Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De az indulast es a szoros csavart is el kell viselnie, gondolom az akksi is okkal cirka 10C-s ezekben. Tok tudja, nem kattan-e ki egy olcsobb 12V 6-8A-es tap egy ev alatt.
Szemelyszerint en nem szeretek madzagokkal huncutkodni, 3 db 18650 es viszon' latas.
Hát csak a számokból: 1,5 Ah ugye az akku, ha 15 A-t fogyasztana, 6 percig se működne... haver DeWaltja egy régi PC tápról megy, az nincs 10 A se.
én nem voltam oda a bannerért, mondjuk a bosch is egy fosch lett, sok éve még egész jókat gyártott
valami újat akarok kipróbálni 😁
gondolom semmi különbség nem lesz, spórolnak az anyaggal és elrohad a bele 2 év alatt
nem a semmiért harmada az ára mint egy jobb kivitelű akkunak https://www.powergom.hu/akkumu...
Bannerezek, alig drágább és nálam igen hosszú időket mennek.
Láttam élőben az egyik bimbóját még 83' körül. Nem volt az rossz, egyszer meg a liftből " szabadított" ki. 😁
én is próbáltam vezetékkel meg 2ah kis szünetmentes akkuval szarakodni de picsa gyenge volt és idegesítő a vezeték
sajnos nem tudom mérni mert amper mérő dugóban maradt a multiméter aztán rámértem az akku feszültségre, aztán hiába cserélem ki a biztosítékot benne nem mér ampert
mi anno az aliról rendeltünk olyat ami 3ah volt ráírva persze csak 2 ah volt benne de a 2 akku olcsóbb volt mint a boltban egy gyári
de most ránéztem az alira, kurva drága minden, olyan geciszar a forintunk a dollárhoz képest hogy értelmetlen rendelni
én áttértem a lidl kacatokra, a régi makitához képes(amikor új volt) rettentő szarok, de kis pénz kis szerszámgép
erős, izmos, meg 5 év jótállás minden van, de finom melót ezekkel a 20 voltos szarokkal nem lehet csinálni, a makita anno kurva sok mororblokkból segített kivenni a berohadt csavart, a parkside a legkisebb fokozatban is eltépi a gecibe
Ugyan nem ini vagyok, de ilyennel volt dolgom, 12V-os Nimh pakk az.
10C eleg oda, azaz 12V 15A.
Hahó Ini,ki sok minndenben otthon vagy!
A Makita 6271D csavarbehajtónak mekkora lehat az üzemi áramfelvétele?
Csinálnék neki külső tápot,ha az akksik kimúlnak.
Köszönöm.
13 éves adatnál nincs frissebb? Sztem azóta a dohányzás visszaesett valamennyit - köszönhető ez az árának, a mindenütt tiltásnak, meg részben az e-cigiknek.
Amúgy én általában a káros szenvedélyekről beszélek tegnap óta. A dohányzás az egyik.
De. Bár nem fogod elhinni, meg nem is a legfrissebb adat, de mivel arányaiban nem változott szerintem a helyzet, így mindenesetre érdekes az alábbi:
A 2010-es kormányváltást követően a médiában komoly vita alakult ki „A nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény módosításáról” című törvénymódosításról. Célok: A szerzők azt vizsgálták, hogy a dohányzás milyen mértékben terheli a társadalmat. Módszerek: Az irodalom alapján tudjuk, hogy a magyar lakosság körülbelül 30%-a dohányzik. Ennek egészségügyi hatásai jelentősek, van olyan betegség (tüdőrák), amelynek kialakulásában 90%-os. Eredmények: A szerzők a gyógyító-megelőző kassza költségeinek 17,2%-át és a gyógyszerkassza kiadásainak 15,0%-át vezették vissza dohányzás által kiváltott betegségek gyógyítására. A táppénzkassza hasonló terhelését is számítva 2009-ben hozzávetőlegesen 174,6 milliárd forint kiadás terhelte dohányzás miatt az Egészségbiztosítási Alapot. A szerzők azt is kiszámolták, hogy a táppénz miatt kieső munkanapok éves szinten 95,0 milliárd forint GDP-veszteséget okoztak. Az irodalom alapján hétéves élettartam-rövidülést, népgazdasági szinten pedig hozzávetőlegesen 594,9 milliárd forint kárt okoz, nem beszélve a családokat érő anyagi és érzelmi hatásokról. Következtetés: A szerzők vizsgálata alapján tehát 2009-re számolva összesen 864,4 milliárd forint dohányzás okozta veszteség mutatható ki. Orv. Hetil., 2012, 153, 344–350.

https://akjournals.com/view/jo...

ELSŐ RÉSZ
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG 2009. ÉVI KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉSE
Első Fejezet
A KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉS KIADÁSAINAK ÉS BEVÉTELEINEK FŐÖSSZEGE, A HIÁNY MÉRTÉKE ÉS FINANSZÍROZÁSÁNAK MÓDJA

1. § Az Országgyűlés a központi költségvetés 2009. évi

a) bevételi főösszegét 8 300 171,5 millió forintban,

b) kiadási főösszegét 8 960 963,4 millió forintban,

c) hiányát 660 791,9 millió forintban állapítja meg.

https://net.jogtar.hu/jogszaba...
ennyi ember között mindenre találni kivételelt is meg megerősítő adatot is

alkeszból biztos van sok rokkantnyugdíjas, cigisből szerintem nem sok
rengeteg 50-60 éves embert ismerek aki mindig is dohányzott és kb kutya baja
olyat akinek volt csak egyet, ott keményen bejátszott az érszűküket, műér, láb levágás minden volt
de hithű ember volt az utolsó napig szívta folyamatosan a cigit vilt hogy kettő égett egyszerre
mondjuk az is már rendes nyugger volt amikor vágták a lábát
Emlékezel, hányszor nevettem azon, hogy mindig, mindenki megélte legalább egyszer az alábbi történetet?
A nagyfater napi három doboz Munkás-t szívott el (mezítlábasat persze), és mégis 92 éves korában úgy halt meg, hogy leesett a bakról, DE! ellenben a szomszéd 26 éves Pista gyereke, aki vega volt, nem ivott, nem dohányzott, és mégis 26 évesen gége/torok/tüdőrákban halt meg.

Amúgy van adat, a ráeső rokkantnyugdíj, a táppénz, a kórházi költségek, a gyógyszerártámogatásuk, a kieső jövedelemadó, az árvaellátás meg a tököm tudja mi lehet még.
úgy gondolom ez is egy olyan adat ami jól hangzik, de bizonyítani nem lehet mert nincs pontos adat, és soha nem is lesz

pl após gégerákos volt és sosem dohányzott, ha dohányzott volna akkor annak a számlákára írták volna
Már csak én. kb. háromszor beraktam, hogy százmilliárdokkal veszteséges a dohányzás.
Évente.
opel jövő aug biztos velünk lesz, utána már nem biztos
lehet végül peca akku lesz belőle 😂
toyotába spirálcellást veszek ha kihal a jelenlegi, azt megtartjuk még 6-8 évig
Ezt a márkát veszek mindenbe, csak az egyel magasabb polcosat.
csak letérdelt az opel akku már múlt télen töltögetni kellett, most meg nem is teker
kíváncsi leszek erre a típusra: https://www.auto-motor-akkumul...
állítólag az alsópolcos akkuk között az exide egész jó
a bosch akkuk 2-3 teleket bírnak meglátjuk ez meddig él
azért érdekelne az hogy mennyi áfa+jövedéki adó megy be a kasszába és mennyi pénzt költenek az orvoslásban a cigaretta által okozott egészségügyi anomáliákra
gyanítom hogy több a bevétel mint a kiadás
az alkohol más, az azért le tudja rontani gyorsan a szervezetet amnyira hogy utána leszázalékolják
orvoslásra ezek se sokat költenek ismerek pár alkeszt, doki nem látja őket sűrűn
Ezt szeretem, aztán amikor elmegy a pénz a kényszeresekre és amikor kitángálódsz, majd sírsz, hogy nincs elég nyugdíjas otthon, ahol a hátrahagyottakat el lehetne helyezni.
Mert ez van most.
Brrrrrrr.......
Egyik jobb mint a másik 🙂
Monyuk ez igaz......
De ez hernádi.jutka 😄
Sohase mond hogy soha. 😆
Gs?BMW vagy egy jó suzuki?