Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na ez a szánalmas. És elkeserítő hogy annyi esze van a vezetőnek, hogy azt hiszi számít valamit.
Amúgy meg a számítógép USB csatiján kell tölteni, mert az nem a hálózat 😂
ez még mindig nem az 😉
Értem, de a muslincák számából ítélve, mégiscsak valami bortermelő vidéken vezetett utad.
Nincs igazad. Kapcsoló nélkül oké azzal tiltott. Nem garantált a laikus által beszerelt minősitetlen kapcsoló működése és működtetése.
Nem tudhatod mikor nem bont egy bármilyen kapcsoló érintkezője.
Nekem kivételesen tanúm is van rá hogy ma nem voltam buzi...kivételesen 😆
Nem. Az nem szigetűzem, tehát tiltott.
A szigetüzrmben nincs kapcsoló ide oda. Van egy napelemes rendszer meg van hozzá kapcsolva valamilyen fogyasztó, akár egy ház is de a ház csak arról.megy. Lásd tanya.
Csak bóklásztam egyet 60-70el... 😂
Na, valami bortermelő vidéken jártál?
""Annak érdekében, hogy a HMKE zavaró visszahatások nélkül működjön és
a többi rendszerhasználó ellátását, az elosztóhálózat üzemállapotát,
üzemzavar elhárítás eredményét hátrányosan ne befolyásolja a HMKE a
közcélú elosztóhálózattal vagy annak bármely leválasztott részével együtt
szigetüzemben nem működhet. (A HMKE saját felhasználói berendezéssel a
hálózati engedélyes által megszabott műszaki feltételek
figyelembevételével és engedélyével szigetüzemben maradhat.)
HMKE - ezen szabályzat hatályba lépését követően - elsődlegesen
inverteren keresztül csatlakoztatható felhasználói- illetve összekötő
berendezésen, vagy magánvezetéken keresztül a közcélú hálózatra.""

https://mvmhalozat.hu/attachments/3710
Akkor ma sem bogaraztátok össze magatokat, de így is sok a bogaras. 😁
https://wagnersolar.hu/termeke...

Dehogynem. de mennyi realitása van elterjedni?
De, értettem az akkori vita lényegét ami arról szólt, hogy külön belső hálózat vagy egy kapcsolóval elválasztott közös hálózat mükszik-e, de most ami világos lett az az, hogy neked volt igazad abban, hogy a szigetüzem nem tiltott ott sem ahol van hálózat.
Ha más fizeti ki azt a munkát amit nálam csinálnak engem sem érdekelne hogy az mennyi.
sosem volt vita 😂
nem értetted a dolgot, de evvel nem vagy egyedül, még sok villanyos szakember sem tudja milyen az az inverter ami tud működni hálózati rásegítéssel
Most ezt próbáld meg átültetni a gyakorlatba, ismerve a téged körbevevő emberek képességeit.
ezt nem most baszták el hanem kb 5 éve
amikor megjelentek a napelemek 2 zónás áram díjszabást kellett volna csinálni, plusz a kapcsolt áramra " kedvezményt"
így nappal fogyasztott volna mindenki többet, vagy igyekezett volna többet fogyasztani este meg kevesebbet ezt egy 3 ezer forintos wifi relével(eszközönként) meg lehetett volna oldani
plusz a kapcsoltra engedélyezni több fogyasztót, esetleg a 2 zónás helyett kapcsoltat "csinálni" mindenkinek
így a kurva drága hálózatfejlesztést egész jól el lehetettt volna odázni
csak ugye nálunk mindig későn ébred mindenki
A rendőröknél a kapitányságokon megtiltották a saját mobil töltését... spórolni kell, na... 😂 Ezzel akár emberenként napi 2 Ft-ot is... 😂
Bakker, te nyerted a "mindentszószerintértő" versenyt 😅 pedig Blédre fogadtam volna, hogy ő lesz gyorsabb 😁
Na de hogy értsd, egy példa: van egy kis szoftvercég, amely egy szabadalom tulajdonosa, és ez kell pl. a Meta-nak (féccbuk)
Szted mennyire érdekli, hogy 10 ezer dollárért kapja meg, 100 ezerért, vagy 1 milláért? Vagy elmész lőrinchez egy fát kivágni, őt mennyire érdekli, 50 vagy 100 rugót kérsz? Nem is találkoznál vele, a samesza fizetne ki...
Az, hogy mennyiért dolgozol, csak téged érdekel - meg a MÁSIK szolgát, akinek dolgozol.
Ott sincs tilalom,csak az illetékes pk.dönthet hogy engedélyezi vagy sem.Persze többnyire nem szokták,de ez nem ugyanaz mint a leszerelési tilalom.
Nem gondolták ezt végig, pontosabban nem értenek hozzá, de nem kérdezték meg a szakembereket, az biztos.
Pl. katonákra legalábbis így tudom.
Miért,kire érvényes?
Ez nekem engedélyezett szigetnek tűnik így a régebbi vita megoldódni látszik Ini igazával: https://infostart.hu/belfold/2...
Szép magyarsággal fogalmaztam, de talán érthető. 🙃 😁
Ja, nektek lehet azt hittem rátok is érvényes.