Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó reggelt!

Nem kötelező, de ha az úton lerobbansz tényleg fel kell venni, korlátozott látási viszonyok esetén, pld. éjszaka. Én hordom nappal is csak most ebben a rohadt forróságban vettem le a kabátról, mert még az is fogja a menetszelet ami hűtene.
remélem friss nem az 1971es kiadást lapozod
munkatársam avval baszogat hogy amikor kijött az új módosítás abban benne van ez a mellényes dolog
de én nem találok ilyet csak biciklire
Én meg máshol hagytam a Kresz-könyvemet. De lehet holnap elhozom. Nekem még nem szólt rendőr pedig nem hordok sárga mellényt.
mondjuk ez a gyakorikérdések oldal számomra olyan megbízható mint a politikusaink ígéretei
Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok
54. § (1)334 Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.
(2)335 Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.
(3)336 Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni.
(4)337 Kerékpárral
a) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá
b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni
nem szabad.
A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.
(5)338 A kétkerekű kerékpáron 16. életévét betöltött személy szállíthat 10 évnél nem idősebb, a kerékpárt nem hajtó utast a kerékpár pótülésén. Kettőnél több kerekű kerékpáron 17. életévét betöltött személy szállíthat a kerékpárt nem hajtó utast.
(6)339 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson
a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és
b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)
visel.
(7) Tilos
a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;
b) elengedett kormánnyal kerékpározni;
c)340 kerékpárhoz oldalkocsit, valamint - kerékpárutánfutót kivéve - egyéb vontatmányt kapcsolni;
d) kerékpárt más járművel, illetőleg állattal vontatni;
e) kerékpáron oldalra kinyúló, előre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetőt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztető tárgyat szállítani;
f) kerékpárral állatot vezetni.
(8)341 Az (1) és a (3) bekezdésben, a (4) bekezdés b) pontjában, valamint a (7) bekezdés b)-f) pontjában foglalt rendelkezéseket a segédmotoros kerékpárok - a quad és a mopedautó kivételével - közlekedésére is alkalmazni kell azzal, hogy
a) lakott területen a kerékpársávon segédmotoros kerékpárral közlekedni,
b) kétkerekű segédmotoros kerékpáron utast szállítani,
c) segédmotoros kerékpárhoz utánfutót kapcsolni
nem szabad.
Én is csak emlékezetből.
pont ez az hogy sehol nem találom hogy kellene
Én úgy tudom, ha lerobbansz, vagy tolod akkor kell a mellény! A motoron lenni kell a szerszámosban olyannak is!
hol van leírva hogy a segédmotorkerékpárra kötelező a mellény?
tettem pár próbát az állítólagos barátommal de nem adott értékelhető eredményt, lehet csak bénén kérdeztem
Szia!

A hangoskodással kapcsolatba, saját tapasztalat. Kissé hangosan bográcsoztunk egy úm. kertvárosi környezetben az udvaron, aminek résztvevője voltam és a szomszéd bejelentést tett a rendőrség felé. Ezek után nem sokkal ki is jöttek a szervek, de azon kívűl, hogy a házigazda adait feljegyezték egyéb retorzió nem történt mivel igazából nem voltunk túl hangosak csak a szokásos szomszédok közti ellentét miatt megy ajelentgetés. A lényeg annyit mondtak a szervek akik meglepően emberi módon viszonyultak az esethez, közölték, hogy nekik minden bejelentésre ki kell vonulniuk, és az eset súlyossága szerint intézkedni. Első esetben ha nem kirívó a hangoskodás adatfelvétel és figyelmeztetés után eltávoznak amennyiben a zavarás megszűnik, viszont ha még egy bejelentés érkezik az intézkedés után akkor már feljelentés lesz az ügyből, ami nagy valószínűséggel a szabálysértési előadónál fog folytatódni és bírsággal zárul.
Röviden ennnyi lett volna.
Ty a választ.
Hálisten én nem hallom , de a család nem fog hivatalos útra térni, mert nem gerinctelenek. Én bevállaltam volna egy elbeszélgetés, de hirtelen haragú mivoltom miatt kihagyom. Hivatalos személy elleni testi sértést nem ér a csaj sem Majd kitalálunk valamit
Nincs olyan már hogy 10 ig lehet hangoskodni. Bármikor be lehet szólni persze jelen esetben kérdéses az eredmény mert ha ki is jönnek, a kollégákkal szépen megbeszéli és kész. Jó esetben nem mondják meg neki, hogy te szóltál be, rossz esetben még ezt is megtudja aztán akár ellenes is fordulhat. Bár ha azt sem tudja, hogy évek óta nem csak este 10 után van csendháborítás akkor nem lehet nagy ész..
Ha már személyesen szóltatok neki akkor jöhet a hivatalos út.
Faszé nem ment sportriporternek az ilyen
Ott kiordítaná magát és otthon meg tudna kussolni
Az.
Marhajó.
Csajom szomszédja kék és elmondás alapján hatalmas a kis cingár gyerek arca. Rászokott valami játék kosárlabda kommentálásra és órákon át torka szakadtából ordít, de nem kicsit. 4-5órakkor kezdi és este 10ig tolja. Napokon át hallgatták mire felmentek szólni, mire a csicskája nekikezdett a mit tudom én milyen baromságnak, hogy 10ig azt csinál amit akar
Hát én nem tudom milyen lófaszjózsikat alkalmaznak egyenruhásnak, de ez is mehetne óbégatás helyett magánnyomozni, meg gyilkosokat keresni szabadidejében. Az tuti, hogy zsaru.
Ezek szerint nem illdomos konfrontálódni személyesen, mert ha kikapod az ajtóból és polgári jogaiddal élve megtiprod a fejét a bunkósága miatt, akkor az ugyanolyan minta rávernél 2t egy szolgálatot teljesítore
Deszt? Az a rendőr? Bármikor szolgálatba helyezheti magát.
Ha nincs szolgálatban a deszt, akkor is hivatalos személy, vagy akkor sima civil ?
Nem baj lassan már úgyis az abnormitás lesz a kötelező!
ezt már rég tudom, megmondták a hangok is
Annál szerintem nagyobb lehet, de a 100-at nem éri el mert Laller szerintem nem százas.
Ha legalább 32-es megvan az a furka akkor jó, nekem pont egy olyan kellene. Jó reggelt kívánok!
írjon már valaki valamit, hogy hogy fotózták le vagy hogy nem mert kezd lelkifurkám lenni
aztaq, kinyírtam a topicot rendesen
az ilyen faluból kivezető szakaszokon bírom, amikor az ösztönből gyorsítók próbálnak tolni néha még villognak is hogy menjek már, mert megelőzni nem mer, mert ha mérnek akkor én legyek a képen pedig szépen be van állítva a tempomat 55-re pont az ilyen esetek elkerülése végett
ma gyanítom,hogy az M7-en beleugrottam a rend (h)éber őreinek vigyázó lézer szemeibe... de én is figyeltem ám! szerintem a hátsó ülésen az1ik éppen orálisan elégítette ki a másik idiótát. ez a dupla élvezet...szopatjuk a kollégát+az állampolgárokat is