Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Faxa.. nekem "csak" megforgott a csapágy, szerencsére idöben észrevettem. Egyébként 36e ft környéke ez a ház gyári ujban.
Köszi, akkor majd ma próbálkozom vele...
Ha elakadok, akkor biztosan írok. :)
Meg lehet legyártatják nekem acélból...

@pbela1
Igen, ott bontottam meg, nem is volt olyan vészes dolog az a két anya, de most még a kerékcsillagot is le kell szednem és az a kis stift meg eddig nem akart még kijönni. Utána még lecsavarni ott is az anyát, aztán elvileg le kell jönnie a kerékcsillagnak.
Megszorult a csapágy és ezt csinálta...
Üdv!
Hogy a fenébe törött ez igy szét? Csak nem 4 csapágyat tettek bele?
1hete cseréltem én is csapágyakat, szimeringeket a hátso tengelynél, nem nehéz melo. Ahogy irták elöttem is, elég a lánckerék felöl megbontani és kicsuszik.
Bár igy elég érdekes lesz lelazitani a kupos anyát a lánckeréknél...
A Quadok nevű topicban volt erről nem rég szó. Szerintem ott olvasd vissza.
jó ez a rajz, és így leesett, hogy hogyan is kell. Bocs, az először anno ide a fórumra jól írtam, csak nem fogalmaztam pontosan. Most meg én is kicsit megkavarodtam, nem ma szedtem már szét.... Természetesen nem a tengelyt kell széthúzni, hanem azokat az anyákat levéve lejön a fogaskerék, és akkor le kell szedni a keresztet ami tartja a felnit....(már értem miért irtad) és úgy egybe ki lehet húzni a tengelyt. Arra gondoltam először, hogy nem a féktárcsa felöl kell fellazítani, hanem a fogaskerék felőli oldalon. De így már tisztán emlékszem. A keresztet úgy szedtük le, hogy megfogtuk csőfogóval a tengelyt, és a másik lazította. Na az volt az egyik kellemes része a dolognak
Szevasztok!
Ltz-hez szeretnék nyomtávszélesítőt csináltatni.
Segítség kéne!Aki már csináltatott,maszekba,cnc-vel!
Vagy inkább vegyek gyárit?
Miből a legjobb,bakelit,alumínium,acél?
Milyen széleset lehet max.?
Nem teszi tönkre a csapágyakat?
Első,hátsó osztókör méretet tud valaki?
Köszi!
hm?
Töltöttem fel egy rajzot, hogy mire gondolsz, hol lehetne széthúzni.
Az az érdekes, ha szét lehetne húzni, akkor nem esne szét a tengely, mert azok a nagy anyák a fogaskeréknek a tartóját tartják csak, tehát az csak simán kicsúszhatna akármikor, ha ennyiből állna a dolog, nem?
Meg néztem e-bayen, de akkor biztos lenne ilyen fél darab tengely is, vagy rossz a gondolatmenetem?
közbe megnéztem az enyémet. Tehát feltételezem, hogy a csapágyházat akarod cserélni, mert eléggé töröttnek látom.... Az a baj, hogy egyszer szedtem szét az enyém, és akkor szétszedtem mind a két oldalát a tengelynek, illetve a felnit felfogó keresztet is leszedtem. De nem kellett volna, csak előre én se tudtam, elég azt hiszem a lánc felőli oldalon meglazítani a tengelyt, és akkor szétcsúszik, és ott marad az üres csapágyház. Remélem erre gondolsz
ezt nem egészen értem. Pontosan mire gondolsz? Ahhoz, hogy csapágyat tudj cserélni, ahhoz szét kell szedned a tengelyt középen. És akkor ki tudod húzni a csapágyházból, és úgy tudsz csapágyat cserélni. Milyen kerékkeresztre gondolsz? Azt nem tudom mi pontosan, amire a felniket csavarod fel?
Az lenne a kérdésem, hogy amikor szétszeded a tengelyt, akkor lehúzod a csapágyházat, nem?
Ahhoz meg le kell szedni a kerékcsillagot is...
Azt hogy szeded le?
és ha a quadon van rendszám a rendőr (valószínűleg) fog basztatni? vagy a rendszám miatt nem fog?
Valaki jó minőségű fejkamerát nem tud? Hol? És mennyiért?
Előre is köszi!
Ltz-je is volt neki(én arra vettem néhány alkatrészt) csak szerintem elkapkodták! Pedig nem volt rég! Egyik quad-os srác most cserélt csapágyakat(SKF) 2500Ft-ból megvolt neki, amire a suzukinál vagy más quadboltban 10-12ezret mondtak neki! És ez csak a csapágy(a ház gondolom még drágább), de azért mihez tartáshoz képest érdemes megkérdezni az árát. De valószínűleg Ebay- n lesz a legolcsóbb.
Köszönöm a számot.
Ma felhívtam, de azt mondta nincs neki ilyen, mert LT-F van neki bontottan...
Újonnan mennyibe van egy ilyen csapágyakkal együtt?
Mert ha nagyon drága, akkor marad e-bay.
első quadom első nap átalakítottam markolatgázosra. Másnap visszaalakítottam, és most már el se tudnám képzelni markolaton. Jobban lehet így kapaszkodni, egy ugrásnál, vagy bárminél nincs meg a veszélye, hogy még rárántasz. Fél óra és megszokod
na, gondoltam.... kösz azért
Szia! Az volt az első amit elvittek!
nem rossz átszokni a gázhúzásról gombnyomásra? am most akkor le lehet vizsgáztatni a quadot rendőrbelekötés nélkül?
a srácnak van vajon első lámpája? bár mintha te is azt kerestél volna....
Szia! A gyári méret Elől 22x7R10, Hátúl 20x10R9. De jó rá más méret is, nekem 21x7R10 és 20x11R9 van fent és tökéletes ez is! Elsőt úgy 11-17ezer-ért, hátsót úgy 15-21ezer-ért lehet kapni újat. Vannak néhol 45000Ft-ért szettek, de azok általában csak két rétegűek(egy hegyes szikla, vagy fadarab kiböki), s nem olyan jó mintájuk van. Megéri kicsit többet költeni, vissza jön az ára! Nekem pl. elől Innova van, hátul pedig Maxxis(kutyacsont mintás, laza talajon tökéletes)mindegyik 4rétegű. Jó választást!
Adok egy számot! A srácnak van egy bontott Ltz-je! De nem tudom, hogy csap.ház meg van-e még. Viszik mind a cukrot! 06 20 491 1911
Amúgy Pesti, de ha megvan leküldi postán! Sok szerencsét!
üdv Urak!

Milyen jogsival lehet vezetni egy ltz-t?
Mert a vizsga meglesz de ezt még nem tudom.......
Sziasztok!
Nincs valakinek egy eladó csapágyháza LTZ 400-hoz?

Leesik a hó és nem tudok menni quadozni... :S