Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vedd le a hajtómű hátsó kuplungharangját.Egy olajszűrőfogóval ami filces fogd meg a harangot,lazitsd meg a csavart,majd vedd le.Alatta a röpsulyos kapcsoloszerkezet-az egészet huzd le a tengelyről és nézd meg hogy a röpsulyok rugói nincsenek e eltörve kinyulva.Szükség esetén vegyél erősebbeket-vagy rakasss bele szervizben erősebbet ha magad nem tudsz belerakni.
Sztenderen, már kis gázadásnál elkezd forogni a hátsó kerék, olyna 3000 fordulaton, akkor itt volna a gond. Pontosan mit kell megnézzek, mi lehet a hiba?
Szia!Milyen fordulaton kapcsol a kuplungod?Azt hiszem van fordulatmérőd a motoron.Mert ha nagyon alacsony fordulaton már kapcsol esetleges rugógyengülés vagy törés miatt a röpsúly,akkor még nincs elegendő nyomaték a motoron.Ha jól tudom olyan 4000 körüli fordulaton kell bekapcsolni a hajtásnak.Sztenderen meglátod.
Szia!Hidegen és melegen is egyaránt csinálja. Itt nálunk nincs kimondott Kymco szakszervíz, csak motorszerelő és motorosbolt. A motorszerelő azt mondta hogy ez ilyen, meg kell szokni. Én nem hinném hogy ez normális, ezért is kérdezem itt a forumon hátha valaki találkozott már ezzel a problémával és tudja a megoldást.
Szia!
Hidegen vagy melegen csinálja?
Távolból egy szerviz sem fog segíteni, de ha megtekinted hogy az ország területén hol forgalmaznak ilyen márkát ott nagy valószínűséggel szervizelnek is. Bár amilyen némelyik szerviz, hááát. . . . ., tisztelet a kivételnek mert ugye ilyen is van. Azért próbálkozz ám.
Sziasztok,Kis segítség kellene! Kymco Grand dink 250-es motoromon ha kicsit húzom oda a gázt óvatosan akkor alsó fordulaton megfullad és így tartva a gázt nem is indúl meg hanem elkezd lefulladni, ha hírtelen húzok neki innen egy nagyobb gázt akkor megtorpan és megindúl. Viszont ha egyből kövér gázt húzok folyamatosan akkor ezt nem csinálja. Felállítva közép sztenderre ez a jelenség nincs, mondjuk ilyenkor nincs terhelve a hátsó kerék. Szerintetek mi lehet a baja?

Levegőszűrőt és karburátort kitakarítottam, új a hajtásszíj és a görgö is.
Ha valaki tud valami jó Kymco szervíz elérhetőséget ahól rékérdezhetek a problémára az is jó lenne.
Hali!

Van egy eladó Kymco-m ha valaki érdekel:http://www.hasznaltauto.hu/motor/kymco/kymco_people_50-6359393
Semmi gond, valahol el kell kezdeni.
Ok.
bocs az értetlenkedésért.
Végigmérem.
Még egyszer köszi.
fec73
Rossz az érintkezés vagy szakadt a vezeték . Végig kell bogarászni.

Wire Terminals Upper Lower
G~Y/W 36Ω 700Ω
G~L/W 550Ω 160Ω
Y/W~L/W 600Ω 600Ω

A betűk a vezetékszínezést jelentik.

Ezeket az értékeket kell mérni a szintjelzőn, legalább is az enyémen. Meg kellene nézni a szerelési leírásban, hogy a Tiédnek is ezek az értékei.
Ha kontaktus hiba, akkor mi lehet?
Ellenállás probléma?
Inkább elektromos hiba szokott lenni mint az úszó kilyukadása, de minden lehetséges.
T.csibewer,

köszi szépen a tippeket,megpróbálom kimérni.
az úszó nem lehet lyukas?
Üdv.

fec73
Persze először a vezetékeket ellenőrizd, hogy nincs-e szakadás vagy kontakt hiba.
Szia!

A szintjelző behalt nagy valószínűséggel. Nemrég már egy kollégának megírtam ide, hogy hogyan lehet kimérni a szintjelzőt elektromos meghibásodás kiszűrése végett.
Sziasztok!
A segítségeteket kérem.
Kymco Filly 4t üzemanyag szint mutató üres tankot jelez, de a tank tele van.
Mit nézzek meg? Mi okozhatja a hibát?
köszi
fec73
Köszönöm szépen a segítséget.
Lementettem::):)
Hali! kymco grand dink 250 keresek tükröt. Köszi!
Lehet közvetlenűl a rajzról is ellenőrizni
Lementettem csak nagyításkor már nem lehet elolvasni a feliratokat az ábrán.
Szia!Ezen az oldalon találsz rajzot is - igaz lementeni nem lehet de tájékozódásnak jó.
http://www.scribd.com/doc/2153...
Ha megnézed a helyzetjelzők teljesen máshonnan kapnak áramot mint a reflektorok,csak a negativjuk közös.A tompitott és az erős szál a leirás szerint a fehér és a sárga,a közös negativ a zöld.A reflektorok táplálása a Light Control unit ból jön két közbenső csatlakozósoron keresztűl.Azért el lehet igazodni.Ezeket kellene kimérni hol veszik el a fesz.Ha kinagyitod elég jól eligazodni - remélem a szÍnek passzolnak a motorodhoz és tudtam valamit segíteni.
Köszönöm szépen, azt is átnézzük.
Kapcsolót, kábelezést.
Sziasztok.

kymco people 200i robogó, csak helyzetjelző világítás van.

Hátsó világítás rendben.

izzó csere is volt,mégsem világit egyik izzó sem,biztosítékokat találtam kettőt az akkunál,azok jók.

Mit nézzek még meg?

Köszi.