Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez akár teljesen szabályos is lehetett:
"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."
Azt nem írják, hogy mennyi időn át szabad jelezni a szándékot. :)
Nem dzsínó rád vagyunk büszkék
Miért futottál bele? nem tudtál megállni mögötte? kék-sárgát töltöttetek ki?

Most büszke vagy magadra, mi?
Ma is belefutottam a fehér suzukiba folyamatosan nyomtam a dudát amíg mögötte voltam és amíg előztem
Olyan rémült arcot vágott hogy le se lehet írni
Tehát akkor nem az elől haladó a hibás? Vagy igen?
Már felszáradt, holnaptól már gurulós idő, ráadásul pihenős leszek. Csak ugye ne feledjük a trapifaxos nem pipifax razziát!
Ha nem jó az ablakmosója (azaz a járműve nem alkalmas az időjárási viszonyoknak megfelelő rendeltetésszerű használatra) akkor ne kujtorogjon, hanem maradjon a seggén otthon. Vagy éppen forduljon az árokba, ha nincs jobb dolga. Így megfelel?
István, ott esik még?!
Mert itt az előbb még igen.
Nem is azé mondtam csak úgy na.
Meg az, amikor ebédnél látja a gyerek, hogy a kutya nyalogatja a saját tökét.
- Hejj ideapám, bárcsak megtudnám én is ezt csinálni!
- Há' csináld, de szerintem megharap!
Ennyi év alatt, amennyi vagy.... hát ez nem olyan nagy dolog ám!
Tudom,mint a székely gyerek,mikor egy ágyban fekszik az apjával....
-Mit csinyász fiam?
-Maszturbálok,idesapám!
-Oszt mentél má' valamire?
-Még nem!
-Akkor szerintem próbálkozz a sajátoddal!
Na megyek palacsintát enni..... mire visszaérek jól hurrogjatok le! (de csak szubjektíven, mert objektíven én látok )
Én má 4x
Nekem van saját neten és nem volt 3-szor...na meg az is van, aki csinálja helyettem.
Én már nagyon fáradok.....
Ezért fel is dobtam egy másikat korábban!

[#5286204] 2016. 08. 22. 19:50
Gino

Ahhoz mit szólsz?
Bejött az esős idő.... Már mindenki kiverte a farkát 3szor,a szomszéd bekapcsolta a wifit.....úgyhogy írogatunk....
Egy ideje már a 11-es Szentendre előtt 60-ra korlátoz le, majd még a város tábla előtt 40-re, aztán 30-ra.
Gondolhatod, hogy semmi látható oka, nyoma nincs, hogy miért..... Beismerem, nem lassítok, de sokan igen. Át a másik sávba és el mellettük.....

Arról kár vitázni, hogy kik és milyen szabályokat hoznak/hoztak. Azok vannak érvényben és azok alapján döntik el, hogy mi szabályos és mi nem. Nem az egyik vagy a másik fél magánvéleménye a döntő. Lehet puffogni, de felesleges.
Aki ugye levizsgázott és kijön közlekedni a közútra, az azzal elfogadta ezt a szabályozást. Van egy olyan dolog is, hogy vezetni nem kötelező.

Amíg az "idióta szabálykönyvben" nem lesz beleírva, hogy mindenkinek kötelező az adott útszakaszra megengedett maximális sebességgel haladnia, addig nem kötelező.
Mi van srácok, még mindig tart a rögeszmecsere?
A hsz-ed második része egészen másról szól, mint a téma legeleje.

Sokat közlekedem 200-600 LE -s autókkal és igen tudom milyen kínlódás, szinte már-már lehetetlen lassan haladni velük, de mégsem török pálcát azok felett, akik lassabbak nálam. Inkább örülök, hogy én gyorsabb vagyok ill. tudnék lenni....és amikor lehet az is vagyok.
Ha nincs biztonságos lehetőség, akkor meg nem púposkodom és nem túráztatom a motor, hogy hallja az előttem lévő, hogy én mennék ám!
És már el is értünk a lényeghez....
Pár majom+hoz egy szabályt(ami esetleg baromi nagy szarság)és több milliónak ahhoz kell alkalmazkodni...
Meg egy másik dolog....
Mondjuk egy útszakaszon a sebességhatár kalibrálása hosszú tanulmányokat,1eztetéseket igényel....és mondjuk ezt+változtatni szintén macerás bürokrata folyamat...
Ennek ellenére mondjuk valahol 2cigány segédmunkás tisztítja az út szélét és kibasznak egy 3lábú 30as táblát hetekre akkor mi van?
Onnantól ott megváltozott a sebességhatár és simán meg is büntetnek,ha túlléped.
Ez igazságos és ésszerű?
Sőt olyat is láttam,hogy egy 5méteres szakaszon volt útfelbontás....30as tábla.
És utána nem tették ki a feloldót,kereszteződés nem volt 2kilométeren keresztül,tehát addig 30cal kellene menni....
Az az én bajom,hogy kurvára figyelem az ilyen dolgokat,mert egy ideig kresz-t oktattam és úgy érzem van rálátásom-a hiányosságokra is....
Volt idő,mikor ilyeneket tapasztaltam írtam is az illetékeseknek...de+úntam a szélmalom-harcot.
Viszont bántja az igazságérzetemet sok minden és nem is alaptalanul...
Nem, erről csak a ma délutáni, mert akkor kezdtél el közlekedni az értelmezési zsákutca lakóparkban!

Befejezheted, de jobban jártál volna ha korábban teszed, mert akkor nem olvasunk tőled igen furcsa logikai és értelmezési ill. párhuzam elemzéseket.
Köszi