Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor gondolhozzunk
mit mondasz ha megkérdik mennyi volt ma az ebéded?
felsorolod hogy:
leves 785 ft
rántotthús 1230 ft
vegyes köret 450ft
savanyúság 350ft
bubi mentes ásványvíz 300ft
vagy azt hogy 3115 forint volt de nagyvonalúan ott hagytam 3200 forintot mert ugye nem úr aki nem pazarol
szóval nem arra kíváncsi hogy mit ettél, csak arra mennyibe került
Ugyanakkor menű A sültcsirke rizzsel és csontleves a b meg töltöttkáposzta kenyérrel és egy szelet kuglóf.Egyiket sem szereted.
Tehát ha délben rendelsz egy tatárbifszteket egy zöldborsólevest meg egy kancsó bort azt minek nevezed?
menünél nincs megkülönböztetve a leves meg a második, és az az ebéd
A fa ára még magyarországon is külön van.
Épp úgy mint az étteremben a főfogás,a leves és az ital.
Pedig mind egy ebéd.
ez kb olyan mint amikor erdélyből hozattuk a fát
volt külön fa ára meg a fuvar ára, de végül mégis csak a fa ára a fuvar ára is
csak azért volt szétbontva mert nem mindig saját sofőr hozta
Kozponti szamla,a coop adta ki.
A villany ara volt a kerdes.
Köszönöm!
A rendszerhasználati díj az neked fix, vagy áram arányos?

Amúgy inivel értek egyet. Tök mindegy mit részleteznek a villanyszámlán, nekem a végösszeget kell fizetni, az meg 230huf/kWh

Mondjuk akkor nem értem. Ez a kalkulátor amit linkeltem mi a faszt hazudozik?
én nem kérdezgetem
szerintem eddig ilyen 40-50 ft volt komplettem minden mert úgy vettem ki a szavaikból hogy ennyi volt
előtte meg 20 forint sok évig
szóval amíg a háztartásokban a rezsicsökkentett 45 forintos volt addig a cégek 20 ért kapták
Csakhogy az áram ára soha nem volt piaci. A gáz árához volt kötve, miközben jó részét olcsón atommal termelik. Így előállt egy helyzet hogy az áram előállítási ára nem növekedett olyan mértékben mint az állítólag piaci ára. Ezért van bazi nagy haszon ezeknek a cégeknek, és a rezicsökkentés az ezekre az extra profitokra kivetett különadóból van fedezve.

Persze nem ennyire extrém árak esetén igazad van. Viszont az irreális energia költség, csúnyán megborítja a gazdaságot, ezért az állam beavatkozik ennek fékezésére. Nem a lakossági jólét az elsődleges szempont, de persze a szavazatok is számítanak, hanem a hiperinfláció, a gazdasági összeomlás elkerülése az elsődleges cél.

Pontosan ezért vezetett be több ország is ugyan ilyen intézkedéseket, csak ugye ha O1G csinálja akkor diktatúra, ha az Ursula akkor meg szükséges demokratikus lépés 😆

Megjegyzem annyira éppen magas már az energia ár, hogy spórolás legyen, de az áram, benzin, gáz mint alapszükséglet, elég rugalmatlan árral rendelkezik. Azaz hiába növelik az árát, csak kis mértékben csökken a fogyasztás, mert szükséges.
Ellentétben a kaviár árával, ami finom, de nem szükséges, így ha nagyon megemelik az árát, akkor senki nem fogja megvenni, mert simán lehet élni kaviár nélkül.
Nemigazán,mondom,a rendszerhasználati díj pár százalékot mnt fel.Azt eddig is fizette.Jó lenne megkérdezni mi mennyi. 😆
Jópénzért én is,de itt a genya főnök spórol. 😆
akkor szakmailag helytelen voltam
de akkor is 4 milláról 25 milla lesz a havi számla
és ezt nem a lőrinc fizeti ki hanem mi amikor szemetes zacskót veszünk
vagy nem veszünk, és kezdődhet a munkanélküliség
Az sose mindegy.......pláne hogy szabad piacról kell vásárolniuk.
Jópézé gyorsan megcsináljuk 😆
kompletten 230 itt is
senki sem részletezi
1kwh 230 és kész, teljesen mindegy miből áll
Ledesítés van,csak olyan csigalassú mint a ruszki támadás bahmutnál.
Az áramé nem annyi.113.Te arról beszélsz.
ezt már durván túltolják, verném az összeset akinek még megfordul a fejében hogy a rezsicsökkentés jó dolog

legyen sávos meg bármi hogy ösztönözzön a spórolásra-fejlesztésre
de ha valamit veszteségesen árulnak azt máshonnan szedi be ezáltal ugyanúgy ki kell fizetni csak más terméken
szóval 233 a teljes díj?
Valahol be kell hozni a rezsicsökkentett lakossági 5 forintos áramdijat.
113+a halozati dij valami 120 forint,az elobbi 20 rol nott meg.Az utobbi csak 110 rol.
Igazabol a villany ara nott meg kurvara.
ehhez nem értek
4 éve még 20 forint volt most 45 és 230 lesz jövőre
ennyit mondtak
meg azt hogy most a 4 milla villanyszámla lesz kb 25
ha átbasztak akkor én is
pest körüli cég 170-ben van jelenleg de dokumentációt erről sem láttam
https://www.mvmnext.hu/ee/egye...

Sehogy sem sikerült kihozni a 230 forintos árat.

Valami nagyon el van ott baszva azzal a szerződéssel.