Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ide még az is bigyesztve van, hogy reggel hattúl este tízig
úgy, hogy kerékpáral maximum csak 60-al mehecc
de görkorival akar tempósabban is
az a vicc hogy balra mellette(nem túl jól látszik) meg van kerékpárút
60 km/h-s maximális sebesség korlátozás, kerékpár út.

Kerékpárút: a tábla a kétkerekű kerékpárok közlekedésére kijelölt utat jelez; a segédmotoros rokkantkocsi, a gépi meghajtású kerekesszék és a kétkerekű segédmotoros kerékpár lakott területen kívül a kerékpárutat igénybe veheti, ha ezt jelzőtábla nem tiltja. A kerékpárúton más jármű közlekedése tilos.

Vagyis ez így ott elég fura. Szerintem azt akartál jelezni, hogy a kerékpárosok is ott közlekedjenek. De az a tábla úgy ott, azon az útszakaszon nem helyes. Szerintem.
ez a jó kép
ezt a táblát hogy kell értelmezni?
ez egy 2 számjegyű főút szélén van
Mivel azt a sávot méri amelyik oldalon van és keresztben nem mér át így más lehetőséget nem látok. A kifelé haladót így nem tudja mérni...
A befelé jövőket szabálytalanul méri szerintem, ha a lakott területen lévő sebességkorlátozást méri. Ha a lakott területen kívüli sebességet méri akkor okés lehet..... minden esetre felénk a megyében ezt nem engednék...
Nos hát tévedtem, nem a faluvége táblára volt kirakva a 70-es.
Baloldalt a villanyoszlopnál volt kirakva a méter magas háromlábú, esélytelen meglátnod, a bekötő úton állt az autó benn, takarásban.kép
Város vége táblánál volt kirakva a motyó, befelé mért (50-re).
Azért szopacs, mert meglátod a faluvége táblát, mellette a 70-es korlátozót, ösztönből gyorsítasz :D azon a 150 méteren.

Egyébként ha emlékeim nem csalnak,tudnál mesélni olyat,mikor az ajtók nyitva,stb. a lehető legfeltűnőbben állt a mérőkocsi,és mégis szépen bele szaladtak a "jó emberek"! Nem?
Most, hogy mondod festhetnék
Este meg villognia kéne mint lasz vegasz fényeinek
én azé járok erre arra az orszában és igen vannak városok, ahol a város vége tábla előtt van 70-es tábla. ez általában olyn helyen van amikor kibasszaák a lakotterület táblát az utolsó ház után még egy km-erre Olyan település is van ami egy sor ház egy sor tükör de vagy 4 km-er hosszú és azon az egy főúton lehet keresztülmenni a falun. Van amikor befelé enged 70-es tábla kifelé már nem. Láttam én már sok mindent
1.Táblára nem lehet rámérni, szabályszerűtlen mérés.
2.Nem mondod, hogy 50 után a lakt ter vége táblától lehet 70-el menni? Az érdekes lenne.
Lehet félreértelek.
Bár ez két éve volt, lehet azóta változott valami.
Ha így van, sorry.
Ez világos volt eddig is, hogy valami kemtrél áldozata lettem Írásod alapján ez úgy nem történhetett meg, majd legfeljebb újra kikérem a véleményed , ha megbüntetnek.

Csak egy adalék, évi 70000 km-t vezetek 95% ban itthon. 1993-ban kaptam utoljára gyorshajtásért büntetést, még ilyen letépett 200 Ft-os szelvényekből adtak vagy négyet , helyszínen fizetve...

A 40-es tábláról annyit, hogy lakott terület vége előtt táblánál mért a közeg, a lakott terület vége tábla alatt egy hetvenes tábla virít, isteni beszedőhellyé avatva a kisváros azon szakaszát. A háromlábú kitéve az útra, a kocsi (sötétkék H astra) beállva az utolsó ház mögé, takarásba. Képzeld, megálltam, vissza is mentem, kiugrott egy 20 év forma kisgyerek, és jelezte, nem lehet itt már semmit tenni Kétpercenként belefut valaki ebbe .
Óra szerint mehettem 71-72-vel, valami derengett, hogy talán mégsem lesz kaszálás, de ugye nem vagyok rendőr .
Erre jött majd két hónap múlva az ajándék
Saját magad okold, ha nem vagy tisztában a lehetőségekkel.
És ráadásul még nem is kéred ki a többiek véleményét.
Egyébként nem tudom mi mérhetett be, mert az új gépekkel csak közigre van mérés. Tehát 50/69-től.
Lehet 40-es tábla hatálya alatt mentél 67-el nem?
Végülis nevezheted harmatos rétigalagonyányak, akkor is megb...tak
"Ettől függetlenül 69-től mér be a gép, azaz van lehetőséged +18 km/h-val gyorsabban haladni úgy, hogy nem kapsz büntetést."

Ezt írtad...
100 alatt 15 km/h+ 3 km/h még mindig. 100 felett pedig +20 km/h +%-os arány azt hiszem 3%. Régebben 100 felett +5 km/h volt.
Az csak szabálysértés volt nem közig bírság.
Létezik egy bizonyos hibahatár, 2 km/h ill 3 %, ezt hozzá kell adni.
link

Éreztem én hogy fellebbezni kellene, de sajnos befizették helyettem a bírságot (azt meg én később...)
100 alatti intervallumban újabban csak 15 a tűréshatár... 100fölött autópályán kicsit nagyobb...talán 18...de ott van a neten agyorshajtás kalkulátor,meg kell nézni.de úgy emlékszem ezek a 2015ös adatok...
"Ettől függetlenül 69-től mér be a gép"

67-ről jött a papír, lakott, 50-es mezőn.
Igaz, két hónapot ültek rajta.
megszokás kérdése, meg az hogy mit társítunk a dolgokhoz
pl egy malackát sok ember szétvagdos(vagy csak egyes részeit)
de ha már pár periféria elveszőfélben van az emberen akkor már sikítozik meg elájul