Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ja, és a láncot is lusta vagyok fújni, jó ha 2-3000-ként fújok rá, de olyan is volt, hogy a lánc egész életében nem kapott semmit, amúgy akkor is pont ugyanannyit ment el mint amit fújtam csak félév múlva rozsdás lett a külseje.
A spray-nél klasszisokkal többet ér az olaj, nekem épp azért nincs olajozóm mert lusta vagyok foglalkozni vele, de ez a megoldás elgondolkodtatott met tényleg nem nagy kunszt felszerelni túrakormányos gépre..........az meg, hogy miért jobb az olajozó csak egy kis elmélkedést igényel, végiggondolni a lánc felépítését, elgondolni, hogy milyen hatások érik és rájönni.
én voltam már pár túrán, ott ha egyszer előkerül egy láncspray akkor fele helyben elfogy..... igazándiból nem az a párszáz ft a lényeg hanem hogy cipeled, vigyázol rá hogy nem bökje ki valami eszköz aztán a sok trehány meg élvezi a "nyűgöd"
nekem még az olajat is elkéregetik, tökmindegy hogy láncra vagy motorba való...a belsőkről ne is beszéljünk, érdekes mód mindig elfelejtik, ha meg szólsz akkor egy zsugori dög vagy, de akkor se küldik el....a következő túrára meg persze elfelejtődik az egész
Ha valaki lusta 500 km-enként spray-vel befújni a láncot, az fogja szerinted x percenként tekergetni egy túrán? És ezért még adjon ki huszonezer forintot is?
Volt nálam egy haver és az unixban vett egy olajzót, annyira nem volt olcsó (valami huszonezerre emlékszem), de nekem tetszett, kis tartály a kormányon (elég dizájnos, nem az a vad kínai) amin ha adagolni akarok tekerek egy felet a kupakján és nyom egy kis olajat a láncra, ha esik többször tekerem, nem kell csap meg semmi, persze ennek is megvan a maga hátránya, az emberi faktor, ha elfelejtem nem fog olajozni.
Ha van kocsibontó a környékben ott is megnézheted a benzin szelepet
Használtan kb semmi értéke nincs, és a 30 éves szelep is jó
Van kézi is, de azt nem javaslom, nyitva felejted. Mint a régi kismotorok benzincsapja. Ez való hozzá csak, ami automatikusan nyit-zár.
meglátjuk..keritek egy ilyen szelepet...
másfajta nemjo,csak ez?
áh,annyira nem értek az áramhoz...nem variálok.
Ha a leírást megvalósítod, pont jó lesz. Nem kell rá semmi szabályozás.
Az gyújtásra nyit, levételre lezár. A 0,5 mm külső átmérőjű tű adja a kb jó, 1-2,5 perc közötti cseppszámot, ami pont jó.
a benzinszelep csak nyitni és zárni tud
szóval vagy az átmérőt csökkengted vagy csinálsz egy időzítőt hogy az nyitogassa
egy 555 ic-vel és pár filléres kacattal meg tudod az időzítőt is csinálni párszáz forintból a nyák relé lesz a legdrágább dolog a rendszerben de ha valami kacatből ki tudod forrasztani a relét akkor tényleg csak párszáz ft lesz a beruházás
üdv. átnéztem,thanx.
mágnesszelepen kivül mindent betudok szerezni ingyen...

csak az a lovato szelep jó? az állithato h hány mp-ként pumpálja az olajat?
Á... melóból hazafelé még bringával is jobb.
akkor legalább nem kell visszajönni
a vissza utakat mindig is utáltam
Ini, sztem pont azért kéne sietned, nehogy meghalj végelgyengülésben mire odaérsz
Varj! Az is 190km/h..annyit vegre nem megy egy tura haccazas
vagy tegyen akkora lánckereket mint a felni
Kettestől felfelé szedd ki a fogaskerekeket a váltóból, és simán tudsz majd "túrázni"!
múlt évben voltam 3x is túrázni robogóval 100-120km távokat
és kurva jó volt, mentem ilyen 35-40es tempókat hogy ne ordítson a gép aztán egy csomó mindent láttam amit addig még sosem, pedig amerre voltam mindenhol jártam már
én már elég öreg vagyok ahhoz hogy ne siessek sehová sem
Neha a sportgepeseknek is vannak jotekony napjai amikor engedik hogy a turas haverok ugy erezzek komoly csapattal motoroznak
Masreszt igaz hosszu tavon a sportmotorok nem tudjak tartani a nezelodos tempot de a baratok kedveert neha igen
Biciklivel
unatkozom ezen a hosszú hétvégén....
nekem már szerda óta hétvége van és csak kedd este indulok vadászni
Má megint vitát szítasz Te kis demoralizáló
azért az a sportgépes aki túrásokkal kirándul nem teljesen tiszta

bár a fogarason rá is tudtam volna előzni a sportgépes szakosztályra a ténérével
máig se tudom elképzelni mit izzadtak azon annyit, komolyan mondom biciklivel lehagytam volna őket lefelé menetben
Akkor felreertettem amit a vacsora-sorivas rohogesrol irtal es hogy nagyon sajnalod aki nem erti..
Egyszeruen nem erdekli nem szamit ez ilyen egyszeru