Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De ha egy barom telibebasz reszegen kilonegyvennel biztositas nelkul akkor ugrik a 20m. 😆
Taplo pesti. 😆
léteznek csodák, az auchanban vett 1300 forintos kézmosó csaptelep tovább bírta mint a konyhába vett 15(vagy 17 nem emlékszem pontosan erre) mosogató csaptelep
megvettük az 1300 forintost itthon nézegettem és megtetszett, legközelebb arra jártunk vettünk egy tartalékot is de az már 1700 ft volt
nemrég kellett a tartalékot beépíteni, most még 10 évig gondtalan lesz az élet vele
a konyhaiban meg a mofém csaptelepeken kb 3 évente ki kell cserélni a porcelán betétet mert csepeg
Én tegnap este ezzel szívtam. Mondom állítok az ársapkás melegvízen egy kicsit, erre látom spriccel a hollandi alatt, mondom sebaj húzok rajta ha végeztem. Aztán ma kellett vegyek egy újat. Obi sajátmárkás termék 10 év garival nem semmi, és egész jónak tűnik egyelőre.
csak sajnos a mostani 25 milla nem ér annyit mint múlt évben a 20
Most mondta hogy 7 kellene neki és szarrágó 😆
És nem vevsésen lakok, még Budapest tábla belső felén, csak Vecsés közelebb van mint pesten bármi.
Ha füstté válik, pláne minek spóroljak és szopjak fával, meg aszmával?
Amúgy meg 20millia volt....most 25öt ér 😘
Ja,az más.
nekünk a ház 2/3 része egy légtér, 2 szoba meg ide nyílik
vizesblokkban meg sosem volt fűtés már megszoktuk
Illedelmes es nem nyit be?
Azon is átmegy.miért ne tudna olyat?az már egy másik kérdés hogy milyen hatékonysággal.
Na, olyat azert nem tud. :)
Mert hogy gondolod,megáll a küszöbnél?
Azért tetettem fel 5-öt, hogy ne kelljen forgolódnia. 😉
Mission imposible zart ajton is? 😁
Nalam be :)
Igaz, a lentebb emlitett mereteket meg sem kozeliti az altalam ismert szituacio.
Es bekanyarodik az ajton?
amúgy pont ez a jó a sávos fizetésben hogy aki gazdag az fizessen többet
van olyan ismerős akinek a múlt évi gáz számlája 750 ezer volt, most meg sír hogy lesz kb 3 milla
mindezt úgy hogy múlt évben cuccoltak át az új házba ami 3x akkora mint a régi volt,és a régi sem volt kicsi...
most csak a garázs vagy 80-90nm, 5 autó lazán elfér benne meg egy csomó egyéb kacat, ebből pestem 3 lakást is csinálnának
szóval meg y asírás hogy 3 milla, na de 3 emnernek ugyan mi a fasznak ekkora lakás? ha meg arcoskodni kell akkor miért megy a sírás hogy mennyi a fűtés? ezeket nem értem
Mivel a meleg felfelé száll,így de, fel fog menni az emeletre a "lépcsőn".Az más kérdés hogy elég-e.
Naggyabol tetelesen,te nem vecsesen laksz?
Az nem pest,az a melyvidek. 😂
Mivel a kocsog pesti koltozik szerinte videkre. 😂
Az utobbi 10 evben a valkoi erdeszettol rendeltem.Kb 8 evig befizettem,jott ra par hetre max.Talan 19-20 tol kezdtek nyunnyogni,de csak mert nem volt ember sok penzert sem aki kivagja,felrakja.De meg ugy is megvolt hataridore.
Hogy te a zalai erdeszettol probaltad nem az en hibam. 😂

Elso korben van szigeteles,igaz csak 5 centis,mert 20 eve csak az volt az altalanos.Minden ablak cserelve.
A masik hogy nagy.200 feletti negyzetmeter.
Es hidd el a legkondibol a meleg nem fog befordulni a sarkon,se felmenni az emeletre lepcson.
Es nem kell,de ez van,meg miattad sem koltozom.
2800 kobmetert te a budos eletbe nem futesz el 360 e bol.
Ennyi volt a tavalyi mar modtam naggyabol 40x.
Se a legkondi,hoszivattyu,se a kondenzacios kazan csere befektetese nem alternativaja a meglevo eleg jo vegyes rendszernek.Mert ebbe "csak" az uzemanyagrol kell gondoskodni.
Tudomneked a sporolas azt jelenti hogy 16m ert veszel egy autot azert mert majd 10 even belul utoleri az alternativat.Nekem nem eri meg az egyszeri rohadtnagy befektetes,az se biztos hogy megerem a 10 evet.
De az is lehet hogy a csillivilli teslat,es a nagyondraga napelemfenszered fuste valik keteven belul par termobarikus raketa miatt a repuloterert vivott harcokban a kis zold emberkekkel.
Akik amugyi szabdsagos katonak akik nyaralni mentek pestre. 😂
Jobb a szar asztma kis penzert mint a csilli teszla napelemes-akkumlatoros rendszerrel.
Dehogy Pipi nem 80 éves rozzant nyugger...csak annak néz ki 😆
Ahogy kollégám mondta nekem születésnapomon:
"Kívánom hogy érd meg azt a szép kort, mint amilyen idősnek most kinézel" 😂
Meg azt is odaírták hogy ez 0.8tömör köbméter. Az erdei köbméter meg 1tömör köbméter.
Tehát a 80ezer forintos fa valójában 100ezer.
Plusz az ilyen ömlesztett hasábokkal mindig trükköznek, és jó szellősen pakolják, szóval jó eséllyel az a 0.8 sem igaz.
Talán itt írta egyszer valaki hogy összerakta szorosan és 1/4 köbméter lett 😆
Ezt csak nedvesség mérővel és mérleggel merném megvenni, de amikor erre kerül a sor, akkor úgy is kiderül, hogy baromi drága valójában.
Én valahogy soha nem találok rezsicsökkentett fát. Még évekkel ez előtt akartam venni 5 köbmétert, csak hogy legyen. Az erdőgazdaságok sem hajlandók ide szállítani, mintha Budapest valami hasábfa maffia kézben lenne, és nem akarnának balhét. Ha magam bérelek 3.5 tonnás teherautót akkor úgy meg az erdőgazdaságból sem lesz olcsó.
Na meg a másik hogy ott sincs mindig hanem tudni kell mikor kell odamenni, a faszom szórakozzon ezzel is hogy a nyakukra járjak hetente, hogy mikor lesz vágás, szóval letettem a beszerzésről.

De rendben, köcsög pesti vagyok, lusta is vagyok utána járni, és meg is érdemlem, ezért nézzük a te áraidat. 370ezerért az éves tüzelőt megvenném. Nekem most a rezsi növelt gázszámlám éves szinten 360 lenne ha gázzal fűtenék, és még baszakodni sem kell vele. Villannyal szintén havi 30-ra számoltam a fűtésszámlát, de ez csak a fűtési időszakban. Ha van egy kis szerencsém összességében nem fog így változni a gáz és villany összessége. És ebbe a napelemet nem számoltam még, mert az akkumulátor beüzemelésére még nem volt időm.

Igaz, nekem elég takarékos a házam. Egyetlen klíma elég a lakáshoz. Központi folyosón van amiről befűti az összes szobát.
Mondjuk nem tudom mi a francnak neked 7 szoba, azt meg végkép hogy miért kéne az összeset kifűteni, mert jó ha ketten 3-at használtok.
De egy levegő víz hőszivattyúval akár ez is megoldható. 7 darab klímánál mindenképpen olcsóbban megúsznád.
Najó, mondjuk az is igaz, hogy valószínűleg egy hőszigetelés sem ártana nálatok, hagyományos radiátorral szigeteletlen házben nem lesz hatékony a hőszivattyú, szóval kellene ráköltened, aztán úgy is csak két heted van, mert elvisz a COVID oltás 😂

Nem is mondtad hogy van napelemed, nem úgy volt hogy az faszság? 😂

Na meg aztán az a cardio sem látszik rajtad 😆 tudom, tudom, nem kövér, csak vastag a bundád 😆
Egyenlőre nekem is kellemesen zárt állapotban maradt a gázcsap, de kíváncsi leszek egyrészt a fogyasztásra, másrészt arra hogy meddig lehet befűteni a házat ezzel, mert most még a nappali meleg és napsütés is egész jól szinten tartja a ház hőmérsékletét, csak erre kell kicsit rásegíteni, de 3 nap hidegebb időjárás esetén elkezdenek áthűlni a falak, akkor meg már nem elég a könnyű rásegítés.
nálunk napi 12 órában vagdossák és hasogatják a fát annyira van igény
ha most rendelsz akkor januárban kapsz
szóval ennyi igény van a hasogatott fára
igaz nem kalodázzák
van egy másik cég az kalodázza az oszlopokat-karókat csinál aztán a maradékot árulják meg a karó/oszlop hegyeket
itt nem vagdossák fel konyhakészre mert nincs kapacitás, ezek is forognak bőszen, mondjuk ott mindig is nagy volt a forgalom, még 20 éve is
Akkor te ezekszerint valojaban 80 as rozzant nyugger vagy tarsashazban. 😆