Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A miniszterek sem szeretik pedig nekik a nevük is azt jelenti. Akik meg a feudalista világot akarják vissza azok egyenesen kívánatosnak érzik, mondjuk egy feudális világban nem tudom ki lenne a szolga és ki az úr? Úgy emlékszem úrból elég kevés volt a csövikhez képest, de ma mindenki úgy gondolja, hogy ő biztos úr lenne.
Meghagyom neki.
A szolga jelző sehogy sem tetszik.
Sajnos, nem értetted a célzást.
Nem szolga az,hanem egy ember aki ért olyanhoz amihez te rohadtúl nem.
Ekkora fát nem is. Ha ilyenem lenne, keresnék erre egy szolgát.
Majd szólok, ha esetleg mégis.
Mondjuk inkább te se állj neki.
Falopáskor esetleg?
A faszi jól látható módon egy fűrésszer állt neki. Ha feltételezzük, hogy nem ért hozzá - mert nem ért hozzá a látottak alapján - akkor valószínűleg nincsenek neki megfelelő kellékei.
Pl. kiváncsi lennék, hogy nálunk hány háztartásban van "döntőék" vagy "olajemelő", sőt, nézzük úgy hány olyanban van, ahol nagyobb fát kellett kivágni, hogy kedvezőbb legyen az eredmény.
De megnézhetnénk, hány ilyen házban van megfelelő teherbírású kötél és hosszúságban.
Tehát ha nincs, akkor vagy felbérelek valakit, ez láthatólag itt nem volt, vagy előveszem az eszemet és azt használom. és az enyém pl. azt mondja, a fa súlyelosztását/egyensúlyát változtassam meg.
Van aki valóban szokott.
Mindent is
Mar fat IS profin vagunk? 😆
a döntőék v olajemelő az vajon mi?
hallottam már én is jó néhány sztorit volt akinek átszúrta a tüdejét az sem röhögött(kezeit széttáró) Balról jobbra kezdte el gyengíteni tehát arra csavarta. A hajkolásból látszik mi lett volna a célirány, ehhez képest balrább ment vélhetően ahogy blődi is írta a koronasúlypont miatt. Itt tényleg volt annyi hely, hogy mind1 is merre dönti, lehet gyakorolt a tiszta terepen. Gazdasági erőbe nem jó, ha egymásra engedik az iparnak szánt fákat a legértékesebb része sérül. Nyár-akác elegyben ezért is veszik előbb a nyár alól az akácot az akácnak min1 is mi lesz vele az úgy is a kazánba végzi(kezeit széttáró) Ott csak 2 felé osztályozzák vastag és vékony tűzifa 😅
jó nagy baromság amit írsz.Traktorral sem....na persze.semmi mást nem kellett volna csak vagy megkötni és húzni vagy megékelni.
Akkora fát nem tud elhúzni még traktorral sem. Egyszerűbb lenne, ha kívánt döntési iránnyal ellentétes oldalon levagdosta volna az ágakat, hogy a fát a saját súlya húzza a megfelelő irányba.
Ő nem arra akarta dönteni... csak féloldalas volt a fa, hiába vágta be erről... segítőnek húzni kellett volna kötéllel, ha mindenáron erre akarta...
Lecsapta a fa, mint a légycsapó, biztos fájt...
Egyébként el kell menni mellőle, mert a vágott vége felcsaphat bármerre, ismerek olyat, akit megütött, az se röhögött 😁
Ja,csak pont nem arra dőlt amerre ő azt elképzelte.Nem igazán értem miért nem húzás irányba akarta dönteni(amerre aztán dőlt is)hely volt hozzá.
Azt volt a baj hogy nem kiabálta hogy dől a fa 😂 😂 😂
szépen behajkolta, túloldalt gyönyörűen kivitelezte a döntővágást azt a marha elkezd a dőlés irányába szaladni(fetrengős) De hát Ő döntötte tudta merre dől a fa, hová a faszba szaladgál 😅 Ilyenkor felegyenesedik 1-et hátralép, megvárja amíg elborul majd megy a következő fához(kezeit széttáró) A gallyazók addigra már nyesik a felesleget a hossztoló meg vágja a rendelt méretet, osztályozzák a bedobáló meg sarangozza. Nem szokott itt futkározni senki(kezeit széttáró)
Pipi fát vág... 😁 Erdész fősulintanulta, de a gyakorlatra nem ment be 😅
http://youtu.be/cA0XKCUT5rU;t=34s&ab_channel=FrenkyBystrick%C3%BD
Kijjebb nem tudtam nem engedta a kasztni.
túl bentre fúrtad
Csütörtökön megint menek.
Fel is szórtam a helyére a satut. 🙂
Hazafele 13 fok volt,es agyfasz meretu forgalom.