Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

el kell kezdeni fizikát tanulni
http://youtu.be/lrY4Tu07090
...vagy vegyel gordeszka kereket... :D
eszterga munka nagyvonalakban:
leszedi a rúd egyik végét sztán ezt befogja aztán lehúzza végig
utána meg kiszedi a közepét az egyik oldalon majd a másikon
ha hossú a rúd és tömör akkor sz első kettő akció után még le is szurkálja méretre
szerintem a 4 danamid görgő legalább egy óra ha számít a pontosság
szóval ez baráti alapon is 15 ezer számlával meg 40
vasból meg sokkal több főleg ha rúd anyag és nem valami vastagfalú cső aminek csak a belső részéből kell pár tizedet kiszedni
amúgy nekem kettő görgő a motor emelőhöz volt kb 15-20 perc mire meglett és még nem is kellett tizedre pontosan csinálni
Annyira imádom, hogy mindenki úgy van az esztergácsolással, hogy az úgy is csak 5 perc munka 😆
Hát lófaszt.
http://youtu.be/JVPSYu5OfI8

Aztán Zoli alkatrésze még komplikáltabb is annyiból, hogy Illesztett belső furat esztergálás két irányból.
Aztán még a PE műanyagoddal is szopatnál 😂
Ilyet ha olcsó anyag kell akkor PA (poliamid, danamid, azaz nejlon) való, vagy POM, ha pénz nem számít. Ez utóbbit könnyebb megmunkálni, bár a poliamid sem rossz, csak túl erős, és nehéz a forgácsot leszedni, vágni azt is szépen vágja az eszterga.

Na ezért baromi hasznos a 3D nyomtató. Ott olyan 5perc alatt megrajzolom ezt az egyszerű formát, küldöm át a nyomtatóra, aztán az is elszöszmötöl vele jó pár órát, de nem kell vele foglalkozni, csipog a mobilon ha kész.
Igen, ez a rajz jó lesz.
A peremeket én kicsivel szélesebbre venném, és adnék egy dőlést a nyomtathatóság miatt.
Illetve a közepén lévő furat elég szűk, ha távtartót is akarsz berakni. Ha nem akarsz berakni akkor jó lesz.

...illetve a csapágy átmérőt mennyinek írtad? 28?

Mennyi kell?
A nagyonsokszoros tulbiztositast szeretem.Legyen vasbúl azajo. 😂
PE műanyag kb. az 50-szeresét bírná, ami itt kell, még csapagyazni se kéne. Pár 1000 Ft anyag meg egy esztergályosnak fél óra se...
Minek?Ők rendes kaját esznek,nem kefírt lucernával.
Gyere nyugodtan, szívesen látunk motorosokat is...
Fizetés vót na. 😋
Tud elni, az biztos. :)
Tenyleg egyszer el kell mennem arrafeletek...
Étvágyat az ebédhez! 🙂
Na jo,ez olvasható? 😁
Oooo...
Most szolt a hever, hogy az elvalt felesege most halt meg nyugat-nilusi lazban.
Magyarorszagrol beszelek.
4d alatt nem adja. 🙂
DDD 😁
khmmm...3d nyomtató 😁
A plébános csinálta ezt. Jöttek a csövesek kunyerálni a templomhoz. Mondta nekik hogy ott a seprű, templom előtt elsepri a faleveleket, ad neki kaját ami belefér, meg korrekt pénzt a munkáét. Eltakarodott mind. Egyik sem volt olyan éhes hogy megdolgozzon érte.
Görgőnek, aztán hót mindegy.
Kinyomtatom, belenyomsz két olcsó lengyel csapágyat, berakod egy hosszú csavarral, aztán örök élet mint a nyomorúság.

De nem erőltetem. Gondoltam jót teszek veled, debtudom hogy a hobbid a bonyolult megoldás 😁
annak való,aki szereti a szűk helyeket
én földmunkagéppel nyomtam
Ez is igaz! 👍️