Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A sebváltóban a kapcsolót kell megkeresni és kitakarítani vagy kicserélni ha az előbbi nem segít.
Köszi, sasolom!
Sziasztok, mostanában random világít a műszerfalon az üres állást jelző zöld lámpa. SC28, '94-es gépről van szó.
Néha magához tér, akkor kialszik, de elég sokszor ég, ... menet közben is kitalálja, h üresben van... s az is előfordul, hogy az üreset sem jelzi.
Milyen tapasztalataitok vannak? Ez egy nagyobb problémahalmaz előjele, vagy csak erről a visszajelzőről van szó?
Köszi és üdv: János
Van sok elado sc28 cuccom. Tudok adni rendszamtartot ha kell.
Jofogason is fennvagyok.
Par alkatresz :
https://drive.google.com/open?...
Sziasztok!
Egy 93-as CBR SC28 vásárlása előtt állok, hozzá keresnék eredeti alkatrészeket. Vannak esetleg valakinek innen elfekvőben cuccai hozzá? Első körben eredeti rendszámtartót keresnék meg hátsó indexpárt. Ha lenne valamitek ne pakolgassátok az egyik dobozból másikba hanem vágjátok hozzám
kérdezz rá a pistemra, ő nagy hondás, kívülről fújja !
Üdv.

Megköszönném ha tudna valaki segíteni, a 1996-os sc33 és a 1999-es sc33-nak egyforma a hengerfeje?
Az én motorom 99-es és abba szeretnék venni, amit kínálnak az pedig 96-os az is 919 cm3, az eladó szerint egyforma és a technikai adatokból én is úgy látom hogy teljesen ugyanaz.
Hello!
Honda cbr 929 első sárvédőt keresek!!!
Tel:06703414789
Vagy:homokizoli@gmail.com

köszi
Zoli
Az SC28-náltalad az üres jelző dióda jobb oldalon, a tank alatti széles váz rész belső oldalán futó kábelkötegben van. Valószínű egyből nem látszik, de ott dudorodik a köteg szigetelése ha jól emlékszem. Valahol utángyártottat is lehet kapni, de én kivezettem az ülés alá és egy pár száz forintos diódával helyettesítettem.


Rajta vagyok.
Azthiszem a biztosíték dobozban van lehet az ülés alatt.
A hiba egy része megoldódott. Az üresjelzőtől átmegy egy pozitív a blokk tetején az önindító mellett a kuplungoldalra, ott közösködik egy hasonló jeladóval (ami nem tudom mit csinál de mindjárt megnézem, a főtengő mellett van beleszúrva a blokkba) és mennek fel a termosztát környékére, ahol eltűnnek a szemem elöl. Na mindegy, szóval az önindító egyik rögzítőcsavarján-testkábelén van egy hajlítgatható kábeltartó az üresjelző pozitívjához és kidörzsölte a szigetelést. Most nem világít nonstop, próbáltam igazolni a hibát azzal hogy előidézem de nem sikerült, a kábel és a kábeltartó szigetelése is csak pici helyen lehet ledörzsölve. Szóval visszatértünk a megszokotthoz, szépen mutatja az ürest, sebességben nem világít, minden o.k. Viszont sebességben behúzva a kuplungot még mindig világít. Nem zavar, de most már a végére járok. A diódákat az ülésidom alatt (ott is van egy biztosíték a relénél) vagy a tank elötti biztosítékdoboz környékén keressem?
Üdv!Motorom eladása után maradt egy tartalék 16-os első gumim és egy 17-es hátsó ha érdekelne valakit.
130/70-16 Metzeler Sportec M3 2013-as.
190/55-17 Dunlop D212 GP Pro 2012-es
Ertem. Nezd meg a diodakat, azthiszem a biztositekokkal egyutt lesz. 3 labu fekete kicsi doboz. A ket szelso labrol befele a kozepso lab fele nez 2 dioda. Csekkold oket es ha egyik (vagy mindketto) rosz akkor csereld. Tudsz helyettesiteni barmilyen diodaval lenyeg hogy 1-2 Amperos vagy erosebb legyen.
Nem, most már folyamatosan világít, amíg van gyújtás, azaz ott van elfordítva benne a kulcs. Ezt pár napja vettem észre. 2 hete, amikor utoljára mentem vele még mutatta az ürest ha tényleg abban volt.
Sebességben nem, csak akkor amikor be volt hûzva a kuplung. Persze ez is megtévesztő mert megállsz, bevágod üresbe (legalábbis azt hiszed, hogy meglettvegyből) világít a zöld, kidobod a kuplungot, aztán sebességben volt. :D Szinte mindig megtaláltam elsőre az ürest de azért óvatosan engedtem ki és ha félállásban elaludt a lámpa, seb.-ben volt, legfeljebb megkerestem még egyszer az ürest. Hozzá lehetett szokni, fel se tűnt már. Ez azóta volt ilyen, hogy csere lett a fesszabályzó vagy az önindítórelé. Szóval ez a gond múlt most el mert most már állandóan világít a zöld...de ez már gáz, szerintem szólni fognak érte.
Aha. Szóval csak akkor világít az üres ha kupplungolsz?
Ú de jó, köszi. 2 hét állás alatt romlott el teljesen, nem csesztettem a deklit hogy alákerüljön. A lánc esetleg elnyírhatja a vezetéket? Este meg is nézem. Valamikor régen amikor cserélve lett az önindítórelé (vagy a fesszabályzó?? tényleg rég volt) és azóta nem csak üresben mutatta hogy üres, hanem sebességben is, ha behúztam a kuplungot. Lusta voltam visszavinni. :/
Lehet ez 2 vezeték felcseréléséből?
Lenne még egy tünet de nem akarlak összezavarni vele, elöbb megnézem a tippedet.
Köszi!!!
A szenzor a lanckerek alatt lesz. A rajzon pedig a "neutral indicator switch" lesz. Szerintem a deklit becsipte a vezetéket.
Valaki el tudná röviden mondani, hogy hogy van a 28-ason az üresjelzés? Néztem ábrákat de nem találom a kapcsolót vagy valami hasonló funkciót betöltő dolgot vagy nem ismerem fel. A generátorfedél alól kijövő vezetékeknél lenne? A hiba: állandóan világít az üresjelző, asszem' nem lesz jó vizsgán.
Valaki el tudná röviden mondani, hogy hogy van a 28-ason az üresjelzés? Néztem ábrákat de nem találom a kapcsolót vagy valami hasonló funkciót betöltő dolgot vagy nem ismerem fel. A generátorfedél alól kijövő vezetékeknél lenne? A hiba: állandóan világít az üresjelző, asszem' nem lesz jó vizsgán.
Én is hozzájuk fogom vinni az enyémet, nem is nagyon találtam másokat elérhető távolságban.
itt újítanak fel rugós tagokat:
http://www.ohlins.hu
Jaja ezt megtaláltam 1490-ért ezt a relét....csak a bekötés érdekelne.
Dömsödön van egy szervizes aki ilyeneket csinál el kell küldeni akár postán . Hirtelen több infom nincs de ha megtalálom jelzem.
Sziasztok!

Hol tudom a 919-es ben a hátsó rugós tagot felújíttatni és mennyiért???
Valakinek tapasztalata a témában?
Az első az olajcsere után rendben lett de a hátsó...:-(