Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Putyin

"Nincs olyan problémánk Svédországgal és Finnországgal, mint Ukrajnával" – nyilatkozta az orosz elnök a türkmenisztáni fővárosban, Asgabatban tartott sajtótájékoztatón, majd hozzátette, hogy a két említett országgal nincsenek területi vitáik.

Ha Finnország és Svédország akar, csatlakozhat. Ez rajtuk múlik. Bármihez csatlakozhatnak, amihez akarnak – közölte. Azonban nyomatékosította, hogy ha

katonai kontingenseket és katonai infrastruktúrát telepítenek oda, akkor kötelesek leszünk szimmetrikusan reagálni, és ugyanazokat a lépéseket tenni azokon a területeken, ahol veszély fenyeget bennünket.

"Eddig minden rendben volt köztünk, de most lesznek feszültségek, ez nyilvánvaló és elkerülhetetlen":
Asszem siman bekoltoznek bogyo melle,vagy megbusztul vagy elmenekul nakstejn melle. 😆
hát ezen mi a meglepő? Ha roma, muszlin vagy ukrán menekült lenne a szomszédod a házad csak a negyedét érné (kezeit széttáró) Ha te lennél a szomszédom egy ft-al sem érne kevesebbet a házam sőt minden nap amikor találkoznánk egy vékony mosollyal a szájam szögletében meg tudnám kérdezni, hogy hogy áll az ellenzéki összefosás szomszéd? 😂 Gyurtok már 2026-ra?(fetrengős) ááá minden napomat felvillanyoznád a bosszús tekinteteddel (fetrengős)
azokra a műanyag csöcsökre miért kellene büszkének lenni? ha van elég pénzem a kutyámra is tudnék ilyet tenni 😂
ellenben a hátsó része nagyon jó volt régen, mostanában nem láttam de azért látszik hogy van munka benne rendesen
mondjuk ha már paripa arcú akkor inkább az ilyen gizdákat bítnám nyerítésre: https://youtube.com/shorts/gPf...
Most is jön a gáz.ugyanabban az ütemben mint eddig
Te meg kapsz egy termobárikus ajandekot. 😆

http://youtu.be/NLdyZTM0ij4
Nesztek, bammeg. Mert megérdemlitek! 😂

https://www.origo.hu/teve/2022...
😂
erre ne vegyél mérget (gondolkodós) Télire már oroszország közvetlen szomszédunk lesz 😅
légpuskába ólomlövedék való az nem túl környezetbarát (ujjával nemet mutató)
nekem ini csinál fúziós generátort a garázsomba engem nem érdekel lesz e e vagy mibe kerül az energia(kezeit széttáró)
😂
A kötelező iskolalátogatás és
az iskolai végzettség
A kötelező oktatásban a roma gyermekek kisebb
arányban vesznek részt, mint a nem romák. A vizsgált
A FELMÉRÉS LEGFONTOSABB MEGÁLLAPÍTÁSAI A ROMÁK
OKTATÁSÁRÓL
Az FRA, az UNDP, a Világbank és az Európai Bizottság közös kiadványa, The situation of Roma in 11 EU Member
States – Survey results at a glance (A romák helyzete 11 uniós tagállamban – A felmérés eredményeinek
áttekintése) címmel bemutatja az UNDP és az FRA romák körében végzett felméréseinek egyesített adataiból
levont főbb megállapításokat, többek között az oktatás témájában:
• Alacsony részvétel az iskola előtti nevelésben: A négyévestől a tanköteles kor kezdetéig vizsgált roma
gyermekeknek átlagosan csak a fele vett részt iskola előtti vagy óvodai nevelésben a 2010/2011-es
tanévben.
• A legtöbb tagállamban a kötelező oktatásban magas a részvétel: Bulgária, Görögország és Románia
kivételével a 7 és 15 év közötti roma gyermekek közül tízből kilenc a jelentések szerint jár iskolába.
• A középfokú oktatást elvégzők aránya kicsi: A vizsgált, 20 és 24 év közötti roma felnőttek közül csak
15% végzett általános vagy szakmai felső középfokú tanulmányokat.
Oktatás: a romák helyzete 11 uniós tagállamban
12
háztartásokban élő, tanköteles korú roma gyermekek
átlagosan 14%-a nem vesz részt az oktatásban,
szemben a környékükön élő nem roma gyermekek
3%-ával. A z uniós tagállamok közöt t jelentős
különbségek vannak: Görögországban az iskoláskorú
gyermekek 43%-a, Romániában a 22%-a nem jár
iskolába, ezzel szemben a Cseh Köztársaságban,
Magyarországon, Lengyelországban, Szlovákiában
és Spanyolországban lényegesen kisebb ez az arány
(5–7%). Bulgáriában, Franciaországban, Olaszországban
és Portugáliában 11% és 14% között van az iskolát nem
látogató, tanköteles korú roma gyermekek aránya.

https://fra.europa.eu/sites/de...

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Azt értem, hogy te hazaárulóként nem kapod meg a figyelmet, ami szerinted neked megjárna, így az interneten hazudsz olyant, amit pont az interneten lehet ellenőrizni, de reményeid szerint legalább így a középpontba kerülsz.

Ami amúgy sikerült is, a középpontban vagy. De szerintem te nem így gondoltad.
Van neki?Nemaaaar.
vagy csak a szifilisz megtámadta az agyát
Ronaldo meg dömperke. 😆
Szerintem valami regényiro lehet a csávo, mert ennyit hazudni ép ésszel nem lehet
Nem kérdeztem rá. Elállt a szavam, amikor meghallottam, ahogy az anya kiabált a két gyerekkel: az egyik Rhianna, a másik Beyoncé volt.
Nevet adni ott is tudnak azért, na :D
Ugyanott vagyunk, ahol a piával. Te a pozitív példának beillő, normális szeszt mértékkel fogyasztó kisebbséget veszed alapul - a másik kolléga meg az absztinenciát teszi meg normaként. Az igazság viszont félúton van.

Nekem még itthon is voltak olyan cigány kollégáim, ismerőseim, akikre pénzt-paripát lehetett volna bízni, pedig nálunk kurvára félre van kezelve a kérdés. Isten tudja, hanyadik generációjuk nőtt fel úgy, hogy nem látta a szüleit vagy nagyszüleit dolgozni.
Az átkosban a KMK miatt felvették dolgozni, de hagyták őket lógni a melóhelyen is, csak kárt ne csináljanak. A színpadias vernyákolásra a hivatal kiadta nekik az új lakást, majd a Kovácsék, akik a listán a következők várnak még 3 hónapot (mondjuk ott minden az államé volt és semmi nem volt megbecsülve, ez sem). Még évekkel ezelőtt is volt olyan, hogy a hivatalban sipákolt a nő, hogy ha nem kap segélyt, ott hagyja a kölköt nekik és addig ment a parádé, amíg a polgármester maga nem intézett valamit a pénzügyesekkel - majd mindenki megnyugodott és a nő gyerekestől távozott, a hivatal előtt meg beszállt a Mercibe. Mivel a számosságuk miatt a politikai oldalaknak hasznosak, választásokat dönthetnek el, ezért folyamatosan olyan helyzetben vannak tartva, hogy a zsarolási potenciáljuk nem csökken. A magyar válasz a problémára nagyon nem jó. Főleg annak a nem túl népes kisebbségnek, aki közülük való, de ebben a játékban nem vesz részt.

Természetesen egy teljesen más történelmi helyzetből induló országban teljesen mások az arányok, mert biztos van Ausztriában is "gettós cigány", csak más környéken és kisebb számban. A Britek furcsasága az, hogy annak ellenére, hogy királyság, nagyon sokminden volt állami kézben (amíg Maggie Thatcher be nem avatkozott) és bizony ott se kellett megszakadni a lógósabbjának. A szociális háló elég erős, még ma is sokan alapozzák meg az egzisztenciájukat azzal, hogy 18 éves koruk előtt szaporodnak, mert akkor jár az olcsó bérlakás és a segély, amit kis stiklikkel, hétvégén klubok környékén fű árulásával, kocsilopás-elbontás-eladás és hasonlókkal frankón ki lehet egészíteni. Ott annyival pikánsabb a történet, hogy nem csak a Brad Pitt "anutája" és az a brancs él vissza a helyzettel, hanem sok brit is.

Biztosan akadnak olyan helyek Európában, ahol nem követnek el ilyen hibákat, de nekünk itt Burgenlandtól Keletre nincsen túl sok jó tapasztalatunk - vagy illúzióink.
Ezt megkönnyeztem.
fasza hableányos szökőkúttal 😂
Tenyleg kell a babakek lakokocsi az anutának? 😂
Nyugaton kb ugyan annyi lehetett a cigányok száma mint keleten, csak beolvadtak. Elasszimilálódtak, keveredtek..A mai napig megfigyelhető ez a folyamat. Nagyon jól elfogynak a magyar (román, szerb, stb.) cigánylányok a nyugati legények körében :-)
ismerek párat, mindnek osztrák párja van...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Jenisek
Ezekböl látni néha egy keveset, igazi karavánokban járnak még mindig, sokszor traktor vonatású kocsikkal. De ez is olyan ritka, hogy mondjuk 4-5 évente látni egyszer öket...