Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor az nem értett hozzá, el kell küldeni a fenébe.....
mit bánom én engem kerüljön el(szemeit körbeforgató)
cégnél így van(kezeit széttáró) Tűzvédelmi ellenőrzéskor megkérdezték,hogy a villámhárítók minek vannak a csatornára rákötve mert villámláskor agyonüthet a csatorna(fejét fogó)
Viszont az elméletből számolnak, méreteznek és elég jól többnyire. Nagyon összetett dolog, a régi msz274 szerint sokkal könnyebb volt, és a magasságok lényeges tényezők voltak akkor is, azzal még nekünk is tudni kellett számolni (gördülö gömb, stb). Az msz hd62305 viszont már csak szaktervezői tervezett villámvédelmet enged, elég összetett kockázatszámításokkal.
Annyira észnélkül nem ugrál az, ha mindent figyelembe vesz az ember elég jól kiszámítható nyomvonalon közlekedik, a villámvédelemnek pont ez a szerepe, kijelölni a legideálisabb és legkevesebb kárt okozó utvonalat a föld felé, mert ugyis oda igyekszik.
Ezért írtam azt hogy mit mond az elmélet és mit a gyakorlat,a gyakorlatot abból merítettem ahol ilyen tüzeknél voltam.És mint írtam,rohadtul nem számított a magasság,mindig volt a közelbe egy magasabb ház vagy fa,mondjuk volt egy kilátó,ott nem volt magasabb pont.Az hogy ez a villám hogy jut oda,átugrik visszacsap,teljesen mindegy az a lényeg hogy mi ég tőle.
A rozsda nem akadály, régen elfogadott volt a betonacél, köracél, de az új Norma Szerinti villámvédelem már jóval szigorúbb, és csak rozsdamentes vagy horganyzott anyagokat enged. Igazából a tartósság ami számít ebből a szemőpntból, viszont a hibákat az időszakos felülvizsgálatok kihozzák, azokat ugyis ki kell javítani ebből kifolyólag teljesértékű a védelem. Korrózióvédelmet is elő szoktunk írni, ha rozsdaboglya az egész. Emiatt nem kell ujraszerelni az egészet. Max a földelőket cserélni, ha szar az érték, mert már elkorrodált.
A szocreal epulet amiben van szerencsetlrnsegem mukodni tuti nem rozsdamentes,olyan huzott acel amibol a betont vasaljak.Jo rozsdas,kb 47 eve nem volt villam.
Pedig leginkább oda csap az be, de átugrik máshová is ha rövidebb az ut a földfelé. Sőt, létezik visszacsapás is. Ez felhők töltöttségétől is függ, viszont a villámáram mindig a legrövidebb, legkisebb ellenállású utat fogja választani. Több méteres átugrások simán előfordulnak ha arra teljesülnek a feltételek, de egy kiálló betonpárkányt vagy erkélyt se fog megkerülni, lerobbantjaba picsába. A másodlagos hatás viszont nem csak feltétlenül a villámáram útjában okoz károkat, és akár tüzet is.
Kár ezen agyalni,olyan ez mint a torpedó játék,vagy eltalál vagy nem.Elég sok ilyen tűznél voltam már,az elmélet lehet azt mondja hogy a magasabb helyre csap be,de a gyakorlat mást mutat.
Ezt hivják védőelválasztásnak..........van ilyen sok helyen.
kell csinálni egy földfüggetlen hálózatot és nem bassza meg az embert az áram
egészen addig amíg csak egy drótot fog meg....
Azért nem ennyi, a földelésnek nagyon jónak kell lennie*, a levezető derót 10 mm minimum, és a legjobb mindenhol rozsdamentesből. Meg apróságok, pl. minden fémet (esőcsatornát, emeleti erkély korlátot) rákötni...
*a 2m levert vasrudad szart se ér. 4-6 m, és rozsdamentes kell, esetleg 2-3 db is... de erre utána rákötheted a hálózati földedet is.
először mindig a magas fém tákolmányokba ver bele a villám, utána a villanyvezetékbe az utcán, falun kívül meg az oszlopok-fák vannak veszélyben
nekem egyszer a szőlő oszlopba vert bele a villám végigment a dróton és az egész sor elszáradt, még a következő évben is alig hajtott
Ezt legalább jól látod.
hát kb ennyi a villámhárító(kezeit széttáró) Nekem is ki kellene dugni egy 6 méteres gázcsövet a púpról aszt dróton levezetni egy 2 méter mélyre földbe vert vasrúdhoz aszt jó napot(kezeit széttáró) Azért nincs ilyenem, mert fosok, hogy egy ilyen villámhárító jobban vonzza a villámokat mint ha nincs ott semmi(kezeit széttáró)
Ja,egy baszomnagy rudat kellett leütni a földbe,ahhoz meg hozzákötötték a tetőn lévő drótot.Egy vastag másik dróttal.Bár inkább vékonyabb acélszál volt,talán félcentis-centis. 🤔
Villámhárítót nem bonyolult és nem is drága csinálni... mondtam volna ezt 1 éve, de most mindennek eszetlenül felment az ára... ☹️
erre én is kíváncsi lennék, hogy mitől gyulladt ki(gondolkodós) igazából senki nem tudta megmondani a tűzoltók ráfogták elektromos tűzre én jóváhagytam, mert más ötletem sem volt, meg tudtam, hogy arra a biztosító fizet valamit(kezeit széttáró) Öngyulladós dolog nem volt ott semmi(kezeit széttáró) Aztán lehet tényleg valami ősvezeték elfáradt a falban, mióta beköltöztünk csak lomtárolónak használtuk az épületet nem volt ott semmi 2 kapcsoló meg 4 lámpa falba elvezett másfeles kábellal(kezeit széttáró)
amúgy a napelemre külön kell kötni
evvel küzdök én is, de nem sikerül
régi a biztosítás ehhez nem lehet a napelemes dolgot hozzátenni, ha újat kötök sokkal többet kell fizetni csak a házra mint most
régen melléképületként volt a garázs meg a többi tároló most főépület mert nem különálló épület
aztán jelentőset ugrana a biztosítási összeg mert nem mindegy hogy 80nm vagy 130
aztán a házam nem ér 70 millákat amire kihozták és erre jönne még a napelem biztosítás
szóval a mostani huszonezerről 50+ ezer lenne az éves díj
lehet inkább veszek jéghálót aztán kihúzom ha vihart jósol
Biztos az a kurva hosszabito megint... :D
arra írtam hogy ok nélkül nem gyullad ki semmi
azt kellett volna rendesen megcsinálni ami miatt kigyulladt
fingom nincs mi az oka de tuti hogy vagy a sóherkodás vagy a figyelmetlenség a kiváltó ok
ha ennyi kacatom van akkor meg már minek csinálja meg más 😅
ezért nem kell harácsolni....
vagy ha már ennyi kacatod van nem kell spórolni a kivitelezéssel
ja meg a zsír csempevágóm, körkivágó készletek, meg egy halom szerszámom szintén számlás. Így sosem tanulok meg burkolni(mérges)
van, bár azt felül kellene vizsgálni a napelemre érvényes e(gondolkodós) 12 éve köbénél vagyok, most épen haragszunk egymásra, mert a tűzeset kapcsán csak az épületrehabilitációt fizették ki(gondolkodós) Az ingóságokra nem fizettek mert azt mondták azok amik bent voltak számlával igazolt, zsír új csomagolásban lévő bojler, tűzhely, mosógép, villanyfűtőtestek zsír kapcsolók, konektorok, zárak, kilincsek, vasalatok,bontatlan konyhabútor, fürdőszobaszekrény, halom csaptelep, dobozában csempék, járólapok, szagelszívó, wc kagyló, ülőke, tükrös előszoba fal, két szobányi lamináltpadló meg a faxom tudja még mi egy lakás komplett új dolgai dobozba garanciapapírral számlával azok nem tartoznak általános háztartási ingósághoz és arra nem fizetnek egy fillért sem(kezeit széttáró) Volt még bent kb. 100 nm2 fehér bútorlap ez most kb. fél milla, Egy dzsonzon hosszúcsizmás 2 hengeres 6 lovas csónakmotorom, merev aljú gumicsónakom a gyerknek egy halom nem használt játéka a kifogástalan állapotú 2 évet használt 200 ezret érő babakocsija , grillezőim, egy komplett disznóvágás kellékei üstházzal, üstökkel, sajtpréssel stb. a sosem használt biciklik. Néhány dolgot kiragadtak arra fizettek 360 ezret mint ingóság a többit áthúzták(kezeit széttáró) Szerintem még kb. 1,5-2 mikulással tartoznak, most épen ügyvédet keresek aki ért a biztosítási ügyekhez mondjon valami okosat, hogy érdemes e ezzel veszkődni vagy hagyjam a picsába(szemeit körbeforgató)