Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálunk ment a 3 generációnyi család (2 nagyszülő, 4 szülő, 4 gyerek) nagy apartmanba. Az öreganyánk főzött a bandára, és annó én is jártam furgonnal az Adriára, mint pipifasz 😅 annyi különbséggel, hogy én csak addig, amíg rá voltam szorulva, ő meg élvezetből 🤣
..szóval befért a 10 kg krumpli, a 4 zsugor üdítő, sör, karton tej, 2 hűtőláda, stb. 😁
Aztán évek alatt egyre több dolgot vettünk meg inkább ott, a vége felé meg már mindent (Pelinkovácot több üveggel is 😅)
Horvátról beszélünk itt általában, de érdekes módon az Isztrián minden drágább, közép-Dalmácia olcsóbb, aztán Dubrovnik közelében megint magasabbak az árak. Nehezebben megközelíthető szigetek talán a legolcsóbbak, meg a kisebb helyek.
Ez nem igaz hogy olcsóbb.
Mint írtam most már én sem, de azért akkoriban mások voltak a viszonyok. Osztrákoknál horror áron ment a kaja a mi fizunkhoz képest, de a Horvát sem volt olcsó. Voltak olcsóbb lehetőségek, pl. a lejáró kaják megfizethetőek voltak és minden boltnak volt ilyen polca, onnan lehetett jó kajákat venni, de az volt a biztos ami nálam volt.
Mondjuk krumplit, kenyeret, húst én soha nem vittem. Csak tartós kaja, ami nem foglalt sok helyet, és életben maradtunk rajta amikor nem volt más. A székelykáposzta amúgy jó kaja volt, ahogy a téliszalámi is.
B+ ezt hogy sikerult? 😆

https://youtube.com/shorts/xs5...
20 éve Mikor tízen mentünk apartmanba Horvátba mi is vittünk rekesz számra üdítőt krumplit fagyasztó ládába húst... aztán Rájöttünk hogy kint ugyanannyi megvenni. majd annyiban változott, hogy mostmár olcsóbb kint megvenni-de mostanában inkább szállokba járunk, az asszony ne vesződjön a főzéssel.
Eleve napközben nem állok meg ebédelgetni.
De Neum-nál ettem a benzinkuton az egyik legjobb serrano sonkás szenyát.
Azóta se tudtam ismételni sehol.
Én is szeretek spórolni de azért a faszom aki innen vigyen kaját.
Szeretek finomat enni is és ha finom, nem is érdekel mennyibe kerül, dolgozom eleget ahhoz hogy ott tudjak enni egy ebédet vagy vacsorát. Viszont amikor szar kaját kapok horror áron az kiakaszt. Ettem egy lasagnet 20euroért, szar is volt. Itthon ez maximum a fele és finom.
Amúgymeg, azt tapasztalom hogy a legnagyobb faszság amikor beülünk a főtéren egy étterembe és ott eszünk, baszott dràga és nem is finom. Én a legfinomabbakat a sima kis talponállókban ettem.
Ezért nem megyek itthon több napra. Ezért hasonlítottam a horvát-osztrák-olasz árakhoz.
múlt nyáron elvittem anyámákat megnézni az esztergom-párkány hidat, valamiért el akartak oda menni
na ott volt hogy én akkor se ettem amikor ők akarták fizetni mert olyan áron lett volna a kaja hogy abból itthon főzök egy kondér marhapörköltet

románoknál minden este vettünk kolbász+szalonna megsütöttük nyárson jól bezabáltunk, a maradék lecsusszant reggel aztán nem voltam nagyon éhes
ha ilyen falusi kisbolt volt akkor nagyjából nevetséges árban volt a kaja, sok esetben a pet palackos ásványvíz volt a legnagyobb tétel a blokkon
Régebben én is azt csináltam. Minden napra egy székelykáposzta, vagy valami hasonló konzerv, téliszalámi, tea, zacskós leves, cukor, aztán kenyér féle mindenhol található olcsón.
Nem belőlem élt meg a külföldi turizmus 😆

De most már kényelmes vagyok hogy van pénz , így inkább beülök valahova mint hogy vigyem magammal a kaját.
ha máshol több akkor ott nem eszek, ilyen egyszerű, engem nem sokan tudnak lehúzni ilyenekkel
amúgy a motorozós időben megszoktam hogy reggel-este eszek napközben meg valami kekszet elrágok
peca közben is nagyjából egy nap egyszer eszek rendesebb kaját

amúgy a vírus előtt sokat mászkáltunk nagyjából mindenfelé, és lehetett találni mindenhol épeszű áron kaját, pont a pizza az olyan ami rengeteg helyen van épeszű árban
szilvásváradon egyszer nézegettem a pisztrángot, na ott ha az elvihetős tányér aranyból lett volna esetleg eszek belőle, na azok nagyon nem voltak normálisak, de végül ott is találtunk pizzázót jó árban
állítólag még jó szar is volt a pisztráng mert olyan sótlan volt mint a mákos tészta 😂
Szoval vagy olyan fogyatekos hogy a kivant mennyiseggel nem tudsz szorozni egy alap adatot.
Nem veletlen hogy az eletedhez a szuleid adtak meg ami kell.
Vagy ugy gondolod hogy 50 euro alatt kell lenni a focicsapat szallasanak is?
Nem veletlen hogy lepukkant szar munkasszallokat valasztasz es szivatod a lombikgyereket meg azt a szegeny asszonyt akit magadhoz lancoltal. 😆
azt nézem baszod, hogy itthoni alapanyagból csináljam e a fasírtot? De rájöttem egy ottani tomiboltban feléből megveszem a hozzávalókat, szóval 1 nap rámegy a kajagyártásra 😅 Meg jól jön a nagy autó utolsó nap televásárolom így megspórolom a nyaralás árát bevásárló turista is leszek. Csak ájkosz stikkből hozok 100 kartonnal felénél kicsivel többe kerül kint mint nálunk azon marad 8 kiló(gondolkodós) De minden olyan tartós dolgot ami lényegesen olcsóbb mint nálunk(gondolkodós) Még a végén meg is gazdaxom(szemeit körbeforgató)
na mondtam, hogy hüyle vagy 😅 Az egész fórumon te vagy az egyetlen akinek csak saját magával kell számolni 😆
Van itt néhány értelmetlen életet élő gyermektelen rajtad kívül.(kezeit széttáró) Ha sokat nem is de annyit elértek az életükben, hogy veled ellentétben volt bátorságuk egy kapcsolat létesítéshez. Azok is minimum 2 fővel számolnak.(kezeit széttáró) Szóval egyedül te számolsz 1 fővel nekem plusz a nejjel és a gyermekkel kell számolnom. Szerintem, ha valami nőnemű közelébe kerülsz megremegősödik a lábad, vörösödsz, izzadsz 😅 Nem mersz kommunikálni vagy egy kicsit megcsillogtatni a humorodat, hogy egy kapcsolat legyen a vége(kezeit széttáró) Hogy a faxba nem volt még egy csajod se 50 év alatt annyira rettenet ronda sem vagy? Ó csak blődi itt lenne az tudna ám osztani 😅 Most már nagyon aggódok érte, hogy mi lett a főhülyénkkel(gondolkodós)
Na nesze magyar legolcsóbb...
Hülye,mivel fogyatekos vagy direkt ugy allitottam be az arat hogy konnyen felfogd az 1 fő/ejszaka merőszámot.
próbálj már elvonatkoztatni attól a szájkbabaxott kiskőröstől(gondolkodós)
Nálunk is ennyi a pizza átlagára.(puszit küldő) Azok az árak amit írtam azokra a helyekre vonatkoznak ahol két turistánál több megfordul.A turista lehúzók ezeken az árakon is dugig vannak a turistákkal. Én is megveszem a gyereknek a hot dogot 1650 ért ha éhes és ezt kívánja(kezeit széttáró) De nem szívesen(gondolkodós) Az idei legdurvább a szentendrei skanzenben újházi tyúkhúsleves csészében 1850 ért 😂 Mondjuk a margitszigeti hot-dog 1650 ért sem kismiska 😅
hüje. Ne magadból indulj ki(fejét fogó) 1 fő egyágyas szobában 😅
Én adtam némi értelmet az életemnek így van családom nekem ez ennyi(kezeit széttáró)
félénk 2500 a 32-es pizza átlag ára
és ez kb akkora amit ha megeszek akkor avval elvagyok egy ideig
azért aki kiad egy lángosért 2 ezret az vagy hülye vagy dúsgazdag és nem számít a pénz
Akkor minek nezed az arakat?
Keress ugy hogy talalj is.
fasírtot az tovább eláll (meghajlós)
ezt még a nemzetközis kamionos havertól tanultam(kezeit széttáró)
Nem otthoni rantottcsirkecombot viszel? 🤔
menj el magyarországon motorozni pár napra majd szíven üt 😅 2-2,5 szörösére emelkedtek a szállásárak a tavalyihoz mérten. Szóval a strand kaja se lett olcsóbb(gondolkodós) 1 hot dog- 1200-1700 ft, egy lángos 1500-2000 ft, egy hamburger 2000-3500 Ft egy pizza 3000-4500 ft. Sikerült innom 0,33-as kólát 500 ft-ért. Megnézegettem az árakat horvátba lehet megyek inkább 2 szer oda az idén még akkor is olcsóbb, ha több az üzemanyag vagy van pályadíj 😅
hát én nézegettem a szállásárakat nálunk 50 euró alatt nincs szoba. (kezeit széttáró) Még itt ahol én lakom is ennyi van vagy 2 panzió 😆
a legolcsóbb is 17000 felett van pedig azt itt tényleg semmi látnivaló sincs egy alföldi kisvárosban 😅
Aztán ennyiért horvátban is van 😂