Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Eladó a képen látható Hornet alakatrészek.Az ár megbeszélés szerint
28e van benne. Végignyálaztam a nagy szervizdoksit distribution chain-re, de nem találtam előírt csereintervallumot. Egyébként tegnap voltam szerelőnél, meghúzott két csavart, ami a blokkot fogja a "vázhoz" és láss csodát, azóta nem tapasztalom a hibát, pedig már 2x indultam vele azóta hidegen. Lehet, hogy csak ennyi volt... Jövő héten kiderül. Mondjuk jobban belegondolva, tekergettük próbaképp a vezérműlánc kívülről is hozzáférhető feszítőjét. Egyik kollégámnak egy GS500E-n az volt berohadva és nem tette a dolgát. Fene tudja, jövő héten kiderül, hogy egyáltalán elmúlt-e a tünet.

Üdv,
Czega
Senki nem tud eladó műszerfalat cbf 250-hez?
hello!
Van a láncnak feszítője, de automata.
Nem tudom, hogy a laza lánc okozza-e a zajt, de autós tapasztalatból valóban gyanús.
Mennyit futott a géped?
Ezt csinálja az enyém is . A szervizben a vezérmű láncot említették....
A részletekbe nem mentünk bele , így pontosabbat nem tudok .
Sziasztok!

Egy ideje hidegindítás után magas, ciripelő hang jön a motoromból. Álló helyzetben, üresben is. Amikor esik a fordulat, gázelvételkor, motorféknél stb. Aztán ahogy melegszik, szépen elhagyja, melegen teljesen normális hangja van. Pár hete csinálja, tehát párszáz km óta, előtte nem is vettem észre. Mi lehet? Vezérműlánc? Van ennek feszítője?

Kösz,
Czega
CBF 250 2007
Ha valakit esetleg érdekel, eladó egy 120/70 ZR17 Metzeler Roadtec Z8 Interact gumi, 0 kilométeres futásteljesítménnyel, kis hibával a peremén... (Lásd kép) Gyártás: DOT1313. E-mail: lucifer0820@freemail.hu
A Devil nekem is kattan mikor sebességbe rakom . Meg a kis CBF-is... Nem nagyot , de engem zavar .
Arra szoktam rá , hogy sebességben ( 1-esben ) indítózok , és utánna indulok is .
Amúgy nem lesz baja tőle, hogyha így rúg a váltó? Úgy értem hogy azért használhatom-e, vagy tegyem addig le?
Hát lehet, hogy nem kéne. :)
Próbaképpen rakhatsz bele 5W-30-ast is, én is hajtottam ilyennel egy szezont.
10w40-est. Viszont én ezt a motort használtan vettem. Lecseréltettem benne az olajat rögtön miután megvettem, és azt mondta a szerelő,hogy úgy esett ki belőle az olaj, úgyhogy 2-3 ezer km után újra cseréljük le újra. Lehet hogy nem kéne megvárni a 2-3 ezret?
És milyen olajat használsz? 10W-40, vagy valami sűrűbbet, 20W-50?
Szvsz nem a lamellák kopása okozza. Nekem a kopott lamellákkal alig csinálta, aztán lamella szett csere után nagyon rászokott. Arra persze nem emlékszem, hogy volt-e akkor olajcsere is...
Az egyébként segít, ha párat kuplungolsz üresben az első 1-esbe váltás előtt.
Ja, és jó holtjáték.
Lehet hogy a lamellák el is vannak kopva? Mert mintha mintha kicsit veszített is volna az erejéből a motor.
... túl nagy kuplungholtjáték, akartam mondani ...
Ahogy HTH11 sporttárs mondja. Illetve szerintem okozhatja még a hidegen túl sűrű motorolaj (abban forog a kuplung és a sebváltó is), valamint a túl pici kuplung-holtjáték. Ez a holtjáték a kuplungkar végénél mérve 10-20 mm kell hogy legyen. (Tehát a kuplungkar meghúzásakor kb. másfél centit "essen be könnyen" a kar, és csak utána kezdjen el érezhetően dolgozni, fölkeményedni.)

Emlékszem még, hogy ez a tünet annyira erősen jelentkezett annakidején a motoros tanfolyamon kapott suzukin, hogy hidegen alapjáraton rögtön le is fulladt, amint 1-esbe raktam. Minden nap a legelső sebességbe rakást fölpörgetett fordulatszámon kellett megejteni :)
A kuplung lamellák körmei , be vannak verődve a kuplung kosárba . + össze vannak tapadva a lamellák .
Sziasztok!

Az mitől van, hogyha hidegen indulskor berakom 1-be, akkor rúg egyet a motor?
Helló!
Még mindig keresünk Honda cbf 250-hez MŰKÖDŐ műszerfalat! Ki tud segíteni?
Tudtok mondani olyan webshopokat illete motor bontókat, ahol lehet a CBF 250-eshez alkatrészeket kapni? (Légszűrő, kupplungbowden, meg hasonló típusfüggő alkatrészek...)
Üdvözlet egy kis segítségre lenne szükségem Honda Cb 900 Bol D'or '81-hez km óra vagy fordulatsz. mérő üveglapot keresek, mivel seholsem találtam gyártatnék de nem tudom a méretét. Tudna ebben valaki segíteni?
Igen megvan, ha érdekel hívj fel a 70/9455-338 telefonszámon.
Hali!Az érdekelne , hogy megvan-e még a jeladó a cbf 250-eshez?
Üdv.: Bence