Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ló@ úgy beszél
ismerek egy csomót aki kintről települt át. 2 mondat után megmondom melyik az(persze nem a fiatalokat aki itt tanult)
kint is ismerek jónéhányat, eléggé sajátságos a mondatszerkezetük
Egy valóban magyar erdélyi volt kolléganőm akiről ezt csak akkor tudtam meg mikor maga elmondta (vagy 20 éve volt ) aszonta mikor odakerült egy csinos fiatal lány aki fennhangon hirdette, hogy erdélyi magyar és kikezdett a főnökkel....tehát aszonta, hogy aki kint magyar az pont úgy beszél és ír mint Te meg én....viszont minden román tud magyarul....
ebben nem értek egyet
kint egész más a helyzet, ott egész más magyart beszélnek, már ahol még tudnak (erdélyi részen 50 év és alig lesz pár magyarul beszélő ember)
persze aki nagyon akar az tudna írni helyesen, pl helyesírás ellenőrző program
Mindenre van kifogás. Aki meg 'Magyar-Magyar' és nem tud helyesen írni, az meg diszlexiás. Aki meg nem tud ülni egy helyben 10 percet, az meg hiperaktív. Akinek fáj a bele, az meg IBS szindrómás. Akinek fáj a feje, az frontérzékeny. Hagyjuk már a baromságokat. Talán oda kellett volna figyelni az iskolában. Meg ha nem, akkor is van helyesírás ellenőrző, minden nyelven. Az hogy valaki ennyire helytelenül ír, az semmi mást nem jelent, csak hogy igénytelen és leszarja a másikat is. Bogarássza ki aki olvassa. Hát bogarássza a faszom.....
A csapda az hogy" magyarok"!
Egy igaz magyar határontúli nemzettársán nem kér számon helyesírást.
Leírattam a mondataidat a kis unokámmal, és képzeld nem tévesztett! Pedig még csak ötödikes!
Úgyhogy nem tudom kit is keresel?!
Gyenge értelmiség? A helyesírásod alapján nem tudom kit szeretnél munkára fogni...
Bekenet zsírval, oszt jóvan.
Tud valaki Bp. vagy Kecskemét környékén olyan mestert aki karcos és festékhibás autót komplett fényezés nélkül fel tud javítani? Haver adná el a bömösét, de kissé megviselt és tán jobban el tudná adni ha fényesebb lenne.
Hello World! Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Rieju RR50-es gépállatom. A kérdés a következő lenne: Mekkora felniket vegyek és hányas pályagumikat, hogy értelmesen nézzen ki a vasam? Milyen hajtómű olajat tegyek a váltóba? Eddig olyat mondott 1 tag,hogy 80W90es hajtóműolaj megfelel, bár én azt kicsit sűrűnek tartom. Előre is köszi a segítséget.
Helo uraim. Keresek 1 Jo kapcsolatokal rendelkezo iletøt, egy gyors munkara, Alap szintu Bizalom szukeges A honorarium minosegtol fug.

Reszletek mailben.
P.S Ostobak, gyenge ertelmisegel,fogyatekosok kerem kimelyen!
szerintem elég jó motorokat árulnak csak elég drágán.
ha meg beveszik a motorodat akkor áron alul veszik be akkor is ha jó állapotban van.
Az adatlapodat töltsd ki.
Nem szabad! Majd akkor ha rendőrmotor lesz!
Kérdezd meg a csopaki barátomat , akinek a győri fiókban karambolos ZZR 400-as motort adtak el.
Ismeritek a redbaron céget? Csupa jót írnak. Garancia, minőségi szervizelés, részletfizetési lehetőség mindenféle kedvezménnyel, stb. Minden olyan jól hangzik.... De mi a csapda?
Elsőlámpatestbe szabad más színű helyzetjelzőt rakni?
4 ütemű a kis hondám, így minimálisan konyítok a karbantartásához és gondozásához. Természetesen nem külsőleg kell dönteni, hanem motorikusan, próba közben...
Gondolom az 50es géped 2 ütemű! A jó gazda itt nem a polírozást jelenti(4 üteműeknél) hanem,hogy milyen olajat használ,mikor cserélte, milyenek a gumik, indul e vagy lefosott akksiva, leeresztett gumikkall áll egy koszos fészerben. Ilyesmi. Körbesasolsz amikor bemész a garázsába,hogy milyen a környezet. Na sok szerencsét!
Tehát akkor mindenen csak az előző gazdája múlik. Ha ő nem bánt jól a motorral, akkor nem is jó a motor. De egyébként kiváló kis gépek, nincs velük probléma. Hálás köszönetem mindenkinek, ezeket az infókat szerettem volna tudni! Akkor bátran vehetek ha jó a gazdája.
Na az nem lesz. Nem vesz a haver 1,8as trudit mert ha eladja az 1,4est női igények merülnek fel és félő,hogy többet nem lesz motorja.
Ha meg van a választásod akkor tedd azt! Töröm itt magam a Virago érdekében.....
nem a tempó számít meg a rohanás, hanem a rezonáló 1800as blokk a tököd alatt
Még csak B jogsim van, most akarom letenni a B125-öt. Nagymotorra még le kellene tenni az A2 kategóriát és rá két évre a nagyot. Csak azért vizsgázzak ketszer hogy legyen egy nagymotorom, köszönöm nem kérem. Meg a mostani fizetésemből 15 évig gyűjthetnék a nagyra. Nem tartozok a 100ezret meghaladó keresetűek közé, de attól még motorozhatok. Ezért kell egy max 500k Ft körüli motor. Újonnan nem gyártanak 125ccm-et csak a keeway-t, de annak kaka hangja van. Ha choppert veszek, akkor legyen chopper a hangja. Ezért (is) tetszik nagyon a honda :p