Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sztem Magyarországon kevés olyan hosszabb utca van, amiben ne lenne egy esztergagép 😁 csak meg kell keresni 😅
a lényeget nem érted 😉
nem szarakszik hanem ilyen egy esztergályos
fater is az volt, aztán amikor após csinálta a zuhany tálcát 10x10es járólapból moindta apámnak hogy mérje meg a szélét és vágjon ki járólapokat, mivel nem volt derékszögben a fal így nem volt jó mindenhol a 10x10 kocka
fater szépen megmérte tolóméróvel mekkora kell egyik fele 7,7 másik fele 7,5 és levágta
apóst meg szétbaszta az ideg mert nincs ehhez szokva az simán levágta volna 7,0-7,5 között tetszőleges méretben ahogy épp sikerül, aztán ahogy kiadta volna nagyjából egyenesen pakolta volna lefelé, a fuga majd kiegyenlíti 😂
... egyébként pont ma esztergáltam egy 1,5 mm széles O-gyűrű hornyot - egy átm. 7,5-es furatba 😠 csak a qrva rapid kést 20 percig köszörültem hozzá, mire befért... 😠 az anyag egy 10.9-es csavar, szóval elég kemény.
.. de ez hobbi, nem munka 😁
Itt szerintem a szuk keresztmetszet lehet hogy nyomtato van,eszterga meg nincs,danamid se. 🤔
Ilyenem van kekben,eleg merev cucc.A gyorszarakkal tudom vizszintbe huzni a cuccot,ilyen durva merev spanival nem konnyu. 🤔
Ez egy lófax eccerű munka, az embered a videóban elszarakxik vele 😅 ez inkább egy "hogyan ne" videó. Egyébként jó a koma, néztem sok anyagát.
Zolinak kb. hasonló méretű rúdanyagból kellene megcsinálni egyben a 4-et, aztán leszúrogatni, oszt' csá. Tényleg beférne 20 percbe 😁 főleg egy nagy gépen.
Viszek repi palinkat,nalam uccsefogyel. 😆
Szerintem az is buzi aki alatt ma nem szakadt be a tető 😁
Hogy rohadna meg, elvitte az időmet a javítás a hasznos munkától, és még el is fáradtam.
Mert ez a kici-ócó 😁 nekem ilyen van, a narancssárga:
https://www.kamionfelszereles....
Igen, ez szerintem is jó lesz. Nem szabad rá többet költeni, mert így is örök élet+2nap.
Az ára szerintem kedvező lesz. Vatikáni valutát is elfogadok.
Igen, kb. ennyi, de befogni, szerszámot beállítani, méregetni, ellenőrizni, több fogással végigmenni, ez is idő.
Emberek csak azt látják hogy aki sorozatban, vagy videó vágással csinál valamit annak pik-pak megvan, egy adott cucc, de a próbálkozások, kitalálni, szerszámot köszörülni, átszerelni, az ugye nem idő, legalább is amíg nem neked kell csinálni.

Ha ebből 10-at le kéne gyártani akkor a 10. már menne gyorsan, mert megírom a CNC-re a programot, az első kettőnél kijavítom az elcseszéseket, aztán tényleg már csak cserélgetni kell az anyagot.
Kettonnas.Mindenre IS meretezek.

https://www.kamionfelszereles....
Nekem a kocsiban van vagy 20 éve egy 10 méteres 50-es, vontatókötél helyett - mikor vettem, olcsóbb volt mint a kötél, és 3x annyit bír 😁
nekem van egy csomó 2 centi széles spanifer
peca ágyat akartam csinálni belőle csak nem lett meg az l300 és így ágy sem lett
van vagy 150 méter 2 tonnás spaniferem, kutya pórázt varrtam belőle egyszer 😁
Zoli durván túlméretezte... fele ilyen széles gurtni is megtartaná, és akkor kisebb görgő is elég lenne...
50 mm széles spani 5 tonnát elbír 😂 és ebből van a 4 sarkán 😅 szóval Zoli hízhat 20 tonnáig 😅
Bakker, forgástestet esztergányolással legkönnyebb gyártani - eszterga is több van, mint 3D nyomtató...
PE - minden ipari görgőt ebből csinálnak 😁 csak jó lenne talán Zolinak is 😅 egyébként a PA nedvszívó, nem tartja a méretet - de ilyen ágygörgőnek télleg mindegy lenne.

Nem olcsó esztergáltatni? Hisz nem fizetne érte - meg amúgy ha idegen csinálná pézér, ne mondd má' hogy kinyomtatni olcsóbb lenne 😂
Jo,hat olajteknorol vakarasztam a pasztat.
Szoval zero motor,majd holnap reggel.
Nem akarok senkit sértegetni, így csak mondom, hogy én MA nem lettem buzi.
(Merthogy motoroztam egy jót.)
Tehat,odafeszitem az oldalfalhoz.
Igy oldaliranyu mozgas kizart.Ami lehet az amennyit rugozik a kettonnas gurtni.
A futomu libegese sem szamottevo.Ezeket kb 1,5 tonnara tervezik.Eleg keveset rugozik,pakolaskor maszkalok benne.
nem az elbírásról van szó, 4 db 1mm vastag fonott horgász zsinór is elbírna függesztve
a mozgásról, mennyire fix a cucc egyet fordulsz aztán leng az egész, mert ugye a kocsiban is felül van, plusz ha még ez is enged akkor lesz egy hintaágyad centis mozgásokkal, amit persze meg lehet szokni de nem évente 2 alkalommal 3 napig
Az oldalso falhoz egy masik csorlovel oda van feszitve..Nem libeg.De ha nem lesz jo akkor vsnnak rugos rakomany rogzito rudak.Lattam kwmionba ket szinten ulogarniturakat igy pakolva.Siman elbirja.
belepörgettem csak, nem volt az ember szimpatikus, tisztára pink macska iszonyom volt tőle
A videot nezted?
mielőtt nekikezdesz, próbáld ki milyen függesztett ágyon aludni
vagy lesz rögzítési lehetőség?
Szabadkezet kapsz 6001 csapagyat neztem ki,az mintha olcso lenne,nem kell tavtarto.Szerintem.
Eleg olcso.4db kellene.
Az árán meg majd megverekszünk. 😆
https://www.onlinecsapagy.hu/t...