Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, kép.......
Folytatom, nem kezdem.
Motorozzunk.....bár szarrá áztunk de a 8-ason szárazság 23°.
Tefajtáddal?
Kezded megint????
A "tefajtád" milyen??? 😂
Látod, ez a baj a tefajtáddal.
Ne magyarázkodj, irány haza! 😂
Öngyógyítás!
És öblítsd le egy kefírrel, attól minden bajod elszáll! 😂
A lehetőségeihez képet. Bár nem itt, hanem egy szomszéd topikban a 43 évet dolgozott takarítónőt emlegettem, akkor gondolom - habár neked nem egyértelmű, mert mint mindig, most is végletekben vagy képes csak gondolkodni - tisztán lejön az értően olvasni képes embernek.

:-)
Akkor ez azt jelenti, hogy te kevesebbet teszel mint egy "gazdagabb" akkor neked irány haza?
Gratula!
Akkor így már tiszta?
Remélem.
Igen pont én. Nem láttad a hozzászólásnál a nickemet?
Meg írtam ugyanakkor, amennyit beletesz a közösbe. Gyorsan felejtesz.
"Ezért nem juttok ti semmire, mert mindig a másét lesitek."

Te mire jutottál? 😂
Pont te írod? 😂
Ki is írta, hogy aki annyit fizet annak annyi jár?
Gyorsan felejtesz.
Jaaaaaaaaaaaaj, a szokásos lózung. Majd ha te, majd ah az anyád, majd ha...

Inkább te mond meg, ha téged bevisznek valami nagyon fájdalmas és végletessel, és bevisznek előtte egy nemátalakító műtétre valami mocskos buzit, mert hát ember = emberrel.
Ugye, hogy ugye.

Ezért nem juttok ti semmire, mert mindig a másét lesitek.
Lehet.
De azért érted a problémát?
Közelítsd meg onnan a témát, hogy bevisznek téged egy feltételezett betegséggel és megkérnek, hogy állj a sor végére vagy gyere vissza holnap, mert tőled vagyonosabbak állnak sorban vizsgálatra. Nekem abszolút nem esne jól. Kíváncsi lennék az arcodra, amikor közlik, hogy távozz!
Az LHC mérnökök nem érdemlik meg a nagy lóvét... a nagy eszükkel olyan bakit csináltak, hogy sokmillió juró ment rá, plusz fél évig állt a berendezés 🙁 Ütköztetik a protont, meg a világ keletkezésén agyalnak, de annyi esze nem volt egyiknek se, hogy egy hűtőcsövet rendesen összerakjon 😅
Nem tök mindegy? Vége a fogyasztási évnek, jövőre megint kezdődik elölről. Persze érdekes kérdés, hogy aki betermel, az az átlagfogyasztáson felül pluszban visszaveheti a betermelt mennyiséget (aki szaldós persze)?
most nézem nagy a baj itthon
jövő héten olvassák le a villanyórát és kb 700kwh fogyasztás hiányzik az átlag fogyasztáshoz
én valahogy későbbre emlélkeztem a leolvasásra, így az idei klímás fűtésre elveszett egy csomó olcsó áram
ráadásul a havi számlám is kevesebb lesz emiatt aztán ha ki akarom maxolni az olcsó áramot fűtésre majd jövő ilyenkor fizethetek többet az elszámoló számlán
Az a baj, hogy ti mindig az álhumanista igazságot keresitek, de csak azt fogadjátok el, ami nektek tetsző.
Pedig ebben nincs az az igazság, amit kerestek. Többet érő a munkája, nagyobb a felelőssége, többet profitál belőle akár a munkaadója akár a társadalom, így többet is fog keresni.
Ilyen tök egyszerű az igazság, ami megtalálható a történetben.
Amit te körülményesen megfogalmazol, az a színtiszta bolsevizmus, de csak addig, amíg a te és a tőled vagyonosabb közti különbséget vizsgáljuk, mert amint a te és az utolsó utána koszos afrikai nigger vagyoni helyzetét vizsgáljuk, akkor már megfelelő az, hogy te lényegesen jobban élsz.
a hadronütköztető mérnök keressen többet mint egy villanyszerelő
de csak annyival amennyivel keveseb ideig tud lenni mérnök
pl egy villanyszerelő már 17-18 évesen pénzt keres, egy mérnöknek meg sokszor 25-26 évesig iskolába kell járnia
bár ha azt vesszük hogy egy mérnök akár 70 évesen is még tud okos lenni egy villanyszerelő nem feltétlen tud eddig dolgozni hiszen nekei sokkal rosszabb körülmények között kell a munkát végezni, emiatt előbb tönkremegy a szervezet
szóval nagyon összetett ez a dolog
de az biztos hogy a jelenlegi rendszer nagyon igazságtalan, ellenben működőképes
Hát nem mondanám, hogy van benne ráció. Amúgy az egyforma végzettségű, egyforma értékű munkát végezve, az egyforma tájegységen élők kb. egyformát is keresnek.

Vagy azt akarod mondani, hogy a nagy hadronütköztetőt felépítő mérnök annyit keressen mind az utolsó ingyenélő senki, mert neki is ugyanannyiba kerül a kenyér?

Ja, és miért keres kevesebbet az egyik mint a másik? A kereslet és a piac - amúgy kegyetlenül igazságtalan - törvénye ezt teszi a társadalommal. Amire nagyobb a kereslet, annak drágább az ára.
Napokban mentem vele melóba nagyon kis mokány autóka, törpe könnyű vele parkolni, kanyarokban meg hasít mint az öreg bájer. 😊
ebben az egyforma munka egyforma fizetésben van ráció
csak kurva nehéz lenne ezt összehangolni
pl egy ápolónő miért keres sokkal kevesebbet mint egy villanyszerelő alkalmazott?
Nekem nem kell bemutatni ezt.
Amúgy a minap istentelenül összebalhéztam az egyik jómunkásemberrel, mert egy harmadik személy a sok cigi miatt lerokkantosodott - amúgy kőműves - és sírt, hogy mi lesz vele, mert 20 méter után meg kell állnia pihenni, erre mondtam, hogy de jó, majd én is mondom, hogy a hétvégén a sok motorozástól és fagyievéstől úgy kivagyok, hogy én is csak üldögélni szeretnék.
Na, erre a harmadik hülye fel volt háborodva, hogy ezt utálja bennem, hogy az én motorozásomat összekeverem az ő - ő is dohányzik természetesen - betegségével.
Természetesen nekem sem kellett kétszer mondani, közöltem vele, hogy a "betegségét" pallossal pontosan 2 másodperc alatt meggyógyítom, és pont azt a kezét, amivel a szájához emeli a cigit. Amúgy ez az igazi őskomcsi, mert szerinte mindenkinek közel egyformán kéne keresnie, mert mindenki egyforma pénzért kapja a kenyeret a boltban...