyett izom van ."
Látod azt hogy "ő"?Mert konkrétan ott van,tehát nem lehetek én,továbbá pár hsz-al hamarabb írtam hogy én 185/105 vagyok.
"185 centi 105kg,3300kcal a szükséglet a szintentartáshoz."

Elég konkrét szerintem, csak visszaolvasol és utána írsz hozzá kommentet!
De hát mindenkinek van valami...... ✌️
szarás előtt-szarás utáni adatok
😂
Össze-vissza beszélsz... egyszer 185/105-öt, másszor 180/115-t... és a szövegkörnyezetből az jótt le, saját adatok... tudod, vannak, akik megpróbálják összefüggésben értelmezni a mondanivalód - persze ez nem mindig könnyű... 😄
ebben az a hiba hogy ugyanúgy fizeti az állami ellátást
igazság szerint az egész el van baszva
az optimális az lenne hogy amit befizetet az ember azt tudja használni ha baja van
egy alap életmentő dolgot fizet az állam ezen kívül semmit
aztán amire futja a befizetett összeg azt felhasználja amire nem azt meg vagy zsebből fizeti vagy nem lesz megcsinálva
ebben az a hiba hogy az a kurva infláció miatt mire megöregszik az ember kb szart se fog érni a 20-30 évesen befizetett öszeg, szóval lesz neki a számláján egy semmire sem elég összeg
Na,olyat sem írtam hogy 180cm vagyok.Megint egy torzult információ.Ja,és nem írtam semmit ami arra utalna hogy erőemelő bajnoknak tartanám magam.Nem,súlyzós edzést csinálok meg kisebb nagyobb megszakításokkal box is van,de utóbbit már inkább hanyagolom.Nem űzöm profi szinten,de nem is vagyok dagadt ahogy ez a lucerna zabáló mondta a bmi kalkulátora alapján.
Írtam olyat hogy 115kg vagyok?Na pont így torzulnak az információk.
Itt csak annyi hibádzik, hogy te már osztottál meg magadról sokkal több képet, mint amennyit itt bárki is igényelt volna. Azokról a képekről aztán végképp nem a "deli,szőke herceg" kacsint vissza ránk. 😂 😇 🙊
😅 csak 105. de 180 centivel ha tényleg ilyen erőemelő bajnok ahogy mondja magát annak is igazat adnak mindig, mert kell a francnak a hülyétől 1 jó nagy pofon 😂 Bár én blődit inkább úgy képzelem el, hogy ilyen 50 kg környéke sántítva jár kicsit púpos is szóval 1 kripli aki nyugdíj mellett jár a tűzoltóságra sorompót nyitogatni(kezeit széttáró) Ennyi erővel én is lehetek deli szőke herceg fehér lovon és testépítő 😄 Blöditől én még nem láttam 1 diákigazolvány képet sem szóval vagy elhiszem amit mond vagy nem(kezeit széttáró)
Igen, csak megint nem erről volt szó. ✌️
Ki van már találva... fizető orvosi ellátásnak hívják 😁
Ha 115 kg vagy, és színizom, akkor nem sokan állnak le veled vitatkozni, ezért azt gondolod, mindig igazad van. Ebből alakult ki az a tévképzeted, hogy okos vagy 😁
igazság szerint nincs(kezeit széttáró) A boltban 1 kg kenyeret a milliárdos is ugyan annyiért veszi mint a segélyen tengődő. Azért mert valaki szegény nem adják neki oda olcsóbban a kenyeret mint ahogy a gazdagnak sem drágábban(kezeit széttáró)
ahogy a fényes nyugaton is, meg ámerikában is. Hozzáteszem kivételesen az egy jól kiforrott rendszer a mienk csak pénznyelő egy feneketlen gödör qvázi semmiért(kezeit széttáró) Nos ott úgy van, hogy annyi ellátást kapsz amennyire biztosítottad magad(meghajlós) Ha magas a biztosításod magas az ellátás is és sok minden belefér amiért nem kell fizetned. Ha csak egy alapbiztosításod van el sem nagyon látnak amíg nem csengeted a lóvét (szemeit körbeforgató) Egy szaros kéztörés is simán 2-3 heti béred(dollárjeles) Persze az életmentő műtétet elvégzik, ha nincs biztosításod akkor is csak utána benyújtják a számláét ami nem gyenge(gondolkodós) inged-gatyád rámehet, ha egy közúti balesetből bevisznek és megműtenek. _Ezek dollár százezrek ha nincs biztosítva(kezeit széttáró)
A sorompóhoz kell a sok izom? Azt hittem automata(kezeit széttáró)
Ha nagyon ki akarnám kerülni a választ, mert remélem nem azt várod el, hogy egy perc alatt megváltom a világot, akkor visszakérdeznék, hogy mert nem tudom, miért csattog az autóm motorja, de hallom hogy rossz, tehát a helyzet nem jó és megoldást kíván akkor is, ha nem értek az autójavításhoz.
Tehát.
Ez egy olyan probléma, amire NINCS egymondatos és egyszerű válasz. Eleve a potyautasokat kizárnám. A fizető, de gazdaságtalan egyedeket, mint a biztosítóknál a problámásakat, a dagadékokat, bagósokat, alkeszokat, drogosokat, stb. kellő haladékkal a szenvedélyük miatti egészségromlás kezeléséből kizárnám, pontosabban saját költségre látnám el.
Ez amúgy nem tőlem származik, van már ilyenre példa a világban.
A nemzeti tortából nem kötelező mindenkinek vásárolni és megenni, ha valaki ezt nem akarja, ne fizessen egy petákot sem, nem kap a tortából sem, esetleg piaci áron. A nyugdíj kiszámításánál, az igénybe vehető ellátások térítésénél figyelembe venném az életkor alapján a elméleti ledolgozható és a valóban ledolgozott évek számát is, arányaiban így kapná az ellátásokat.

Tehát egy becsülettel ledolgozott 43 év takarítónő ne kapjon kevesebbet, mint egy 20 évet, de a jövedelme alapján ugyanannyit befizető akárki. Kapja meg becsülettel a 43/20-t. A nyugdíja az más, ott a befizetett összeget is vegyék figyelembe.

Engem bosszant kissé, hogy aki 43 évet dolgozott és 65 éves korában az alanyi jogon járó ellátások keretében ugyanúgy kap mondjuk gyógyszerár támogatást, mint aki a töredékét években, de valahogyan elvegetált ő is 65 éves koráig. Egyszerűen nem annyit tettek le az asztalra. De mondom, nem kötelező a társadalmi tortából zabálni, ki is lehetne lépni belőle.

Nem, nem érdekel a betegen meg a tolókocsiban születettek keresőképtelensége, kérlek ezzel ne próbálkozz. Az más topik.
Értem, de mi részedről az elfogadható megoldás?
Ha valaki befogja a száját akkor???
A gazdagabb annak nem muszály?
Szerintem nincs középút.
Okos gondolat,igen hamar elfogyna az a réteg aki a valójában dolgozik.
Nem, ne próbáld idekeverni az álhumanista, takarítónő vs. tolvaj vállalkozó vs. multicég igazgatójának a problémáját.

Kezdésnek elég lenne, hogy a 3%-t befizető befogná a száját.
Erről megint eszembe jut az éhező színész, humorista, művész nyugdíjesetét, "de hát én egész életemben dolgoztam és ennyi a nyugdíjam", pedig nem az érdekel te kis hülye buzeráns, hogy mennyit dolgoztál, hanem az, hogy mennyit fizettél be.
Aki kevesebbet keres, az az után kapná az ellátást?
Aki kőgazdag, az full-full?
Ezt hogy valósítanád meg?